«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Думка психологів: чи потрібен дитині дитячий садочок

Плюси і мінуси дитячого садочку.

Якщо мамі треба виходити на роботу, а дитину немає з ким залишити, то питання про те, чи потрібен дитині дитячий садок, відпадає само собою. Але яке рішення прийняти, коли є вибір, водити малюка в садок чи ні? У цій статті ми розглянемо плюси і мінуси відвідування дитиною звичайного державного дитячого садочку, інформує Ukr.Media.

Мінуси дитячого садка

1. Стрес дитини, який спричинений розлукою з мамою. Багато дітей, проводячи більшу частину дня без мами і інших близьких людей, відчувають почуття емоційної незахищеності. Для того щоб дитина нормально росла, навчалася спілкуватися і засвоювала інші важливі вміння і здібності, її необхідні постійне емоційне тепло, любов і підтримка. І в цьому відношенні дитячий садок не може замінити родину, адже вихователі, якими б хорошими вони не були, не можуть любити всіх.

2. Досить багато дітей психологічно перевтомлюються від неможливості побути наодинці і займатися тим, чим хочеться.

3. Поганий вплив однолітків. У групі звичайного дитячого садка збираються діти, як з більш, так і менш благополучних сімей, з цим нічого не поробиш.

4. Часті хвороби. Багато мам, які працюють, не мають можливості постійно брати лікарняні, тому відправляють в дитячий садочок своїх хворих дітей. Ті, природно, заражають одногрупників. Від цього явища нікуди не дінешся, так як дитячий садок зобов'язаний прийняти хвору застудою або грипом дитину в тому випадку, якщо у неї немає температури.

5. Багато батьків і педагогів, говорячи про плюси відвідування дітьми дитячого садка, головний акцент роблять на тому, що в дитячому садку дитина вчиться спілкуватися з однолітками. Нам хотілося б трохи поставити під сумнів цей незаперечний багатьма аргумент на користь відвідування дитиною дитячого садка.

Дійсно, починаючи приблизно з трьох років (а вже з чотирьох - абсолютно точно!) дитина потребує спілкування з іншими дітьми. І цю можливість батьки обов'язково повинні її надати. Але в дитячому садку дитина зазвичай звикає до досить диких норм взаємин з іншими дітьми. Якщо в групі 15-20 дітей, одна вихователька просто не в змозі організовувати їх спілкування один з одним, тому більш наполегливі діти часто починають гнобити боязких (віднімати у них іграшки, пхати і відштовхувати їх і так далі).

Тому завдання навчання дитини спілкуванню з дітьми залишається для батьків, навіть якщо ваша дитина відвідує дитячий садок. Звертайте більше уваги на те, як ваша дитина спілкується з іншими дітьми на дитячому майданчику, в гостях. Чи легко вона знайомиться. Вміє грати, дотримуватися черговості і правил гри. Чи може поділитися іграшками і за потреби відстояти свою власність і свої інтереси. Це дуже важливі критерії її соціального розвитку.

Плюси дитячого садка

1. Режим. Більшість дорослих не звикли жити строго по годинах, тоді як, насправді, це дуже корисно для організму - їсти, гуляти, лягати спати в один і той же час кожного дня.

2. Дисципліна. В дитячому садочку дитина знайомиться з певними правилами поведінки і вчиться дотримуватися їх. Слово "дисципліна" у багатьох з нас викликає досить негативне ставлення, оскільки асоціюється з "зрівняльною" муштрою, прийнятою і в садках, і в школах радянської епохи. Але якщо відволіктися від цих асоціацій і розуміти під словом "дисципліна" вміння дотримуватися необхідних правил людського співжиття, то слід визнати: ці навички дитині необхідні.

3. Самостійність. В саду у дитини з'являється можливість проявити себе, вона більш самостійна, так як поруч немає мами (бабусі), яка за неї прибере іграшки або погодує з ложечки, в саду дитина виконує все те, що необхідно згідно з її віком, у тому числі і доглядає за собою.

3. Спілкування з іншими дорослими. До початку шкільного віку батьки, звичайно, залишаються єдиними по-справжньому авторитетними дорослими в житті дитини. Але досвід спілкування з вихователями в дитячому садку допомагає дитині в подальшому уникнути труднощів у встановленні відносин зі шкільними вчителями. Малюк дізнається, що крім мами є й інші дорослі, до думки яких треба прислухатись, а іноді і просто підкорятися.

4. В дитячому садочку дитина отримує можливості для інтелектуального і фізичного розвитку. Строго кажучи, стандартні освітні програми, прийняті в державних дитячих садах, залишають бажати кращого: у багатьох звичайних садочках занять замало, так і проводяться вони далеко не на найвищому рівні. У будь-якому випадку батьки повинні займатися з малюком самі. Але якщо "домашня" дитина цілі дні проводить виключно перед екраном телевізора, то в дитячому саду вона, звичайно, отримає незрівнянно більше. Малювання, ліплення, конструювання, розвиток мовлення, музичні заняття і фізкультура - це мінімальний "джентльменський набір" забезпечить і найпростіший державний садок. Якщо ж вам пощастить і ви знайдете по-справжньому хороший дитячий сад (такими бувають і державні) з доброю, великою програмою, можна розраховувати, що вашому малюкові буде там по-справжньому цікаво.

5. Спілкування з однолітками. В розділі "мінуси дитячого садка" ми вже згадували про те, що спілкування дітей у дитячому саду часто відбувається стихійно, у вихователів немає часу на те, щоб навчати вихованців правильно спілкуватися, вирішувати всі дитячі конфлікти. Тому деякі діти, залежно від свого характеру і темпераменту, стають або задираками, або тихонями, які звикають підкорятися більш наполегливим товаришам.

У той же час, якщо батьки вчать дитину як правильно спілкуватися з іншими дітьми, розмовляють з нею на цю тему, розбирають вдома конфліктні ситуації, що виникають з однолітками, якщо необхідно, звертаються за допомогою до вихователів, надають дитині підтримку у важкі хвилини, в цьому випадку, спілкування дитини з однолітками в дитячому садку принесе її незаперечну користь і безцінний досвід.

Тут треба зазначити, що такий досвід спілкування з дітьми дитина не зможе отримати на дитячому майданчику, де спілкування дітей між собою відбувається під контролем мами або педагога.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі