«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Микола Романюк: здобутки та незавершені справи

Третього лютого 2017 року зупинилося серце Миколи Романюка, який з 2010 року обіймав посаду Луцького міського голови. Чого вдалося досягти його команді і які справи залишилися незавершеними?

Минув понад рік відтоді, як не стало луцького міського голови Миколи Романюка.

3 лютого 2017-го луцький мер відійшов у вічність, залишивши місто без надійного очільника. Микола Романюк очолював Луцьк протягом неповних двох каденцій. Журналісти Район.Луцьк зібрали перелік основних здобутків і незавершених проектів покійного міського голови та його команди, з якими все ще не впоралася нова влада.

Отож, спершу про приємне:

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ВОКЗАЛ

Під час головування Миколи Романюка відбулося наймасштабніше оновлення вокзалу станції «Луцьк» з моменту його спорудження в 1959 році. Офіційне відкриття відбулося 26 жовтня 2012 року. Пізніше оновлений залізничний вокзал потрапив у список найкрасивіших в Україні.

ТУРИЗМ

З початку правління Миколи Романюка, у місті почали працювати над туристичною привабливістю. 2012 року офіційно відкрили Центр туристичної інформації та послуг. Міський голова у вітальному слові зазначив, що це велика подія для міста, адже саме з культурних, спортивних і туристичних зв’язків розпочинається економічна співпраця, тому влада надає великого значення розвитку туристичної галузі.

Крім того, у місті щороку влаштовують різноманітні заходи та фестивалі у стінах Луцького замку і на Театральному майдані.

ЦНАП

2012 року відкрили Центр надання адміністративних послуг. Урочисто відкриваючи ЦНАП, Микола Романюк наголосив, що це знакова подія як для міста, так і для всієї області. З часу відкриття луцький ЦНАП і дійсно стали називати одним із найкращих в Україні і часто показували нову споруду гостям міста.

КОМУНАЛЬНА СФЕРА

З часу, відколи Микола Романюк почав працювати міським головою, у Луцьку капітально відремонтували понад 100 доріг та два шляхопроводи – на Соборності-Перемоги та на Ківерцівській. Особливого резонансу набрала реконструкція вулиці Лесі Українки. Попри скандальну ситуацію зі зрізуванням дерев та кримінальні провадження щодо держзакупівель, міський голова Микола Романюк був переконаний, що ремонтні роботи необхідно продовжувати, хоча б і через те, що пішохідна вулиця Луцька значно програвала у порівнянні з подібними місцями в обласних центрах по-сусідству.

Окрім цього, за час роботи минулої та протягом нинішньої каденції мера у місті освітлили пішохідні переходи і продовжили будівництво системи зовнішнього освітлення. До кінця 2016 року у місті оснастили світильниками близько 70 пішохідних переходів. Сучасне освітлення встановили й на меморіальному комплексі «Вічна слава».

Також під час головування Миколи Романюка активізувалися й ремонти прибудинкових територій. За ініціативи мера, жителі приватних забудов почали купувати сміттєві контейнери.

Крім того, останніми роками Луцьк став славитися впровадженням заходів щодо енергоефективності. А нещодавно у місті запрацював центр енергозбереження та енергоефективності, де кожен лучанин матиме змогу отримати консультацію щодо впровадження енергоощадних заходів у своїй квартирі та своєму будинку.

РЕКОНСТРУЙОВАНИЙ ЗООПАРК

Микола Романюк активно співпрацював із закордонними партнерами. Зокрема, завдяки програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна вдалося реконструювати міський зоопарк. В оновленому закладі почало функціонувати 35 об’єктів, серед яких: адміністративні приміщення, ветеринарна клініка, ведмеже та левове містечка з оглядовими майданчиками, павільйон з відкритими вольєрами для приматів, парнокопитних, дикого кабана, дитячий контактний зоопарк, та багато іншого. Реконструйований звіринець став не лише улюбленим місцем для малечі, а й ще одним пунктом, куди запрошують гостей обласного центру Волині.

Крім того, у рамках співпраці з Північно-екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) у місті запланували провести термомодернізацію близько сорока об’єктів бюджетної сфери.

ГРОМАДСЬКІ ІНІЦІАТИВИ

Під час головування Миколи Романюка у Луцьку запустили конкурс громадських ініціатив, за підсумками якого найкращі ідеї громадськості вдається реалізувати у співфінансуванні 90% з бюджету міста та 10% – за кошти лучан.

Зокрема, у 2015 році перемогу на конкурсі здобув проект Едуарда Поліщука «Зробимо Луцьк доступним», що дав змогу покращити можливості незрячих у пересуванні містом. Крім того, міський голова Микола Романюк став першим мером, який підписав розпорядження «Про забезпечення людям із вадами зору доступу до інформаційної продукції», згідно з яким при замовленні поліграфічної продукції інформаційного характеру, що стосується міста Луцька та діяльності міської влади, слід забезпечувати друк не менше одного відсотка такої продукції шрифтом Брайля.

ОСОБИСТІ ЗДОБУТКИ

2016 року Луцького міського голову Миколу Романюка Президент України Петро Порошенко нагородив орденом «За заслуги» І ступеня. Згодом міського голову Миколу Романюка включили до складу Наглядової ради Національної академії державного управління при Президентові України.

А ось що завершити не вдалось:

ПРИЛУЦЬКЕ І МЕЖІ МІСТА

Про розширення меж міста за рахунок добровільного об'єднання з прилеглими селами заговорили ще на початку впровадженя децентралізаційної реформи в Україні. Тоді нині покійний Микола Романюк уклав із сільським громадами угоди, по виконанню яких села можна буде приєднати до міста. Ішлося, зокрема, про село Прилуцьке, у створенні ОТГ з яким Луцьк був особливо зацікавлений. Тоді у міській раді уклали угоду, згідно з якою обласний центр обіцяв побудувати садочок, відремонтувати дороги та виконати ще деякі умови.

Сьогодні кроків у цьому напрямку майже не робиться, а тому об'єднання села з Луцьком опинилося під загрозою.

ТРОЛЕЙБУСИ

Оновлення рухомого складу Луцького підприємства електротранспорту і до сьогодні є надзвичайно актуальним питанням для міста. У минулі роки команда Романюка почала процес закупівлі вживаних тролейбусів із Польщі, який, однак, не продовжили після смерті мера. Також зупинився процес впровадження електронної системи обліку пасажирів, на яку попередньою владою було витрачено з міського бюджету більше мільйона гривень. Нова команда вирішила не користуватися напрацюваннями попередників, а зробити все заново: впровадити в місті картку лучанина.

ВУЛИЦЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Всі, напевно, пам'ятають скандал із кронуванням та вирубуванням дерев на центральній пішохідній вулиці міста. Тоді Микола Романюк зустрчався з обуреними лучанами, аби пояснити причини таких дій та розповісти про план реконструкції вулиці. Замість старих крислатих дерев на Лесі Українки у Луцьку мер хотів посадити невеликі декоративні деревця, за зразком кращих європейських міст. Така ініціатива, однак, не знайшла підтримки у лучан, які поміж гарним виглядом вулиці і комфортним затінком на ній обрали комфорт.

ШКОЛА №27

Саме за головування покійного Миколи Романюка у місті почали споруджувати нову школу. На будівництво навчального закладу гроші виділяли як із міського, так і з обласного бюджетів. До кінця 2017 року школу повинні були спорудити. Однак, сьогодні будівництво навчального закладу ще не завершене. Коли нова школа відкриє двері перед своїми учнями наразі невідомо.

«БЕЗПЕЧНЕ МІСТО»

Ініціативу «Безпечне місто» команда покійного Миколи Романюка почала реалізовувати ще у 2015-му. Проект, що передбачає встановлення у Луцьку камер відеоспостереження, потребував для запуску всього 4 мільйони гривень з міського бюджету. Сьогодні майже все обладнання для функціонування спостережних пунктів у Луцьку закуплене. Залишилося його змонтувати і запустити, однак влада досі не поспішає цього робити.

Замість того, аби посилювати безпеку у місті, представники міської ради виділяють кошти на посилення безпеки самої міської ради.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі