«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

8 фраз, які категорично не можна вживати в розмові з дітьми!

У дитини немає нічого ціннішого в житті, ніж батьки.

Вони дають їй підтримку, любов і почуття безпеки. Люди, які носять горде звання батьків, є головними захисниками і наставниками для своєї дитини.

У її очах вони – справжні боги. У дитинстві здається, що для батьків немає нічого неможливого.

Саме тому усе, що вони роблять, дуже сильно впливає на дітей. У дорослому житті дитина буде підсвідомо повторювати рольову модель батьків, тому важливо ретельно стежити за собою і за своїми словами.


Ось 8 фраз, які ні в якому разі не можна говорити дітям, навіть якщо ви дуже розсерджені:

1. «Годі плакати! »
Навіть якщо для істерики немає ніяких причин, не лайте дитину за те, що вона плаче. Пам’ятайте: їй ще важко контролювати свої емоції. Така фраза дає дитині зрозуміти, що вираження емоцій – це злочин, і врешті-решт вона просто почне пригнічувати їх. Спробуйте заспокоїти малюка словами: «Те, що ти плачеш – це нормально, але зрозумій: ти зробив/ла неправильно».

2. «Ти мене розчарував/ла!»
У такі моменти дитина і так відчуває себе пригніченою і винною. Навіщо додавати їй більшого стресу? Краще допоможіть знайти дитині правильний шлях, бо вона лише вчиться правилам гри дорослого світу.

3. «Тобі не вистачає …!»
Харизми, сміливості, краси, розуму і т.д. Такі слова, особливо, якщо їх висловлюють батьки, дуже засмучують дітей. Вони обов’язково вплинуть на їх самооцінку і подальше життя. Замість них краще говорити: «Так, можливо, тобі не вистачає … Але ми старанно попрацюємо над цим».

4. «Великі хлопчики / дівчатка не бояться»
Ці слова ніяк не заспокоють дитину, не вбережуть її від страхів і хвилювання. Ви не можете зупинити плач або істерику, просто заборонивши дитині плакати. Кожен з нас боїться чогось. Навчіть дитину справлятися з емоціями і страхами. Скажіть їй наступне: «Усе добре, усі ми іноді чогось лякаємося. Я знаю, що робити».

5. «Від тебе немає ніякої користі!»
Ніколи не кажіть цього вашим дітям! Найбільше в світі вони бояться втратити ваше схвалення. Їм дуже важливо, що ви думаєте про них. Замість цих слів слід казати: “Ніхто не ідеальний, милий. Наступного разу у тебе вийде краще”.

6. «Ти дуже погана дитина!»
Не змушуйте дитину відчувати себе поганою і зіпсованою. Не використовуйте фразу: «Те, що ти зробив, – погано». Інколи дії дитини можуть дійсно вам не подобатися, але не ставте через це на дитині хрест. Усі ми можемо помилятися, і це не означає, що всі ми – погані люди.

7. “Я все роблю для тебе!”
Ви, дійсно, бажаєте своїй дитині найкращого. Але не потрібно звинувачувати в цьому саму дитину. Ви самі вирішили її народити. Вам повинно бути соромно за такі слова. Дитині не важливі ні ваші гроші, ні подарунки. Вона буде любити вас навіть в бідності. Ваш достаток не замінить їм вашої уваги.

8. «Ти товстий/та».
Не потрібно вживати такі грубі фрази. Ваша дитина і так знає про свою проблему. Їй про це, напевно, нагадують друзі, однокласники. Замість цієї фрази, спробуйте сказати щось на кшталт: “Мені слід було б зайнятися спортом і перейти на правильне харчування. Хочеш спробувати? Не хочу робити це на одинці”. Негативні висловлювання про зовнішність лише посилять існуючу проблему – вона почне заїдати стрес.


Любіть своїх дітей такими, якими вони є. Заохочуйте їх, а не залякуйте. Тільки у таких умовах можна виростити вдячних і вихованих людей, без комплексів і страхів.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі