«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

10 помилок при наданні першої допомоги, які можуть завдати шкоди

Навички надання першої допомоги – вміння, необхідні кожній людині. Однак при недостатній інформованості про всі необхідні заходи щодо порятунку життя потерпілому можна завдати ще більшої шкоди.

В першу чергу

Переконайтеся, що вам не загрожує небезпека.
Перевірте, чи є у потерпілого пульс, дихання, чи реагують його зіниці на світло (вони повинні звузитися).
Увага! При відсутності ознак життя негайно починайте серцево-легеневу реанімацію.

1. При сильній кровотечі


Основна помилка: відразу накладати джгут.

При сильній кровотечі першочергове завдання – зупинити її якомога швидше. Тому перше, що треба зробити, перетиснути артерію, яка знаходиться найближче до рани, а потім, утримуючи її перетисненою, накласти на рану стискальну пов’язку зі стерильних серветок або якщо рана дуже глибока, «набити» її стерильними серветками або бинтами і прибинтувати так, щоби вийшов тампон.

Джгут на рану накладається тільки у виняткових випадках. Його накладають на м’яку підкладку, наприклад, на одяг потерпілого, вище рани і максимально близько до неї.

Важливо! Через годину після того, як джгут було накладено, потрібно затиснути рукою артерію і послабити його на 10-15 хвилин, а потім знову затягнути, але не більше, ніж на півгодини.
2. При носовій кровотечі


Основна помилка: закидати голову назад.

Посадіть людину, злегка нагніть її голову вперед, щоб дати крові витекти і затисніть ніс двома пальцями трохи вище ніздрів приблизно на 10 хвилин, але не більше. Потім скажіть потерпілому, щоб він спльовував кров, адже при потраплянні в шлунок вона може викликати нудоту.

Важливо! Вставляти ватні тампони в ніс потрібно, тільки якщо кровотеча не припинилася через 15 хвилин. У цьому ж випадку потерпілого потрібно негайно показати лікарю.
3. При переохолодженні


Основні помилки: розтирати снігом, використовувати олію або вазелін, різко підвищувати температуру шкірних покривів.

В першу чергу потрібно перенести потерпілого в тепле приміщення і закутати відморожені ділянки тіла. Потім при необхідності потрібно переодягнути потерпілого в сухий одяг і загорнути в теплі ковдри. Крім того, потрібно дати йому гарячі солодкі напої та гарячу їжу.

Важливо! Ні в якому разі не можна давати потерпілому алкоголь. Спиртовмісні напої розширюють судини і ще більше збільшують тепловтрату.
4. При зупинці серця


Основна помилка: здійснювати однакові маніпуляції з людьми різного віку.

Дорослим людям непрямий масаж серця роблять двома руками, при цьому в груди потерпілого впираються основою долоні, а великий палець спрямовують в бік ніг або голови. Підліткам ті ж процедури проводять повною долонею однієї руки. І нарешті, для проведення закритого масажу серця у немовлят і маленьких дітей використовують подушечки середнього і вказівного пальця.

Важливо! Проводити непрямий масаж серця можна, тільки розташувавши людину на прямій і твердій поверхні.
5. При опіку


Основні помилки: намагатися забрати залишки одягу з місця опіку, проколювати пухирі.

Щоб допомогти людині, яка обпеклась, необхідно в першу чергу зробити так, щоб вона лягла на землю і погасити полум’я, накинувши на неї свій одяг (лише в тому випадку, якщо він зроблений з  тканини, що не горить), а потім негайно викликати медиків.

При невеличкому опіку без значного пошкодження тканин необхідно зрошувати постраждалі ділянки водою не більше 20 хвилин. Потім на опік варто накласти стерильну пов’язку, а поверх неї лід або інший холодний предмет і звернутися за допомогою.

Важливо! При значному опіку обов’язково дайте потерпілому попити підсоленої або мінеральної води.
6. При потрапляння в дихальні шляхи чужорідних предметів


Основна помилка: намагатися застосувати прийом Геймліха на людині без свідомості.

Якщо людина задавилася чимось і втратила свідомість, то потрібно покласти її на спину і сісти їй на стегна. Потім поставити долоні на реберні дуги і 3 рази із силою натиснути. Після цього переверніть постраждалого на бік і заберіть чужорідний предмет з рота пальцями, обгорнутими тканиною.

Якщо таким предметом подавилася маленька дитина, її треба покласти на передпліччя лівої руки (або правої, якщо ви шульга) головою донизу і тричі стукнути її по спині, а потім, взявши за ноги, перевернути догори дригом.

Важливо! Якщо ви робите прийом Геймліха вагітній жінці, натискати потрібно на нижні відділи грудної клітки.
7. При вивиху


Основна помилка: намагатися вправити вивих.

Визначити, яке саме пошкодження отримав потерпілий, можна тільки за допомогою рентгену. Тому єдине, що необхідно зробити, це знерухомити місце пошкодження, не розгинаючи і не згинаючи пошкоджену кінцівку. Для цього можна використовувати будь-які плоскі вузькі предмети, які примотують таким чином, щоб знерухомити не тільки місце пошкодження, але і розташовані вище і нижче нього суглоби. Шина примотується бинтами по всій довжині, виключаючи пошкоджене місце. Якщо під рукою немає жодних відповідних предметів, руку примотують до тулуба, а ногу – до іншої ноги.

Важливо! Бинти потрібно замотувати не надто туго, щоб не порушити кровообіг кінцівки.
8. При отруєнні


Основна помилка: недостатня кількість води.

Щоб промити шлунок, необхідно дати потерпілому випити від 2,5 до 5 літрів води кімнатної температури, при цьому через кожні 0,3-0,5 літри потрібно викликати блювоту, натискаючи пальцями на корінь язика. Повторювати процедуру варто доти, поки вода не стане абсолютно чистою.

Важливо! Не робити промивання шлунку людині без свідомості.
9. При укусі змії


Основна помилка: відсмоктувати отруту з місця укусу.

В першу чергу постраждалого потрібно покласти лежати, щоб зменшити швидкість поширення отрути, а потім знерухомити постраждалу кінцівку: якщо укус припав на ногу, то зафіксувати її, примотавши до іншої ноги, а якщо на руку – то до тулуба. Якщо людина знаходиться без свідомості, необхідно провести серцево-легеневу реанімацію.

Важливо! Застосування джгута для запобігання поширення отрути неефективне і до того ж може викликати відмирання тканин.
10. При болях в нижній частині живота


Основна помилка: приймати знеболювальні або спазмолітики.

Нерідко при болях внизу живота нам радять випити якесь знеболювальне або спазмолітичний засіб. Однак лікарі категорично не рекомендують цього робити: усунувши больові відчуття, людина може «прогавити» такі смертельно небезпечні захворювання, як гострий апендицит, кишкова непрохідність або розрив виразки.

Важливо! У разі гострого болю необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.
Пам’ятайте, що в будь-якій екстреній ситуації необхідно в першу чергу звернутися за допомогою до медиків або рятувальників.

Крім того, ми рекомендуємо вам пройти курси з надання першої допомоги, адже одного разу це може врятувати чиєсь життя.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі