«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Стали відомими деталі криптовалютних махінацій працівника ЛНТУ (ВІДЕО)

Кіберполіція викрила працівника вишу, який розповсюджував ШПЗ та займався майнінгом криптовалюти за рахунок державного університету.

Чоловік за допомогою шкідливого програмного забезпечення викрадав персональні дані. Для анонімізіції усіх розрахунків за вчинення протиправних дій, він використовував криптовалюту. Поліція продовжує досудове розслідування у межах розпочатого раніше кримінального провадження.

Нагадаємо, у четвер, 8 лютого, в Луцькому національному технічному університеті під час обшуків 8 лютого вилучили комп'ютерну техніку, яка, ймовірно, використовувалась для добування криптовалюти, - пишуть журналісти Волинських новин.

У березні 2017 року за матеріалами зібраними працівниками кіберполіції, слідчі Луцького відділу поліції Волині розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж) Кримінального кодексу України.

Під час проведення процесуальних заходів працівники кіберполіції викрили співробітника одного з університетів міста Луцьк у причетності до вчинення низки несанкціонованих втручань в роботу електронно-обчислювальних машин за допомогою шкідливого програмного забезпечення. Метою таких його дій було викрадення конфіденційних даних.

Поліцейські встановили: зловмисник, із використанням ШПЗ, викрадав персональні дані, після чого збував їх. Для анонімізації своїх злочинних дій він використовував криптовалюту, за допомогою якої відбувалися усі розрахунки.

Особисту потужну комп’ютерну техніку, яка містить в собі відеокарти з великими об’ємами пам’яті, працівник навчального закладу зберігав та використовував в університеті. Приміщення декількох кабінетів, майно (системи кондиціонування та охолодження техніки), електроенергію та можливості доступу до мережі Інтернет, які перебувають у власності державного закладу, він використовував для роботи так званої «майнінгової ферми». У такий спосіб він намагався уникнути сплати комунальних платежів та інших витрат власного рахунку.

Згодом кіберполіцейські, які проводили обшуки, опублікували відео слідчих дій. На ньому зафіксовано 6 ферм, загальна вартість яких може становити від 500 тисяч до мільйона гривень.

З відеозапису видно, як під час обшуку правоохоронці фіксують «ферми», які складаються з відеокарт, на яких відбувався майнінг (добування) криптовалют.

Зі слів працівника університету, «ферми», які зафіксовано на відео, насправді є «тестовими стендами». Згодом він же зізнався, що насправді це «ферма» для добування криптовалюти.

На запитання слідчих, чи відомо ректорату університету, що на території закладу відбувається така діяльність та чи відомо їм, що до їхньої електромережі підключають «ферми», чоловік відповів «ні, не знають».

Також на відео видно, що у кабінетах встановлнео як мінімум 6 «ферм» до складу кожної з яких входило від 4 до 8 відеокарт GeForce 1000 серії, вартість кожної з яких становить від 15 до 30 тисяч гривень. Тобто середня вартість кожної «ферми» становила не менше 60 тисяч гривень. До цієї суми варто додати вартість материнської плати, SSD-накопичувача та блоку живлення, яка в загальному складе не менше 7000 тисяч гривень. Тобто, загальна вартість обладнання могла становити від 500 тисяч до мільйона гривень.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі