«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Що називали найважливішим спадком батьків для їхніх дітей афонські старці

Преподобний Паїсій Святогорець багато говорив про взаємини в родині. Він розповів про духовне значення батьківського благословення.

«Батьківське благословення – це найбільша спадщина, яку батьки залишають своїм дітям. Тому діти повинні отримати її. Глянь, до чого дійшов Яків заради того, щоб отримати благословення батька? До того, що заліз навіть в овечу шкуру! Особливо велика справа – благословення матері! Одна людина говорила: «Кожне слово моєї матері – це золота монета» », – розповідав святий. Преподобний Паїсій розповів про випадок із життя паломника, який до нього приїжджав.

«До мене приїжджав один грек із Йоганнесбурга. Знаєте, яке враження він на мене справив? Він прийшов до мене в келію восени. «Геронде, – сказав він, – моя мати захворіла, і я приїхав її побачити». Не встигло пройти трьох місяців, і на Різдво він приїхав знову. «Ти що – приїхав знову?», – запитав я.

«Так, – відповів він. – Я дізнався, що мати знову нездужає і приїхав, щоб поцілувати її руку, тому що вона вже у віці і може померти. Для мене найбільше багатство – благословення моєї мами». Людині 60 років – і він їде з Йоганнесбурга в Грецію, щоб поцілувати руку своєї мами! І зараз Бог благословив цю людину такими засобами, що він хоче влаштувати великий будинок престарілих для священнослужителів і подарувати його Церкві.

Тобто він, можна сказати, завалений благословеннями і не знає, куди їх подіти! Така душа для мене все одно що бальзам. Ніби йдеш по пустелі Сахара і несподівано знаходиш трохи води», – підкреслював преподобний. За книгою «Преподобний Паїсій Святогорець. Слова. Том IV. Сімейне життя».

Джерело: УНІАН

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі