«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

10 найстійкіших міфів про застуду, які пора забути

Найпопулярніший обман звучать так: кондиціонери, протяги і мінусова температура за вікном з холодними вітрами – головні винуватці застуд.

Також багато людей впевнені, що перехворіти на ГРВІ можна всього один раз за сезон, а щоб застуда не перейшла у грип, потрібно приймати антибіотики. Після прочитання статті ви будете знати про застуду все і перестанете вірити помилковим твердженням.

Ми зібрали 10 найпоширеніших міфів про застуду, які передаються з покоління у покоління і про які давно пора забути.

Міф 1. Застуда іноді переходить у грип


ГРВІ та грип викликаються різними вірусами, тому одне захворювання переходити в інше не може. Але на ранньому етапі багато людей не бачать відмінностей у симптомах цих двох недуг. Ось як можна зрозуміти, якщо ви застудилися, а не захворіли на грип:

Застуда починається поступово, і для неї характерно наростання симптомів: біль в горлі, рясний нежить, озноб. Приблизно близько 5 днів людина відчуває, що захворює. Грип же виникає блискавично і супроводжується головним болем, ломотою в тілі і сильною слабкістю.
При застуді температури або немає взагалі, або вона не піднімається занадто високо (до 38 °). При грипі спостерігається різкий підйом температури (39 ° і вище).
Чхання – ознака застуди, при грипі такого симптому не буває.
Міф 2. Застуду можна вилікувати антибіотиками


Антибіотики не можуть знищити вірус, адже за своєю структурою відрізняються від бактерій. І прийом таких препаратів не тільки не принесе користі, а ще й зашкодить: симптоми застуди не зникнуть, а вірус продовжить розмножуватися у вашому організмі.

І тим більше не варто приймати антибіотики «про всяк випадок». Результат буде прямо протилежним: ви послабити власний імунітет у період застуд і створите всі умови для вірусу. А в подальшому збільшується ризик того, що в потрібний час антибіотики не допоможуть, оскільки ті бактерії, що вижили після профілактики такими препаратами стають несприйнятливі до них.

Міф 3. Застуду можна не лікувати


Зазвичай симптоми застуди тривають 3 дні, але якщо просто чекати, коли «саме минться», то можна збільшити цей термін до місяця або дочекатися ускладнень. Зверніть особливу увагу: негайно викликайте швидку допомогу, якщо з’явилася задишка або стало важко дихати.

Міф 4. Застуда не привід виходити на лікарняний


Багато хто звик героїчно переживати самий пік застуди на своєму робочому місці. І навіть побутує думка, що якщо не давати собі розслаблятися, то хвороба мине швидше. Насправді ж процес одужання тільки затягується. Найоптимальніший варіант: побути вдома перші 1-2 дня, а потім вже повернутися на роботу. У тому випадку, якщо ви раптом переплутали застуду з грипом, вам вдасться уникнути серйозних ускладнень. Ще одна причина залишитися вдома: в перші дні захворювання людина є носієм вірусу і може інфікувати інших людей.

Міф 5. При застуді потрібно лише лежати


Цей міф прямо протилежний попередньому: тривале перебування в ліжку може стати причиною бронхіту і пневмонії, а також призводить до застою крові в ногах. Звичайно, не потрібно бігти в спортзал, як тільки ви відчуєте себе трохи краще, але помірна активність піде лише на користь.

Міф 6. Холодне повітря може стати причиною застуди


Єдина можливість застудитися – це «зловити» вірус, і йому не важливо при цьому, в шапці ви чи ні, а також абсолютно марно люди звинувачують вітер, протяги і кондиціонери. І якщо вам здається, що ви постійно застуджуються після перельоту або через мінусову температуру, то це не так. Справа в тому, що сухе повітря сприяє пересиханню слизових оболонок і організму стає складніше стримувати вірус.

Міф 7. Якщо вийти на вулицю з мокрою головою, то неодмінно застудишся


Так само як і протяг, дощ або ваше мокре волосся, яке ви не встигли висушити, не є причиною застуди. Є 3 способи «зловити» вірус: повітряно-крапельний, повітряно-пиловий і побутовий. А крім того, не забувайте, що віруси досить життєздатні:

У приміщенні вони найдовше живуть на водостійких поверхнях – більше 7 днів.
На одязі, оббивці меблів або папері – близько 12 годин.
На руках – від декількох хвилин до 1 години.
На дверних ручках – 6 годин.
Але надмірне охолодження може послабити ваш імунітет і зробити його більш сприйнятливим до вірусів, тому все ж ходити з мокрою головою не рекомендується.

Міф 8. Застудитися можна тільки один раз за сезон


Є 2 новини: хороша і погана. Гарна новина полягає в тому, що організм виробляє імунітет до того типу вірусу, яким дана людина вже перехворіла, а значить, ймовірності повторного зараження ним немає. Погана новина: існує більше 200 типів вірусів, які можуть викликати застуду, тому за один сезон можна перехворіти не один раз.

Міф 9. Застуду можна вилікувати за один день


Є люди, які вважають, що якщо прийняти ударну дозу ліків, то можна поставити себе на ноги всього за один день. І це дуже небезпечний міф. Будь-якому організму, в якому оселився вірус застуди, необхідний час для відновлення, а якщо зловживати препаратами, які знімають симптоматику, то створюється велике навантаження на серце і наслідки можуть бути дуже серйозними. Також зверніть увагу на препарати з парацетамолом: при перевищенні дози вони можуть викликати печінкову недостатність.

Міф 10. Необхідно долікуватися до кінця


Залишковий кашель і нежить можуть зберігатися до 4 тижнів, тому немає сенсу чекати, поки зникнуть абсолютно всі ознаки хвороби. Якщо в цілому ви почуваєтесь добре, то можете повернутися до звичного способу життя.

А в який міф вірили ви?

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі