«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Ідеальні діти виростають у неідеальних матусь

Коли я читаю вимоги, які висуваються «гарним мамам», у мене волосся стає дибки. Це ж фізично неможливо!

Перестаньте грати із себе ідеальну маму!

Мене постійно запитують: як стати ідеальною мамою? Що треба говорити дітям, яких навичок навчати, щоб захистити їх від впливу вулиці, змусити добре вчитися, допомагати по господарству, лягати спати без примх (список можна продовжувати ще на сторінку)? Коротка відповідь на всі запитання у мене одна: припинити розігрувати ідеальну маму.

Для кого стараєтеся?

Сьогодні бути мамою набагато складніше, ніж 100 років тому або навіть в СРСР. Хоча з’явилося стільки пристроїв і предметів, покликаних допомогти у вихованні дітей. Складніше перш за все тому, що молоді батьки отримують багато суперечливої інформації.

Щоб вивчити, що робити з дітьми, молоді матусі починають читати тематичні форуми і зустрічаються з неймовірною кількістю закидів і агресії жінок на тих, хто робить інакше, ніж вони.

Як це ти посміла навіть подумки допустити штучне вигодовування? Що це таке «раптом молока не буде»?

Генеруй молоко силою думки, у іншому випадку за пляшку суміші публічно стратимо на майдані!

Ось схожий варіант розгортання пристрастей, з яким на материнських форумах обговорюють боязке запитання про варіанти годування немовлят. І такі емоції і агресивні напади там ллються на кожну жінку, якщо вона ризикує запитати або обговорювати те, що її хвилює.

І якби ж то тільки на форумах для матусь – матусь постійно дресирують і змушують підкорятися якимось неписаним сектантським правилами, забобонам і вказівкам абсолютно чужих тітоньок, які потребують «бути гарною мамою».

Хто встановлював стандарти?

Хто взагалі дав їм право щось вимагати?

Ці запитання дають вкрай рідко.

Мамам стає ніяково за свій егоїзм і вони не знають, що ще віддати дитині, намагаються стати ідеальними рідними. У підсумку тільки шкодять і собі, і дітям.

Мама повинна бути задоволеною.

Мама не повинна бути ідеальною і не повинна засуджувати себе за те, що недодала, не зробила, не має права і взагалі це шкідливо для дитини.

Мама повинна бути здоровою і виспаною.

Ситою і здатною тримати очі розплющеними без сірників між повіками.

Варто раз і назавжди відмовитися від мрії стати ідеальною матір’ю, тому що неможливо вгамуватися в гонці за титулом «ідеальна мама».

Міфічна ідеальна мама за кожним звуком малечі годує дитину грудьми, позбавляючи немовляти шансу зголодніти по-справжньому і взагалі зрозуміти, що можна в цьому житті чогось добиватися, просити, чекати.

Ідеальна мати старанно виховує слабкодуху, нетерплячу, примхливу дитину, яка звикла на перший свій поклик отримувати їжу і мовчати.

Ідеальна мати завалює дитину іграшками, яких у неї не було в її далекому дитинстві. В результаті дитина не цінує її намагань і не вчиться дбайливо поводитися з предметами, тому що не розуміє сенсу втрати. Ідеальна мати не допускає ситуацій, в яких дитятко засмутиться, розридається або образиться. І дитинчатко виростає інфантильним, ледачим, безвідповідальним і безхарактерним. Живе все життя з мамою, не в силах відірватися від її теплих грудей. Хіба вам це потрібне?

Ідеальна мама – ворог собі

Крім того, мама, яка безуспішно прагне бути ідеальною, починає сумніватися в собі, картати за те, що сьогодні помилилася, вчора недодала, а позавчора взагалі заснула завчасно, не витримавши режиму!

Ідеальна мама успішно доходить до фінішу декретного марафону з повним букетом симптомів емоційного вигорання. І дитину тихо ненавидить, і чоловіка, і колег, які її не впізнають і ховаються при зустрічі, тому що жінка поводиться непередбачувано і неадекватно. І немає розумного пояснення її поведінці.

Який результат? Хочете хвалитися на форумах і розповідати, яка ви гарна мама? Гаразд, припустимо, всі подивилися. Подивувались, позаздрили, а далі що? Грошей стало більше? Стосунки з дитиною покращилися? Ні. Нічого не сталося, крім того, що ви помучили себе і зненавиділи дитину і материнство.

Нереальні вимоги

Коли я читаю вимоги, які ставляться «гарним мамам», у мене волосся стає дибки. Це ж фізично неможливо! Нерозумно навіть намагатися стрибати вище стелі, пробиваючи її головою. Я б радила здорово оцінювати кожну вимогу з точки зору тверезості розуму автора. Неможливо при живій, активній дитині, яка всюди лазить зосереджено працювати. Неможливо спати уривками, прокидатися на кожний поклик і висипатися. Неможливо встигати переробити всі домашні справи, готувати з дитинкою в слінгу, вести блог і вечорами дисертацію писати.

Чудес не буває.

Що для вас означає «гарна мама»?

Подумайте, а краще запишіть, що означають для вас слова «досить гарна мати». І чи правда можливо перевтілитися в бажаний образ, враховуючи ще й інтереси чоловіка? Цілком можливо, що особисто вам половина справ зі списку не потрібна, ви додали багато пунктів тому, що це модно, що це рекомендують на форумах або в журналах.

Що кожній мамі насправді треба – це в першу чергу подбати про себе.

Про те, щоб ви перебували в гарному фізичному стані, в емоційній адекватності. Якщо цього немає, то можете хоч з барабаном танцювати, хоч прикрасити весь будинок квітами – дитині добре не буде.

Діти – емпати. І їм не потрібна нова іграшка, якщо мама у напруженому стані. Я багато разів помічала,  якщо мені на наступний день була запланована неприємна або стресова подія, діти ставали нестерпними. Їх було важко вкласти спати, вони починали шуміти, битися, вередувати.

Чому? Тому що всі діти зчитують емоційний стан мами і починають показувати його світу. Ви можете нервово стрибати навколо і заспокоювати тайфунчик, що кипить всередині вас. Але мій досвід показує, що нічого не допомагає, поки ви продовжуєте нервувати, а плач дитини ще більше це роздмухує.

Кидайте все і заспокоюйтеся.

З власного досвіду знаю: варто було мені відволіктися і почати займатися своїм емоційним станом, як діти автоматично теж заспокоювалися. Якщо ж я починала ганяти їх, щоб вони заспокоїлися, не бігали, лягли спати, то це могло тривати набагато довше, ніж ці 30 хвилин, які мені були потрібні, щоб упорядкувати свої думки і почуття.

Робіть те ж саме. Спробуйте не дитину заспокоювати, а себе.

Відмовтеся від дурнуватої ідеї бути гарною для когось чужого, незнайомого, хто живе тільки в Інтернеті. Добре повинно бути вам. Тоді дитині теж буде добре. Крім того, те, що спрацювало з однією дитиною та її мамою, може не спрацювати з іншим малюком. Дійсно, хорошим мамам доводиться щоразу шукати рішення заново.

Виходьте зі свого комфорту і благополуччя, замість того, щоб тішити зарозумілість невідомих експертів у вихованні дітей.

Для всієї вашої сім’ї буде краще, якщо ви навчитеся ставити свої інтереси на перше місце відповідно до правильної ієрархії – вище примх дитини і вище безглуздих порад інших осіб.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі