«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Корисні властивості абрикосових кісточок

Соковиті і солодкі плоди абрикоса з задоволенням їдять дорослі і діти. Приємний колір, сильний аромат і ніжний смак роблять абрикос бажаним інгредієнтом багатьох десертів, але мало хто цінує те, що приховано під його м’якоттю.

Безкоштовна і найкраща профілактика раку. 

 

З’ївши абрикос, ми не замислюючись викидаємо кісточки, вміст яких, як виявилося, набагато перевершує м’якоть за кількістю вітамінів. Ми познайомимо тебе з властивостями безцінних абрикосових ядер.

Корисні властивості кісточок абрикосів
Цілющі властивості абрикосових кісточок використовуються з глибокої давнини. Уже в Стародавньому Єгипті подрібнені ядра абрикоса застосовувалися для лікування втрати голосу (ларингіту) і слабкості кишківника.


Китайські цілителі використовували олію абрикосових ядер для лікування захворювань шкіри і суглобів. Середньовічний лікар Авіценна використовував кісточки абрикоса для лікування бронхіту. Все це стало можливим завдяки вмісту в ядрах абрикосів безлічі корисних речовин і з’єднань.

КОРИСНІ РЕЧОВИНИ В КІСТОЧКАХ АБРИКОСІВ
Токоферол (Вітамін Е) запобігає передчасному старінню. 

Калій, кальцій, фосфор і залізо зміцнюють імунітет і підтримують нормальну роботу організму. Завдяки високому вмісту калію і заліза кісточки абрикоса допомагають позбутися від анемії.
Йод і магній стимулюють роботу головного мозку і щитоподібної залози і здатні зняти симптоми гіпертонії.
Ненасичені жирні кислоти допомагають м’язам швидше відновлюватися після інтенсивних фізичних навантажень, а також відповідають за красу і здоров’я шкіри, нігтів і волосся.
Вітамін B17 (амигдалін) сприяє боротьбі з раковими клітинами. 

Вітамін B15 (пангамова кислота) розширює судини, знижує рівень холестерину, благотворно впливає на роботу печінки і нирок. 

Вітамін PP підтримує окислювально-відновні реакції в організмі.
Харчові волокна вбирають токсини в кишечнику, підвищують його тонус і нормалізують роботу корисної мікрофлори.
Ядра абрикосових кісточок для профілактики раку
В кісточках абрикосів, як і в кісточках персика, сливи, вишні, яблук і черешні, міститься певна кількість амигдаліну, або вітаміну В17, відомого також під назвою «лаетрил». Саме цей глікозид надає ядрам гіркий смак.


Важко відшукати серед мікроелементів іншу настільки суперечливу речовину, як амигдалін. Одні вчені переконують в його неймовірній ефективності в лікуванні раку, інші — сміються над колегами.

Хоча використання лаетрилу як засіб для лікування онкологічних захворювань має ряд підтверджень, офіційна медицина не визнає його ефективність.

Більш того, Американське управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів офіційно заборонило використання препаратів на основі амигдаліну.

Попри це, багато хто використовує амигдалін як доповнення до традиційної хіміотерапії і засіб для профілактики раку. І якщо купити аптечний В17 не можливо, то отримати його з кісточок досить просто.


Для профілактики онкології гіркі ядра абрикоса потрібно їсти сирими з розрахунку: одне зернятко на кожні 5 кілограмів ваги. Їсти ядра рекомендують вранці. Їсти після цього іншу їжу можна через 1 годину.

В період лікування лікарі рекомендують відмовитися від вживання цукру і кави, це збільшить цілющий ефект ядер. Варто зазначити, що лікування онкології абрикосовими кісточками є допоміжним і ні в якому разі не можна відмовлятися від препаратів і процедур, прописаних лікарем.

Застосування абрикосових кісточок в народній медицині
При серцевій аритмії
У народі побутує такий рецепт лікування аритмії: 0,5 кг лимонів перетри за допомогою м’ясорубки або терки. Додай 20 розім’ятих ядер кісточок абрикосів і залий все 0,5 кг меду.
Ретельно перемішай, дай настоятися лікам кілька днів в прохолодному місці. Вживай натщесерце 1 столову ложку вранці і ввечері перед вечерею.

При нефриті
30 грам ядер кісточок абрикоса залий 100 мілілітрами крутого окропу, дай масі настоятися близько 4 годин. Приймай до їжі тричі на день по 65 мілілітрів напою.
Від глистів
Цілющі властивості проти глистів зберігаються тільки в сирих зернах абрикоса. В день потрібно з’їдати не більше 40 ядер, цю кількість можна розтягувати на кілька прийомів.
Від захворювань серця
10 грам подрібнених ядерець залий однією склянкою окропу. Суміші потрібно трохи настоятися, потім приготований абрикосовий чай можна пити. Приймай чай щодня перед сном.

При бронхіті
Подрібни сушені зерна абрикоса за допомогою кавомолки до стану порошку, потім сировину в кількості 3-5 грам розмішати в 200 мілілітрах молока або чаю. Приймай 2 рази на добу.
Заготівля абрикосових кісточок і їх зберігання
Заготовляй абрикосові кісточки, витягуючи їх з повністю стиглих плодів. Кісточки з незрілих абрикосів при сушінні і зберіганні втрачають як зовнішній вигляд, так і якість, і малопридатні в їжу.


Для початку кісточки потрібно висушити. Сушать їх, розклавши в сухому місці на папері в один шар, в спеціальній сушці для овочів і фруктів або в духовці при невеликій температурі.


Зберігати можна цілі кісточки або витягнуті і очищені ядра. Очищені від плівки зернятка будуть кращі на смак, а неочищені будуть довше зберігатися.

ПОРАДА РЕДАКЦІЇ
Щоб уламки від кісточок, коли ти їх будеш колоти, не розліталися по всій кухні, можна скористатися маленькою хитрістю.

Візьми невелику дощечку, накрий ганчірочкою, виклади зверху кісточки і накрий їх іншим кінцем тієї ж ганчірочки. Тепер можна вільно бити кісточки молотком і не побоюватися уламків.

Для зберігання ядер краще використовувати тканинний або паперовий мішечок, так вони не відволожаться. Можна взяти скляну або пластикову тару, але замість кришки використовувати марлю або тканину. Зберігати продукт потрібно в темному і сухому місці не більше 12 місяців.

Потенційна небезпека і як її уникнути
Чи можна їсти кісточки від абрикосів? З цим питанням багато визначилися ще в дитинстві, коли з азартом відокремлювали їх жорстку оболонку і їли м’якшу внутрішність. Головне — не зловживати.

Синильна кислота і її солі, які обумовлюють протиракові властивості абрикосових кісточок, у великих кількостях можуть нашкодити людині.

Фахівці кажуть, що ризик інтоксикації великий при вживанні більш ніж 40 грамів продукту. Симптоми отруєння виражаються в головному болі, порушенні дихання, загальній слабкості і сонливості, непритомному стані, нудоті і болях у шлунку.

Слід по можливості вибирати більш солодкі абрикосові кісточки, які не містять стільки органічних отрут, як гіркі. Для перестраховки зерна піддають термічній обробці, оскільки всі шкідливі речовини при цьому руйнуються.


Існують такі протипоказання для вживання абрикосових кісточок: вагітність, порушення роботи щитоподібної залози, цукровий діабет.

Погодься, що викидати кісточки від абрикоса досить нерозумно. Користь ядер абрикосових кісточок безсумнівна, вони не тільки допоможуть поправити здоров’я і підтримати красу тіла, але і збережуть бюджет, оберігаючи від недешевих покупок в аптеках. Користуйся нашими порадами на здоров’я.

Ви знали про такі властивості абрикосових кісточок? 

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі