«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Садочки і няні, які мені не потрібні

Очевидно, що в більшості сімей не стоїть питання, чи віддавати дитину в садок / няні. Просто тому, що необхідно цю дитину і себе забезпечувати.

Коли я була маленькою, я не знала, що є діти, які не ходять в садочок. Я-то ходила.

Тільки в школі я виявила, що деякі діти не ходили в дитячий сад, і вони здавалися мені інопланетянами. Я навіть міркувала як дорослі: звичайно, їм тепер важко в суспільстві, вони таки не соціалізувалися. Але і мені після ясел, садочка, школи та університету, до сих пір важко в суспільстві, хоча я начебто «соціалізувати».

Тим більше, якщо батько один, тим більше, якщо бабусі-дідусі працюють, далеко живуть, хворіють або просто не хочуть постійно допомагати.

Також очевидно, що в дитячі садки, які будуть працювати при офісах компаній, масово підуть, в кращому випадку, діти наших дітей.

Тому розповідати всім навколо про те, як важливо бути з дитиною, як може нашкодити навіть вдалий садок і невдала няня – це немов вийти на поле бою і роздавати бійцям квіточки. Дуже мило, але марно.

Тому сенс є, напевно, тільки розповісти про свій досвід.

Мої діти не ходять в садок. Я так вирішила, спираючись на емоції і логіку.

Емоції

Я не любила садочок – згадую його, і холод іде по спині. Мені там було дуже погано, і я завжди думала, що мої діти таке переживати не повинні.

Народилася молодша дочка, старшій було три роки, я працювала з дому, але це стало набагато складніше, ніж з однією дитиною. Чоловік багато працював, бабусь поруч не було, і мені необхідно було кілька годин в день, щоб робити справи. Я спробувала віддати старшу дочку в прекрасну денну групу Монтессорі.

Минуло три місяці з народження молодшої дочки, і я подумала, що тепер старша не сприйме це, як спробу сплавити її і бути з немовлям. Кілька місяців вона залишалася там, радісно збиралася вранці, але потім стала вже в дверях чинити опір, часто хворіти і огидно поводитися вдома після групи.

Я розпитала її і з’ясувала, що в групі їй цікаво і подобається, але вона дуже тужить, боїться, що я не заберу її, і їй часто хочеться, щоб я була тільки її мамою.

До сих пір рада, що додумалася поговорити, адже всі ці приховані страждання, страхи і ревнощі точно не коштували тих 4-х годин напіввільного часу.

Друга спроба піти в садок теж провалилася, але все було набагато простіше.

– Малюк, є садок недалеко від нашого будинку, туди ходить твій друг. Хочеш спробувати ходити?
– Мамо, я хочу ходити в садок!
– Впевнена? Не будеш нудьгувати?
– Ну я ж потім повернуся.
– Немає проблем.

(Пройшов місяць)

– Мамо, я більше не хочу ходити в садок.
– Чому?
– Мені там нудно.

Цієї осені старшій доньці пора на підготовку до школи, і вона дуже цього чекає. Вона йде в ту ж школу Монтессорі, до педагога, яку знає і любить з трьох років. Хеппі енд.

Молодшій доньці два роки, я дивлюся на неї і розумію, що жоден садок і чужих людей вона терпіти не буде. Вона дуже прив’язана до сім’ї, дуже емоційна, хвилюється, коли когось із нас довго немає поруч. Повинна зізнатися, я не хочу навіть пробувати раніше 4-5 років кудись її водити, тому що їй це буде важко, а значить, важко буде і мені.

Варіант з нянею я ніколи не розглядала, тому що не можу залишити дітей чужій людині, навіть перевіреній – мені це не під силу. Для мене було великою працею спочатку довірити їх навіть бабусі.

Емоційно питання садочків та нянь дуже складне. Крім зрозумілої необхідність працювати, на батьків часто тиснуть ще й дурні громадські установки ( «дитині для соціалізації необхідний садок»), думки і поради родичів ( «ти що будеш з ним до університету сидіти?»), Сумніви у власній педагогічній компетентності ( «нехай краще в садку навчать, виховають »).Логіка

• Коли народилися діти, у мене не було чіткого кар’єрного шляху. Отже, я вирішила проводити час з ними, а вільний присвячувати навчанню, пошуку підходящої професії і віддаленої роботи, яку встигаю робити.

• Я працюю з дому, найчастіше вночі (це завжди було моїм найпродуктивнішим часом), отже вдень ​​я майже завжди вільна, і мені не потрібен сад ок(няня).

• Якщо весь мій заробіток йшов би на дорогий садок або няню – то навіщо він тоді потрібен.

• Мені подобається проводити час з дітьми, я хочу спостерігати, як вони ростуть – їм добре і цікаво зі мною. Отже, нам не потрібен садок (няня).

• Я не майстер розвиваючих ігор і пісеньок, але можу пояснити і показати дітям те, що їм цікаво, згодна бути драконом, єдинорогом, жабою і батутом (іноді одне тимчасово).

• У нас є джерело неоціненної допомоги – наша прекрасна бабуся, яка знімає з мене частину господарства і може підстрахувати, якщо мені потрібно на кілька годин піти. Більшого нам не потрібно. Якби її не було поруч, я швидше за  все шукала б помічницю по господарству, ніж няню.

• Якщо я не можу пояснити дитині, навіщо їй ходити в садок, то їй туди ходити не потрібно.

• Якщо моя професія вимагає повної зайнятості, то я буду шукати компроміс, тягнути хоча б до 3-4 років молодшої доньки. Її спокій мені буде важливіший.

• Без допомоги я не можу все встигати і залишатися адекватною, отже, мені потрібно продовжувати вчитися її приймати.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі