«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Ви можете змінити свій мозок: поради нейробіолога

Ви коли-небудь замислювалися про те, чи здатні ви, доросла людина, змінити свій мозок? У суспільстві закорінилась думка, що людина, яка вже завершила етап свого фізичного розвитку, не здатна змінити структуру свого мозку. Але дослідження нейробіологів довели зворотне.

Вченим вдалося встановити, що нейрони (нервові клітини) здатні змінюватися у відповідь на виникнення нових ситуацій і у випадку змін в їхньому середовищі. У захоплюючому виступі на TED-конференції нейробіолог Сандрін Тюре пояснює, яким чином наш мозок виробляє в гіпокампі кожен день 700 новий нейронів.

Звичайно, вам може здатися, що це зовсім невелика цифра, особливо в порівнянні з мільярдами нейронів, які функціонують в мозку людини до 50 років. За словами Тюре, обсяг пам’яті і якість спогадів в першу чергу залежить саме від нейронів.

Більш того, Тюре розповіла про те, що нове дослідження показало міцний зв’язок між нейрогенезом (процесом народження нейронів) і депресією. Дослідження, які проводилися на тваринах, дозволили встановити, що ми володіємо низьким рівнем нейрогенезу. Приймання антидепресантів дозволяє збільшити кількість новонароджених нейронів і зменшити симптоми депресії, тому можна сказати, що між депресивним станом і нейрогенезом існує чіткий зв’язок.

Що ще більш важливо, якщо ви блокуєте нейрогенез, то ви знижуєте тим самим ефективність антидепресантів.

Одним словом, існує достатня кількість доказів того, що якщо ми хочемо поліпшити свою пам’ять, настрій, уповільнити старіння, то нам в першу чергу необхідно звернути свою увагу на нейрогенез.

Звичайно, у відповідь на цю інформацію напрошується логічне запитання: чи здатні ми управляти нейрогенезом? Відповідь – так, ми це можемо. Для цього нам необхідно:

– Постійно вивчати нові речі.
– Знизити рівень стресу.
– Займатися коханням.
– Висипатися.
– Знизити кількість калорій в їжі на 20-30%.
– Періодично проводити невеликі періоди голодування.
– Сприяє нейрогенезу споживання флаваніса, який міститься в темному шоколаді і чорниці.
– Жирні кислоти Омега-3, присутні в жирній рибі такій, як лосось, також підвищують нейрогенез.
– А ось раціон, багатий насиченим жиром, навпаки негативно позначається на процесі.
– Знижує нейрогенез споживання алкоголю. Але не весь алкоголь так само шкідливий: резвератрол, що міститься в червоному вині, сприяє виживанню нових нейронів.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі