«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

10 ознак того, що ви занадто розбестили свою дитину

Більшість дорослих, виховуючи малюка, задаються питанням про те: «Чи потрібно балувати свою дитину?».

Звичайно, підвищена увага, опіка і увага зможуть зробити з вашої дитини справжнього егоїста. Слід розібратися в даному питанні більш детально. Згідно із заповіддю Даждьбога: «Той, хто потурає примхам свого малюка, той вбиває великий Дух свого чада».

Багато фахівців відзначають, що в цьому питанні необхідно не порушувати грань. Надлишок уваги, як і її брак-небезпечні. Малюкові властиві різні мрії, які батьки всіма силами намагаються виконувати. Однак робити це необхідно, якщо це не є примхою малюка. Наприклад, якщо ваша маленька принцеса довгий час мріє про іграшку, то чому б не подарувати її? Але, якщо малюк влаштовує істерику, розкидає машинки і бажає, щоб ви її купили, то таку поведінку можна назвати капризами малюка.

Що ж робити в даній ситуації? Як відрізнити просту мрію дитини від капризу?
Більшість фахівців відзначають, що найчастіше розпещені діти ростуть в тих будинках, де ними опікується декілька людей. Часто можна зустріти ситуацію, коли мама лає малюка за пустощі і дитина одразу ж біжить до бабусі скаржитися на сувору матір. Однак ситуація змінюється як тільки бабуся починає сварити дитину за провини. Після цього дитина може знайти іншого «улюбленого» члена родини. Таким чином, дитина починає усвідомлювати свою безкарність. Також в даній ситуації малюк буде впевнений, що обов’язково знайдеться в сім’ї дорослий, який за нього заступиться. В результаті малюк перестає сприймати дорослих і стає повністю неконтрольованим.

Крім цього виділимо 10 істотних критеріїв, за якими також можна визначити ступінь розбещеності свого малюка.
• Часта істерик. Зазвичай вони виникають абсолютно спонтанно і нічим не мотивовані. Це пов’язано з тим, що діти молодшого віку не можуть повністю стежити за своїми емоціями. Спочатку цей факт виливається в звичайні капризи. Далі стає гірше, і капризи стають справжніми скандалами. Вони починають проявлятися в агресії дитини по відношенню до себе, близьких людей або оточуючих. Однак в цей момент малюк не розуміє, що своєю поведінкою він сильно засмучує близьких людей і заподіює шкоду оточуючим.

• Малюк найчастіше знаходиться в роздратованому стані і жоден з навколишніх предметів його не радує. Нові іграшки та ласощі дуже швидко набридають дитині. При отриманні нової іграшки він викидає її і починає вимагати нову, яку він тільки що бачив у свого друга.

• Малюк негативно ставитися до виконання домашніх обов’язків. І чим старший його вік, тим гірше він піддається на вмовляння. Батьки страждають від такої поведінки. Вони не можуть попросити дитину прибрати за собою речі або ж допомогти мамі по господарству.

• Малюк бажає, щоб йому підкорялися. Він не виконує вимоги дорослих, однак бажає, щоб всі його капризи виконувалися негайно.

• Найчастіше малюк ставить своїх батьків у незручне становище перед оточуючими людьми. В результаті такої поведінки він самостверджується і вимагає, щоб всі дорослі вважали його «центром всесвіту». Батькам слід знати, що якщо така поведінка у вашій родині нормальна, то це вже можна вважати серйозною проблемою.

• Малюк не хоче нікому віддавати свої іграшки або інші предмети. Слід пам’ятати, що якщо в дитинстві це не є проблемою, бо дитина просто поки не усвідомлює, що з іншими дітьми слід ділитися, то в старшому віці це є величезною проблемою. Наслідком такої проблеми є розвиток жадібності. Батькам слід більш уважно ставитися до своєї дитини і розповісти про те, що не слід скупитися і потрібно грати з іншими дітьми разом. Якщо ж цей процес запущений і дорослі не звертають на це особливої ​​уваги, то у малюка розвинеться не тільки жадібність, а й бажання забирати чужі предмети.

• Не слід часто вмовляти свою дитину. Ще в дитинстві малюк повинен правильно розставляти авторитети. У цьому віці ними є найближчі родичі: бабусі, дідусі, мама і тато. Таким чином, дитина повинна розуміти, що якщо дорослі її про щось просять, то не слід вередувати. Однак якщо дитина починає показувати свої примхи і дорослі її при цьому починають умовляти, то це свідчить про розбещеність малюка.

• Якщо малюк розпещений, то слова «не можна» для нього просто не існує. На всі заперечення дорослих і вмовляння такий малюк починає проявляти агресію і показувати свої примхи.

• Дитина не здатна грати самостійно. Психологи відзначають, що вже до трьох років у дітей добре розвинена фантазія. Завдяки цьому трилітка здатна вигадувати ігри і грати самостійно. Якщо ви маєте справу з розпещеним малюком, то справа йде не зовсім так: розпещений малюк буде вимагати, щоб ви перебували з ним поруч під час гри. Це не говорить про те, що він не має достатньої фантазії, щоб придумати ігри самостійно. Ні! Просто такому малюкові необхідно постійна увага і ваша присутність.

• Малюк здатний слухати батьків, тільки після того як малюкові дали що-небудь натомість. Наприклад, в дитинстві, якщо батьки щось вимагають від малюка, то вони розповідають про те, що він отримає натомість. Для дітей молодшого віку це вважається нормальним. Але в міру дорослішання малюка це переростає в справжню проблему. Дитина кожен раз почне спекулювати цим і просити щось натомість. Таким чином, розпещена дитина не буде виконувати нічого, поки їй не дадуть щось натомість. У дитинстві ви могли відбутися цукеркою, а в старшому віці це можуть бути навіть гроші.

Більшість батьків спочатку можуть і не помічати, що у них в сім’ї росте маленький вередун. Однак слід зазначити, що розпещеність вважається серйозною проблемою. В майбутньому ця проблема почне заважати дитині в нормальному житті.

Типові ознаки розбещеності у дитини
Розпещеним вважається нестриманий, плаксивий і дуже вимогливий малюк, якому постійно необхідна увага батьків і нові іграшки, яких у нього може бути величезна кількість. Подяку своїм батькам він виявляє дуже рідко. Всі поступки дорослих сприймаються малюком як належне. Така дитина не здатна фіксувати свої бажання: якщо малюк щось бажає, то слід це виконати негайно. Відсутність виконання або пізніше виконання його бажання вкрай негативно ним сприймається. Якщо батьки не виконали його бажання, то у нього виникає агресія, апатія, депресія. Найчастіше агресія виливається на самих батьків або оточуючих. Також дитина може почати заподіювати шкоду своєму здоров’ю. Така поведінка не припинитися, поки бажання малюка не буде задоволено. Розпещений малюк впевнений в тому, що йому в черговий раз не відмовлять. Він не може перебувати один. Він повністю покладається на думку своїх батьків і ніколи не приймає від них відмов. Розпещений малюк здатний влаштовувати справжні істерики через прості дрібниці, чим доводить своїх батьків до безумства. Такий малюк здатний протягом тривалого проміжку часу знаходиться в негативному стані: бубоніти і виявляти своє невдоволення. Він дуже впертий і ніколи не йде на компроміс. Дані ознаки свідчать про психологічну незрілість малюка.

Помилки батьків, які приводять до формування у дитини розбещеності.
Дуже часто поведінка дитини грунтується на вчинках її батьків. Розглянемо помилки дорослих більш докладно:

• Наявність надмірної опіки над дитиною. Наприклад, дана поведінка розвивається у малюка, коли мама з раннього віку постійно знаходиться зі своєю дитиною, при плачі або забитті завжди жаліє його. Навіть коли у малюка просто немає настрою, то така мама відразу кидає всі свої справи і починає розважати свого малюка. В результаті такої поведінки дитина починає відчувати себе головним в сім’ї. Така поведінка матері не припустима. Не потрібно міняти всі свої плани і рішення на догоду малюкові. Наприклад, якщо вчора малюк грався з електроприладами, то чому сьогодні мама забороняє йому це робити? У відповідь він може почути тільки «не можна», але він не розуміє, чому не можна цього робити сьогодні?
• Давати дитині те, що вона хоче. Такою поведінкою страждають бабусі і дідусі. Це не правильно. Якщо мама сказала, що це давати малюкові не можна, то всі члени сім’ї повинні підтримувати цю думку. Якщо дитина починає вередувати і бабуся відразу ж віддає малюкові те, що він хоче, то дитина швидко зрозуміє: до кого слід звертатися і як здійснювати вплив.

Чому батькам не слід балувати свого малюка?
• Звичайно, як тільки з’являється в сім’ї дитина, то відразу їй дістається все тільки найкраще і на першу вимогу. Це відбувається від того що батьки ще не мають достатню кількість досвіду і не знають основ виховання. Коли з’являється друга дитина проблем стає менше і батьки поводяться спокійніше. Вони вже бачать результати своїх помилок і роблять правильні висновки.

• Більшість батьків починають балувати тих дітей, яких вони дуже довго чекали. Найчастіше такі діти єдині в родині.

• Сучасні батьки починають балувати своїх дітей з тих міркувань, що вони не повинні знати таких слів як «не можна» і «неможливо». Вони вважають, що ті діти, які знають, що хочуть отримати стають лідерами по життю і завжди домагаються своїх цілей. Результатом такої поведінки стає те, що діти виростають вкрай розпещеними і просто «сідають» своїм батькам на шию.

• Зазвичай розпещені діти з’являються в тих сім’ях, де між родичами існують різні уявлення про виховання дитини. Зазвичай це трапляється в тих випадках, коли між поколіннями велика різниця.

Підводячи підсумок, необхідно сказати, що дуже важко перевиховати розбещену дитину. Для цього необхідно мати велику силу волі, твердість і впевненість в своїх силах. Батькам слід пам’ятати, що розпещеність не принесе дитині нічого хорошого. В майбутньому така дитина може зіткнутися з великою кількістю проблем. Батькам необхідно бути більш уважними і вимогливими до своєї дитини, тоді всі ваші надбання будуть винагороджені в майбутньому.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі