«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

10 речей, котрі не варто робити ввечері та перед сном

За статистикою, десь приблизно 27% людей не можуть нормально заснути, інші час від часу відчувають проблеми зі сном. Однак, дуже часто причини поганого сну заховані зовсім не в проблемах зі здоров‘ям. Певні дії, до котрих ми звикли настільки, що вже не вважаємо їх чимось особливим, насправді спричиняють поганий сон і навіть безсоння.

1. Курити
Нікотин, як і кофеїн, спричиняє стимулювальну дію на організм. Він викликає прискорення серцевого ритму, підвищує артеріальний тиск і стимулює мозкову діяльність. Всі ці процеси перешкоджають засинанню. І навіть, якщо ви заснете, сон буде гіршим, аніж міг би бути, якщо б ви не курили. В загальному серед курців більше людей, котрі страждають на безсоння. Навіть, якщо ви не маєте наміру залишати цю звичку, не куріть хоча би 1,5-2 години до сну. Це зробить сон міцнішим та здоровішим.


2. Займатися спортом
В загальному спорт дуже корисний для сну: він продовжує його повільну фазу, знімає стрес і сприяє швидкому зануренню в сон. Однак, такий вплив спорт має, якщо ви завершили тренування за 3-4, а найкраще – за 6 годин до сну. Якщо ви повернулися з пробіжки або зі спортзали і одразу застрибнути в ліжко, збуджений організм, напевно, так швидко не засне. Особливо, якщо після тренування ви прийняли гарячий душ, що також збуджує нервову систему.


3. Пити воду
Помірна кількість рідини перед сном не нашкодить організму, навіть навпаки. Але якщо ви вип’єте надто багато води, ви будете пробуджуватися вночі, а на ранок з’являться мішки під очима і набряки. Це не означає, що варто взагалі відмовитися від рідини, варто визначити необхідну для себе кількість і жодних проблем не виникне. До того, лікарі говорять, що 1,5 склянки води модна вважати оптимальним об`ємом для вечора, він підходить майже всім.


4. Дрімати
Дрімота, як і сон, взагалі корисна, якщо робити її в правильний час. Щоб добре спати, робити сієсту варто з 13:00 до 16:00. Якщо ж зробити це після роботи, можна зрушити звичний режим дня і вам важко буде заснути вночі. Взагалі, денна дрімота може збити нічний розклад сну. Щоб вона принесла вам користь, потрібно спати в однаковий час щодня не більше, ніж 1,5 годин на день. А людям, котрі страждають від безсоння, краще взагалі відмовитися від цієї звички.


5. Займатися творчістю
Вважається, що творчість – це певне розслаблення, проте це зовсім не так. Якщо ви займаєтесь живописом, пишете твори чи музику – ваш мозок активно працює. Отже, якщо ви допізна сидите, найвірогідніше, що ви не зімкнете повік до ранку.

Творча діяльність, як і кожна інша, потребує зусиль. Мозку потрібен час, щоб увійти в режим спокою. Саме тому за годину до сну варто перемкнутися на діяльність, котра не потребує великої розумової активності, наприклад, на читання, підбивання підсумків дня або на медитацію.


6. Користуватися технологічними гаджетами
Ноутбук, планшет чи телефон варто вимикати на ніч: підсвітка від цих пристроїв дуже шкідлива для сну. Також не рекомендується пізно ввечері читати з телефону: краще для цього обрати паперову книгу або спеціальне електронне пристосування, воно буде кориснішим для очей та найближчого сну.

Також не рекомендується працювати пізно ввечері, адже так ви ризикуєте ще годину-дві пролежати в ліжку, роздумуючи над майбутніми справами. Замість цього не думайте ні про що, запишіть всі справи на аркуш паперу та складіть план дій на завтра.


7. Вживати деякі ліки
Щоб не погіршити сон, пити на ніч можна лише один вид таблеток – снодійні. До всіх інших варто віднестися з обережністю і відповідно до можливості прийняти їх у першій половині дня. Деякі антидепресанти, наприклад, мають ефект снодійного, інші, навпаки, збуджують нервову систему. Всі знеболювальні також перешкоджають засинанню. Якщо ви змушені приймати певні ліки, уточніть в лікаря найоптимальніший час для цього. А також прочитайте про побічні ефекти: багато з них викликають розлади зі сном.


8. Хвилюватися
Бурхливі емоції теж не сприяють сну. Якщо ви полюбляєте на вечір переглядати кримінальну хроніку або посваритися з кимось в Інтернеті, не дивуйтесь, що не можете заснути. На погіршення сну можуть вплинути і більш спокійніші речі, наприклад, страшна чи дуже сумна книжка. У цьому плані позитивні емоції теж не дуже сприятливі: ви ще довго будете збуджені після захопливої розмови із подругою або після перегляду важливого матчу.


9. Приймати гарячий душ
Багато людей вважають, що захочуть спати після гарячої ванни. Проте, медики вже довели, що до сну нас схиляє перепад температур – чим він сильніший, тим сильніше ми хочемо спати. Якщо ви збуджені – заспокоїтися вам допоможе холодний, можливо, теплий, але не гарячий душ.

Висока температура води викликає не лише проблеми зі сном, але і знижує тонус шкіри, бо стимулює приплив крові до її верхніх шарів. А довготривалий гарячий душ (більше 10 хвилин) змиває зі шкіри природний жировий шар, через що вона стає більш вразливою та схильною до появи прищів.


10. Спати з улюбленцями
Багато господарів домашніх тварин радо впускають своїх улюбленців до свого ліжка. І зовсім дарма. По-перше, сон тварин відрізняється від сну людини. Домашні тварини сплять з більшими перервами і глибока фаза їх сну довша, аніж у людини. Кіт чи собака будуть змінювати своє положення кілька разів протягом ночі і це щонайменше раз може розбудити господаря.

По-друге, частинки шкіри та шерсті тварин можуть вплинути на самопочуття людини та зроблять сон більш неспокійним, навіть, якщо ви не маєте алергії на тварин.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі