«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

5 безглуздих (і навіть небезпечних) порад по догляду за немовлям, які пора забути

Життя не стоїть на місці: і в медицині, і в педагогіці щороку робиться цілий ряд відкриттів. Тому багато рекомендацій по вихованню та догляду за дитиною, які були актуальні ще 20-30 років тому, у більшості сучасних мам викликають подив і глузування: «Це ж минуле століття!» Ось топ-5 застарілих радянських порад, які давно потрібно забути.

Годувати дитину потрібно строго по годинах
«Годуй рівно через 3 години, не привчай її після першого крику отримувати груди» — радять бабусі. І, молода мама, не зводячи очей з годинника, носить малюка на руках і вмовляє потерпіти ще трішечки.

«Годувати потрібно не по годинах, а на вимогу» — стверджують лікарі. Тоді малюк отримає необхідну кількість поживних речовин і не буде вередувати. А, значить буде набирати вагу і швидко розвиватися. І у мами не виникне застою молока, тому не потрібно буде зціджувати.

Потрібно давати не суміші, а коров’яче молоко
«Що таке суміші — порошок, розведений водою. А ось коров’яче або козяче молоко — натуральний продукт, від нього дитині тільки користь буде»- досі вважають деякі мами.

Насправді, в коров’ячому молоці міститься в 3 рази більше білків, в 5 разів більше кальцію і в 7 разів більше фосфору, ніж в грудному. І організм крихітки не здатний впоратися з таким навантаженням без шкоди для здоров’я. А суміші за складом максимально наближені до жіночого молока і, на відміну від коров’ячого молока, не викликають алергію.

Дитина до року повинна спати на животі
«Щоб малюка не мучили коліки і газики, засинати він повинен на животі» — вчили лікарі наших бабусь і мам.

А сучасні педіатри попереджають: при спанні на животі в 10 разів підвищується ризик виникнення синдрому миттєвої смерті немовлят. Тому спати малюк повинен тільки на спинці або на боці.

Немовля обов’язково потрібно щовечора купати
«Якщо дитину не купати кожен вечір, то у неї з’являться прищики і попрілості» — кажуть матусі зі стажем.

А ось, на думку лікарів, малюк в перший рік життя не потребує щоденних водних процедурах. Навпаки, занадто часте купання висушує шкіру немовляти і може стати причиною дерматиту. Особливо, якщо мама забуває змастити її спеціальним молочком або кремом. Тому, якщо з дитиною не відбулася непередбачена «аварія», то купати її можна 2-3 рази в тиждень.

Не можна маленьку дитину ставити на ніжки
Насправді, це абсолютна неправда. Навпаки, дуже корисно, підтримуючи дитину попід пахви, давати їй можливість шукати ніжками опору. Таким чином дитина відчуває свій центр ваги і вчиться тримати рівновагу. А, значить раніше почне самостійно стояти і ходити.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі