«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

3 причини, чому батьки не повинні робити уроки разом з дитиною

Багато батьків вважають, що, якщо не контролювати виконання «домашки», дитина буде вчитися гірше. Але дослідники з університетів Остіна і Дьюка (США) довели, що це не так. Вони 30 років збирали дані про те, як залученість батьків в процес навчання впливає на оцінки.

Виявилося, що батьківська допомога в молодших класах марна, а в середній школі і зовсім негативно впливає на результати екзаменаційних тестів.

AdMe  розповідає про те, чому за уроки повинна відповідати сама дитина, а не батьки.

1. Дитина втрачає мотивацію до навчання


За результатами дослідження, чим більше батьки залучені до виконання домашніх завдань, тим менше дитині хочеться вчитися. Найнижча мотивація у тих дітей, батьки яких сидять поруч з ними, підказують, контролюють або навіть самі роблять за них уроки. А от школярі, на яких не «тиснуть» батьки, вчаться більш охоче.

Спробуйте послабити контроль і допомагайте, тільки якщо дитина сама попросить вас про це. В такому випадку поясніть йому те, що незрозуміло, але не робіть завдання замість нього. Якщо дитина терпіти не може домашні завдання, психолог Людмила Петрановська радить не змушувати, а «приєднатися» до нього в його емоціях: визнати його право не хотіти переказувати параграф з нудного підручника або писати одну і ту ж букву 10 рядків підряд. А потім навчити «ковтати жабу» (справлятися з важкими і неприємними справами) – наприклад, розповісти, як робите це ви самі.

2. Дитина не вчиться відповідальності


Змушуючи дитину сідати за уроки, контролюючи їх виконання і караючи за погані оцінки, ви берете відповідальність за навчання на себе, а значить, знімаєте її з дитини. І поки ви стоїте  над душею, дитина не захоче взяти цю відповідальність на себе.

На думку Людмили Петрановська, виховуючи дитину методом батога і пряника, ми надаємо йому ведмежу послугу, адже в дорослому житті замість нагород і покарань – природні наслідки наших дій. Якщо ми будемо погано працювати, нас звільнять, а якщо будемо їсти одні чіпси, наше здоров’я зіпсується. Дозвольте наслідкам наступити. Забув, що задали намалювати малюнок? Значить, доведеться зробити це замість ігор на комп’ютері. Чи не вивчив уроки? Розбирайся з учителем сам. Уміння відповідати за свої вчинки і розподіляти свої сили і час для майбутнього точно важливіше, ніж уміння чітко виконувати чужі команди.

3. Погіршуються стосунки між батьками і дітьми


«Уроки зроблені. Мати охрипла. Дочка оглухла. Сусіди вивчили напам’ять. Собака переказала », – всі пам’ятають цей жарт, але, коли справа доходить до домашніх завдань, стає не до сміху. Замість того щоб контролювати рішення кожного завдання, психологи радять вибудовувати довірчі відносини зі своїм школярем і проводити більше якісного часу разом: читати вголос, обговорювати те, що відбувається в науці і в світі, знаходити нові цікаві заняття.

Якщо для вас неприйнятні ніякі інші оцінки, запитайте себе, в чому причина такого категоричного ставлення. У сім’ї, де двійка може стати причиною скандалу, діти не відчувають, що улюблені незалежно від їх успіхів і провалів. Психолог Михайло Лабковской стверджує, що навчання – особиста справа дитини, а справа батьків – безумовна любов. А любов важливіше, ніж оцінки, правда?

А як чините ви, якщо ваша дитина не хоче робити уроки?

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі