«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

9 ознак того, що ваша печінка переповнена токсинами

Печінка – найбільша залоза в організмі, яка синтезує гормони і ферменти, нейтралізує токсини і бере участь в обмінних процесах. Але під впливом різних факторів з часом вона «забруднюється» отруйними речовинами.

В такому випадку на неї лягає ще більше навантаження, тому вона не завжди справляється зі своїми обов’язками. При найменших симптомах ураженої печінки слід відразу звернутися до лікаря. Ми підготували для вас 9 ознак, на які в першу чергу варто звернути увагу.

Ознаки переповненої токсинами печінки

1. Біль або тяжкість у верхній частині живота

Якщо ви вживаєте занадто багато жирного, це може привести до збільшення печінки. В результаті підвищується тиск на грудну клітку і верхню частину черевної порожнини. Роздутий шлунок – також можлива ознака того, що ваша печінка переповнена токсинами.

2. Нудота

Нудота – можлива ознака того, що з вашою печінкою щось не так. Після вживання жирної їжі ви можете відчути себе погано, звернути увагу на такі симптоми як тяжкість в кишечнику, нудота, запаморочення, іноді блювота і діарея.

3. Чутлива шкіра і пожовтіння очних білків

Якщо ваша печінка переповнена токсинами, це відобразиться на вашій шкірі і з’явиться роздратування і висип. Навіть ваші склери можуть пожовтіти. Це відбувається, коли в крові міститься забагато білірубіну, який печінка не може трансформувати в безпечні сполуки.

4. Втома і слабкість

Люди, у яких проблеми з печінкою, часто відчувають себе втомленими і не мають апетиту. Коли ці ознаки постійні, а не пов’язані зі звичайним перевтомою, зверніться за медичною допомогою.

5. Жар

У деяких випадках при проблемах з цією залозою у пацієнтів спостерігають біль в животі, вони відчувають себе дуже втомленими. Якщо у вас є такі ж симптоми, обов’язково стежте за температурою тіла. Якщо у вас вона підвищена – це можливий сигнал про наявність запального або інфекційного процесу.

6. Біль у м’язах

Якщо ваші м’язи і суглоби постійно болять або у вас з’являються синці на шкірі, а ноги опухають – можливо, це порушення функціональної активності печінки.

7. Зміна кольору сечі і випорожнення

Ваша сеча може стати темніше, а випорожнення – світліше, якщо печінка не справляється з покладеними на неї завданнями.

8. Сверблячка тіла

Ваша шкіра може свербіти через застій жовчі. Так тіло реагує на всі накопичені токсини, які печінка не змогла знешкодити.

9. Кровотеча

Рідкісний симптом, але все ж. Часта носова кровотеча або синці без видимих ​​причин пов’язані з недоліками факторів згортання крові через погане функціонування печінки.

У кожному конкретному випадку в залежності від причин, що викликали перевантаження печінки токсинами, і характеру цих токсичних речовин симптоми можуть змінюватися. Тому консультація лікаря обов’язкова!

Від чого потрібно захищати печінку?

Печінка – фільтр, який безперестанку очищає кров людини від шкідливих для організму речовин. У неї є дуже багато «ворогів», від яких слід позбавлятися, щоб цей орган функціонував справно. Ось від чого потрібно захищати печінку!

алкоголь;

жирна їжа;

недостатня фізична активність;

вживання добавок для зниження ваги;

невиправдано частий прийом болезаспокійливих засобів;

деякі ліки.

Продукти для здорової печінки

Щоб печінка була здоровою, потрібно не тільки відмовитися від шкідливих звичок і перемогти всіх її «ворогів», а й правильно харчуватися. Ми підібрали для вас список найбільш корисних продуктів для її здоров’я.

Достатня кількість води.

Сир.

Куркума.

Мед.

Каші з цільнозернових круп.

Фрукти: печені яблука, банани, персики, абрикоси та груші.

Овочі: гарбуз, морква, буряк, цвітна капуста, кабачки.

Збережіть цю статтю і поділіться з друзями. Така інформація може комусь стати в нагоді!

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі