«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

7 ознак підвищеного рівня стресу

Існують певні фізичні ознаки, які можуть свідчити про те, що рівень стресу вийшов із-під контролю. Для того, щоб такого не сталося, потрібно навчитися керувати своїми емоціями.

Сучасний світ із багатьма обов’язками та щоденними клопотами може змусити вас думати, що стрес є невід’ємною частиною життя.

Хоча це нормальна реакція організму на будь-які неприємні щоденні ситуації, надмірні переживання можуть давати ускладнення, якщо обставини погіршуються.

Доведено, що надмірний вплив стресу протягом тривалого періоду часу підвищує ризик захворювань серця, негативно впливає на роботу імунної системи та збільшує ризик депресії.

Хоча більшість ознак стресу пов’язана зі зміною ставлення до життя, можна виокремити кілька фізичних проявів, які виникають через надмірні переживання.

Американська психологічна асоціація попереджає, що підвищений рівень стресу зараз впливає на населення світу, як ніколи до того.

Однак найбільше турбує те, що переважно цьому відхиленню не приділяють належної уваги, що в результаті призводить до виникнення значно серйозніших розладів.

Рано чи пізно кожному з нас доведеться стикнутися зі стресом, саме тому важливо знати ознаки, які свідчать про те, що ситуація виходить із-під контролю.


1. Висип як ознака високого рівня стресу
Якщо раніше у вас ніколи не було алергій, і раптом ви помічаєте, що на шкірі з’явилися червоні рубці та висип, цілком вірогідно, що причиною є надмірний рівень стресу.

Коли організм переживає тривогу та напруженість, досить часто імунна система починає працювати незбалансовано, і виробляється багато гістаміну.

Якщо вчасно не зреагувати на цю ситуацію, може з’явитися висип або інші розлади шкіри. Насправді, іноді люди навіть стикаються з проблемами, які ніколи не виникали раніше.


2. Постійні головні болі
Головні болі та мігрені дуже часто турбують людей, які перебувають у надмірному стресі або намагаються вийти зі складних життєвих ситуацій.

Причиною цього є вироблення певних хімічних сполук, які впливають на роботу нервової системи та кровоносних судин у мозку.

Також стрес дуже часто вражає м’язи, що призводить до тензійного головного болю.


3. Розлади шлунку
Багато типів розладів травлення тісно пов’язані з постійним або періодичним впливом фізичного та розумового стресу.

Гормони, які його спричиняють, можуть змінювати роботу шлунково-кишкового тракту, що в результаті призводить до таких симптомів, як накопичення токсинів, гази та запалення.

В окремих випадках стрес навіть збільшує кількість скорочень товстої кишки, і через це людина страждає на кольки та діарею.


4. Хронічна застуда
Кортизол, який виробляється через підвищений рівень стресу, блокує роботу імунної системи. Це може погіршити здатність організму боротися з патогенами, які негативно впливають на здоров’я дихальної системи.

Люди, які постійно перебувають у стресі, мають підвищену ймовірність захворіти на застуду, герпес й інші бактеріальні та вірусні захворювання.

Що найгірше, якщо проблему не вирішити вчасно, медикаменти не допоможуть вилікуватися.


5. Поява прищів
Усім добре відомо, що акне – це проблема шкіри, яку можуть спричиняти різноманітні чинники. Хоча переважно прищі з’являються у підлітків, дорослі також можуть страждати через них.

Така реакція, швидше за все, виникає через гормональний дисбаланс, коли рівень кортизолу переважає над іншими сполуками.

Цей гормон впливає на роботу сальних залоз шкіри та збільшує вироблення жиру.
Надлишок шкірного сала, який накопичується в порах, призводить до появи вугрів і прищів.


6. Безсоння
Безсоння та проблеми зі сном можуть бути тісно пов’язані з емоційним станом людини та звичками, яких вона дотримується впродовж дня.

Якщо рівень стресу вийшов за допустиму норму, можуть виникати болі в м’язах, думки зосереджуються на проблемних ситуаціях, а здатність заснути значно погіршується.

Найважливіше з усього цього те, що з часом такі зміни суттєво впливають на стан організму та здоров’я. Як наслідок, якість життя людини значно погіршується.


7. Надмірна втома
Втома або виснаженість – це нормальна реакція організму, коли він не отримує достатньо відпочинку і постійно перебуває в стані фізичного та розумового стресу.

Ці симптоми супроводжуються змінами настрою, у тому числі депресією, тривожністю та дратівливістю.


Впізнаєте будь-який із перелічених вище симптомів? Якщо останнім часом ви помітили такі зміни в роботі свого організму, призначте огляд у лікаря та спробуйте знайти спосіб знизити рівень стресу.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі