Виводиться із організму 30 років: у дитячих іграшках і посуді знайдена смертельна отрута
До такого висновку прийшли вчені Плімутського університету Великобританії, повідомляє Obozrevatel. Як відомо, кадмій використовується для створення яскраво-червоного, оранжевого або жовтого кольору.
Однак із часом шар фарби з речей починає відпадати. Крім того, метал може потрапляти в скляні предмети в процесі переробки.
Згідно з різними правилами, концентрація кадмію у середовищі не повинна перевищувати 50-800 частин на мільйон. Однак на поверхні деяких речей кількість кадмію може у багато разів перевищувати рекомендовані або допустимі рівні.
Виводиться із організму 30 років: у дитячих іграшках і посуді знайдена смертельна отрута
Найвищий вміст металу було виявлено на поверхні старих і нових склянок та пляшок, причому кадмій виявлявся у складі фарб, які використовують для створення малюнків, логотипів і написів (метал був виявлений у 70 відсотках випадків). Його також знайшли на кераміці з найвищим рівнем змісту (40 тисяч частин на мільйон), а також на старих пластмасових виробах (до 35 тисяч частин на мільйон).
Кадмій — це природний важкий метал, здатний накопичуватися у живих організмах у трубчастих кістках, підшлунковій залозі, селезінці, але, перш за все, в печінці і особливо в нирках, причому період його напіввиведення із організму становить від 10 до 30 років. Досягнувши певної концентрації, кадмій здатний викликати важкі дисфункції.
Кадмій включений у список десяти хімічних речовин Всесвітньої організації охорони здоров'я, що представляють серйозну небезпеку для здоров'я, поряд із такими речовинами, як свинець і азбест. Ризик для здоров'я залежить від того, наскільки легко кадмій може відшаровуватися або вилуговувати, а проведені додаткові тести показують, що це найбільше підходить для емальованого скляного посуду.