«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

На зміну «Синьому киту» та «Червоній сові» прийшла нова смертельна гра

Київских школярів залучають до нових суїцидальних груп. На цей раз на зміну «Синьому киту» і «Червоній сові» прийшов «Новий шлях». Принцип дії той же: куратор дає завдання, мета яких – довести до самогубства.

Смертельні групи з’являються в Росії, але дуже швидко їх учасниками стають і українські школярі, зокрема кияни. Про це повідомляє «Волинська правда», посилаючись на «Вести». Їх можна вирахувати за українськими номерами телефонів і аватарками. У поліції кажуть, що блокують групи смерті. Крім того, в Реєстрі судових рішень ми знайшли дві справи за статтею «Доведення до самогубства». Але поки ніхто покарання за небезпечну діяльність не поніс. Експерти відзначають: довести причетність до доведення до самогубства дуже складно.

#явгрі

У соцмережах, як виявили «Вести», новий сплеск інтересу до суїцидальної тематики, якою цікавляться 14-15-річні школярі з Києва та інших міст України. Для участі в грі «Новий шлях» потрібно розмістити потрібний хештег (#тихийлес і #сованикогданеспит), а також написати #явигре і на аватарке розмістити картинку з червоною пентаграммой на чорному тлі. Після цього потрібно, як і в сумно відомій грі «Синій кит», покликати друзів і чекати завдання від куратора. Як правило, треба зробити поріз на тілі і надіслати фото або зробити спробу суїциду.

Але оскільки в соцмережах блокують будь-які групи суїцидального характеру, підлітки стали витонченішими – спілкуються за допомогою «позивних» і асоціативних зображень. Наприклад, знак причетності до групи – «лісові» картинки, з розповіддю, як «чистили ліс біля озера», що означає, «я приймаю умови».
«Вести» спробували зв’язатися з учасниками групи, чиї телефони вдалося виявити. На жаль, або телефони були відключені, або не відповідали. В одному випадку телефон взяли. А почувши наше запитання, чи є ви членом групи «Новий шлях», явно дитячий голос грубо відмовився відповідати.

«Картинки» під прикриттям

Як повідомляли «Вести» раніше, поліції вдалося запобігти самогубству двох київських школярок – учасниць «Синього кита», а в школах організували медогляд на предмет обчислення порізів на тілі учнів. У поліції заявляли і про те, що затримали модераторів групи. Ними виявилися студенти-медики, які експериментували, чи зможуть вони впливати через інтернет на людей. Але як сказали в поліції, їх відпустили, оскільки ніхто не загинув. У Реєстрі судових рішень «Вести» виявили дві справи жертв «Синього кита» – у Львівській області та Херсоні. В одному випадку його закрили, тому що сторони – жертва і куратор – помирилися, в іншому – справа ще розслідується.

Жертвою «Червоної сови» виявилася і школярка з Подільського району Києва, яку в неосудному стані знайшли в Умані: як вона туди потрапила, пояснити дівчинка не змогла. Дана інформація була зареєстрована в Реєстрі досудових розслідувань, за статтею «Доведення до самогубства». Але теж ніхто не покараний.
У поліції Києва пообіцяли відповісти на наш запит про нові суїцидальних групах. Правда, як раніше заявляв глава Нацполіціі Сергій Князєв, української кіберполіції вдалося заблокувати практично всі групи смерті в соцмережах.

Директор лабораторії комп’ютерної криміналістики Cyberlab Сергій Прокопенко розповів «Вістям», що розкрити, хто спонукав, наприклад, київську школярку до неадекватних дій, практично неможливо. «Ця справа – утопія, – каже Прокопенко. – Обчислити модератора дуже складно, а якщо і вдасться, то майже неможливо довести, що він і є модератор. Крім того, майже не доказує факт спроби доведення до суїциду. Якщо справа навіть дивом потрапить до суду, всіх відпустять », – підкреслив Прокопенко.

За його словами, про нові групах смерті в поліції вже знають, але блокують тільки ті, що знаходять. «Наша поліція обчислює учасників і модераторів тільки шляхом впровадження. Поліцейські «під прикриттям» відправляють закодовану картинку, якщо на неї натиснути, показує IP-адресу, так обчислюють модераторів. Тільки толку від цього немає, вони всі в Росії. Власникам «ВКонтакте» відомі всі модератори, але нікого не видають», – зазначив Прокопенко.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі