13 особливостей батьків всіх успішних дітей
Всі гарні батьки хочуть, щоб у їхніх дітей не було проблем, щоб вони добре вчилися і стали успішними дорослими. І хоча немає ідеального рецепта щодо виховання дітей, психологічні дослідження наводять кілька факторів, які пророкують успіх. І багато з них залежать від батьків.
Ось що спільного у батьків успішних дітей:
1. Вони змушують дітей робити домашні справи.
Щоб бути частиною життя, щоб цінувати працю – свою і чужу, дитина повинна брати на себе обов’язки: як мінімум – мити посуд, виносити сміття, прати свою білизну.
2. Вони навчають дітей соціальних навичок.
Одне 20-річне дослідження визначило, що діти, які були більш соціально активними в дитинстві, добре взаємодіяли з однолітками, допомагали іншим дітям і співчували їм, з більшою ймовірністю здобували вищу освіту й створювали успішну кар’єру.
3. У них високі очікування
Дослідження майже 7 тисяч дітей, народжених в 2001 році, продемонструвало, що очікування батьків від своїх дітей серйозно впливають на виховання. Ті, хто хотів для своєї дитини вищу освіту, налаштовували її на це незалежно від своїх прибутків або інших умов. У тому числі й діти самі намагаються виправдати очікування батьків.
4. У них здорові стосунки одне з одним.
Діти з конфліктних сімей, в тому числі розлучених, зазвичай менш успішні, ніж діти з гарних сімей. Причому діти, виховані одним, але успішним із батьків, часто успішніші, ніж діти, виховані двома конфліктними батьками.
5. У них краща освіта.
У батьків з вищою освітою діти теж з більшою ймовірністю здобувають вищу освіту.
6. Вони з ранніх років навчають дітей математики.
Дослідження підтверджують, що такі навички з ранніх років мають велику перевагу. Знання цифр, обчислення, найпростіші математичні поняття допомагають не тільки в кращих арифметичних здібностях в майбутньому, а й в кращому читанні.
7. Вони розвивають стосунки зі своїми дітьми.
Закладені навіть в перші три роки життя дитини стосунки з батьками безпосередньо пов’язані з її успішністю в майбутньому. Це стосується не тільки її гарних стосунків з навколишнім світом, а й кращих показників в навчанні і роботі.
8. Вони менше схильні до стресу
Дослідження переконують, що важливо навіть не те, скільки часу мама проводить з дитиною, а як вона його проводить і в якому стані. Материнський стрес, особливо, коли мати надто переймається про те, що не встигає поєднувати роботу і догляд за дитиною, може погано вплинути на дитину. Вся справа в емоційній складовій – дитина все відчуває.
9. Вони цінують зусилля і не бояться невдачі.
Дуже важливо, щоб дитина розуміла, звідки приходить успіх. Наука підтверджує, що діти уявляють успіх в двох варіантах: одні вважають, що це очевидність, те, на що ми не можемо вплинути, те, що характеризує твій розум, а потім ти повинен уникати невдачі, щоб продовжувати вважатися успішним і розумним.
Інші ж виховані так, що невдача – це якраз шлях до успіху, і аж ніяк не ознака недостатньої освіченості. Очевидно, що таке переконання набагато важливіше.
10. Мами працюють.
Вчені переконують, що для дитини набагато корисніше, коли мама працює поза домом. Це мотивує як мінімум дівчаток теж домагатися успішної роботи, а не бути домогосподаркою. Хлопчики ж, в свою чергу, беруть на себе більше домашніх справ, якщо мама працює.
11. У них більш високий соціально-економічний статус.
Бідність звичайно ж обмежує потенціал дитини.
12. Вони авторитетні, а не авторитарні або поблажливі.
Є три батьківських стилі: поблажливий (батьки все дозволяють дитині), авторитарний (намагаються все контролювати), авторитетний (діти виховуються власним прикладом батьків, з повагою до них).
13. Вони вчать дітей знаходити в усьому мету і сенс.
Успішних людей з дитинства налаштовують на те, що потрібно чогось добиватися в житті, потрібно реалізовуватися і прагнути до більшого.