«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

«Я була для них розвагою, ліками від нудьги». Вчителька – про те, як стала жертвою дитячого цькування

Історія вчительки, яка стала жертвою дитячого цькування і після цього в школі більше працювати не змогла.

Шкільне цькування частіше асоціюється з дітьми, які знущаються одне з одного. Виявляється, не завжди. Багато вчителів зізнаються, що їх теж цькують власні учні.

Історія вчительки, яка стала жертвою дитячого цькування і після цього в школі більше працювати не змогла.

Сьогодні багато говорять про шкільний булінг. При бажанні кожен учень може згадати пару неприємних історій різного ступеня серйозності й з різними наслідками. Сама я вперше замислилася про шкільне цькування після перегляду фільму «Опудало» (1983 р.). Мені було близько 15-ти, але в нашому класі, на щастя, нічого подібного не відбувалося.

Зате через декілька років я зіткнулася з булінгом в реальному житті й в іншій якості. Я дізналася, що діти можуть бути жахливо жорстокі не тільки по відношенню до однокласників, а й до вчителів.

Я працювала в невеликому місті та невеликій школі вчителем англійської мови. Зарплата була смішна, але мене все влаштовувало. Чоловіка і дітей не було, а на себе вистачало, тим більше значну частину часу я проводила в школі. З учнями склалися хороші, навіть довірливі відносини. Постійно придумувала щось нове і цікаве, щоб дітям хотілося ходити на мої уроки, – найбільше боялася, що уроки стануть нудними.

Все було добре, поки не звільнилася моя колега, її 10 клас віддали мені. Проблеми з дисципліною і гендерний дисбаланс (хлопчиків на багато більше, ніж дівчаток) були не найстрашнішими. У класі вчилися дві дівчинки – назвемо їх Яна і Христина. Обидві яскраві, красиві, модні і, як потім з’ясувалося, з багатих сімей.

Все почалося на першому ж уроці: одна з них назвала мене жертвою фастфуду. Ні, не в обличчя, але так, щоб я почула

Пролунав сміх. Кожен наступний урок супроводжувався коментарями з приводу моєї ваги і одягу. Повною я була завжди, тому і гардероб у мене специфічний, але мене ніколи не принижували і не робили болісно.

Пізніше до цього додалося ще дещо. Яна стала вказувати мені на мовні помилки (вона часто їздила закордон і добре знала розмовну англійську). Потім я зрозуміла, що стала героєм їхніх коміксів. Мене малювали, потайки знімали на телефон і пересилали одне одному, обробляючи в якійсь програмі і підмальовували смішні деталі. Неприязню до мене заразився весь клас. Все тільки тому, що я не подобалася цим двом дівчаткам – лідерам класу.

Не в моїх правилах акцентувати увагу начальства. Тим більше в інших класах все складалося добре. Терпець урвався, коли одна з дівчаток прямо під час підсумкової контрольної зателефонувала подрузі і стала щось голосно обговорювати і сміятися. Вона не грубила мені, просто робила вигляд, що мене немає. Я попросила прибрати телефон – реакції не було. На моє щастя, продзвенів дзвінок. Цього разу я пішла до директора і все розповіла. Погано пам’ятаю розмову, але, здається, директор намагалася переконати мене, що я сама винна: ​​треба бути суворішою, більш вимогливою і, можливо, дійсно змінити стиль  одягу.

Через якийсь час на мій урок в цей проблемний клас прийшов завуч, без попередження, начебто подивитися, як працюють діти. Яна і Христина були на рідкість активні. Потім я дізналася, що мама однієї з дівчаток – подруга завуча. Копали швидше під мене, ніж під них. Настрій ходити на роботу зник, але й без роботи я не могла. Особистого життя ніякого, всі подруги – вчителі, теми обмежувалися шкільними, проблеми теж.

Одного разу я отримала в соціальній мережі лист від молодого чоловіка, між нами зав’язалося листування. З’явилася віддушина, якийсь новий інтерес. Хотілося бігти додому, перевіряти повідомлення в телефоні, навіть щось радикально змінити … Він щодня писав відверті повідомлення. Було зрозуміло, що я йому цікава: розпитував мене про школу, давав поради, робив багато компліментів. Перед Новим роком він запропонував зустрітися – я погодилася. Дуже довго готувалася, чекала, хвилювалася. У моєму профілі було зо три не найсвіжіших фотографії. Я переживала, що розчарую його. Уявляла можливі варіанти розвитку подій.

Він не прийшов. Я прочекала його більше години, а може, двох. Спочатку хвилювалася, що з ним щось трапилося і писала йому. Він не відповідав. Повернувшись додому, я знову зайшла в мережу і побачила, що він був онлайн п’ять хвилин тому, прочитав всі мої повідомлення, але не відповів. Мій друг перестав мені писати, і я переконала себе, що він побачив мене у вікно кафе і передумав зустрічатися.

Наступний день був останнім навчальним в році: уроки скорочені, класи напівпорожні. Діти роз’їхалися на новорічні канікули. На мій подив, в школу прийшли Христина з Яною. Перед уроком я побачила їх сидячими на підвіконні. Сьогодні вони чомусь співчутливо дивилися на мене, здавалося, ось-ось заплачуть. Я привіталася і запросила їх до класу. І раптом Яна сказала: «Вам, напевно, потрібно побути на самоті? Наречений не прийшов на побачення – це так болісно. У житті ви виявилися не в його стилі».

Я відчула в роті присмак заліза і все зрозуміла. Півтора місяці я листувалася з кимось із них або їхніми дорослими друзями, братами або сестрами. І нічого у мене не викликало підозр. Ні-чо-го. Або я зовсім наївна і дурна. Була. Після канікул я написала заяву на звільнення.

Більше я не працюю в школі та взагалі з дітьми. Займаюся перекладами. Пригадую той час з огидою.

Страшно не тільки те, що було в процесі, а що було потім: усвідомлення, розчарування, нелюбов до себе

Я не зробила нічого поганого. Двох школярок дратував мій зовнішній вигляд і манера одягатися. Або все було набагато простіше та від цього ще противніше: я просто була для них розвагою. Ліками від нудьги.

Про що я шкодую найбільше? Про те, що розповіла цю історію мамі. Вона виплакала багато сліз, і, здається, в ній щось зламалося. Напевно, страшно усвідомлювати, що твою дитину образили, а ти нічого не можеш змінити.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі