«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Чому не можна після падіння на рейки — залазити назад на платформу метро

Це треба знати всім! Мене завжди мучило це питання … ось нарешті знайшов відповідь …

Сьогодні трохи просвітив людей і зрозумів що це може врятувати життя і тобі. Мова піде про виживання в метро.

Почну здалеку, це важливо. На чому рухаються поїзди метро? На електротязі. Це просто і відомо майже всім.

Звідки вони беруть електрику? Ось тут версії у людей розходяться. Розповідаю як насправді: поїзд котиться по двох звичайних ходових рейках, а збоку від поїзда (конкретно зліва) йдуть треті рейки, контактні. Зазвичай ми їх не бачимо — тому що вони розташовані під платформою. (див. фото, вони закриті кожухом, зазвичай жовтого кольору).

Саме з контактної рейки потяг бере електрику за допомогою струмоприймача. Напруга у цих рейках 825 В, а силу струму вони дають таку, що багатотонний склад метро непогано так розганяється.

Загалом, наближатися до цих рейок СМЕРТЕЛЬНО небезпечно. Смерть моментальна і остаточна. Незважаючи на те, що вони закриті кожухом — вставати на них категорично заборонено.

Саме тому якщо ти впав з платформи — НІ В ЯКОМУ РАЗІ НІКОЛИ не намагайся залізти на платформу назад, там де впав.

І НІ В ЯКОМУ РАЗІ НІКОЛИ не намагайся сховатися від поїзда, що наближається під платформу.

А ЩО ТОДІ РОБИТИ?
1.Варіант номер один: бігти в напрямку руху поїзда до початку платформи. Поїзд там все одно зупиниться, а машиніст побачить тебе заздалегідь. Співробітники метрополітену допоможуть тобі вибратися. 
А ще в кінці платформи є НОРМАЛЬНІ СХОДИ, по яких спокійно можна вийти з шляхів, і нікуди не дертися.

2. Якщо раптом не можеш бігти (при падінні зламав щось) або ніколи втікати — варіант номер два: лягай ниць в виїмку між рейками, головою до поїзда, обличчям вниз. Вкрай бажано встигнути скинути з себе рюкзаки і сумки. 
У виїмці може бути калюжа, вона може навіть смердіти — але тут не до огиди, виживання важливіше. Лягай, закрий вуха і приготуйся посивіти … Гуркотить поїзд гучно, від нього йде потік гарячого повітря і при гальмуванні можуть летіти іскри. Зосередься на положенні тіла, лежи нерухомо.

Обов’язково лежати головою до поїзда, інакше одяг може задерти потоком повітря, і зачепитися за що-небудь, тоді тебе потягне.

Загалом лягай головою до поїзда, обличчям вниз. Так чи інакше, поїзд і виїмка спроектовані так, що тебе ніщо не зачепить і ти обов’язково виживеш.

3. Якщо бачиш що хтось впав — обов’язково підкажи людині що робити (Біжи, Форрест, біжи!). Якщо побіг — відмінно, тоді швидше повідом черговому по станції: або через колону екстреного виклику, або через будь-якого співробітника метрополітену. Хоч через прибиральника — вони зазвичай всі проінструктовані на цей випадок.

4. Якщо людина все-таки лізе назад на платформу — ні в якому разі не подавай їй руку: якщо її вдарить струмом від контактної рейки — тебе вдарить разом з нею. Скинь куртку або штани — витягай за одяг. Але краще обклади її матом і направ по ходу руху поїзда в кінець платформи. Це простіше і правильніше.

5. У разі аварії або катастрофи, в загальному якщо поїзд зупинився в тунелі і далі точно не поїде — виходь справа по ходу руху поїзда. Пам’ятай, що контактна рейка розташована зліва по ходу руху, і не факт що її відразу ж знеструмлять.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі