«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Чому нам не завжди вдається добре виспатись: 10 неочевидних причин

Ви не висипаєтеся і відчуваєте себе втомленим протягом всього дня? Здається, що налагодити сон простіше простого: лягати спати вчасно. Однак є деякі чинники, які непомітно впливають на нас, і ось уже відпочинок виходить неповноцінним, а самопочуття стає все гірше з кожним днем.

Ми зібрали неочевидні причини того, чому сон не приносить бадьорості, адже дуже важливі умови, при яких ви засинаєте., – пише джерело.

1. Занадто голодні перед сном

Можливо, ви захоплюєтеся дієтами і не їсте після 18.00 або ж просто не хочете на ніч навантажувати організм їжею. Звичайно, переїдання не сприятиме хорошому сну, але і голод в цій справі не помічник.

Сон на голодний шлунок буде неспокійним (навіть якщо вам не сняться тістечка). Тому невеликий перекус за 1 годину до сну (близько 150 калорій) – відмінна ідея.

Він забезпечить тіло енергією, яка допоможе зануритися в сон, як би парадоксально це не звучало. Підвищення кількості інсуліну в крові сприяє виробленню гормону серотоніну, який в тому числі покращує якість сну. Особливо це відчувається після обіду, правда?

Кращі вечірні перекушування – це горішки, шматочок індички, несолодкі фрукти.

2. Подрімали протягом дня

Організм дорослої людини не потребує окремого денного сну, але при цьому така ж людина нерідко засинає в кріслі перед телевізором, в автобусі або на пасажирському сидінні автомобіля. Якщо ви спите уривками протягом дня, то якість нічного сну може погіршитися.

З порушенням режиму і позаурочний сном пов’язана і так звана безсоння вихідного дня, коли людина не може заснути в неділю, а в понеділок вранці відчуває себе просто розбитою.

Якщо тягне на сон протягом дня, значить пора встати зі стільця і як слід потягнутися. Приплив кисню до тканин організму збільшується, покращується кpoвообіг, і з’являється бадьорість.

3. Часто пропускаєте сніданок

Здавалося б, яке відношення має сніданок до нічного сну? Сніданок працює як запуск біологічного годинника. Отримавши енергію протягом години після пробудження, організм починає відраховувати час до нічного сну.

До того ж сніданок регулює обмін речовин. Коли ви робите занадто великі перерви між прийомами їжі або пропускаєте сніданок, мозок вирішує, що тілу загрожує голод.

Тому починають вироблятися гормони стресу – кортизол і адреналін. У свою чергу ці гормони можуть спровокувати безсоння.

4. Забули зробити прибирання в спальні

Навіть якщо вам здається, що навколишній безлад вас не турбує, ваш мозок так не думає. Захаращений простір впливає на підсвідомість.

Вважається, що наша свідомість запам’ятовує все, що нас оточує, і якщо останнє, що ми бачили перед сном, були хаос і безлад, то і сон теж буде хаотичним.

До того ж пил і задуха ще нікому не допомагали заснути. Одна із самих великих речей, на які ми, як правило, не звертаємо уваги, – це штори.

Постарайтеся не тримати в спальні зайвих речей і частіше робити вологе прибирання, щоб в кімнаті легше дихалося і міцніше спалося.

5. Включили радіатори на максимум

Відмовитися від тепленькою спальні непросто, якщо ви не любите мерзнути. Але навіть якщо засипати вам комфортніше в теплі, протягом ночі висока температура лише погіршить якість сну.

Якщо спати з відкритим вікном в холодну пору року для вас складно, просто провітрюйте кімнату перед сном. Найбільш комфортною для сну вважається температура 21-22 ° C.

6. Любите спати на животі

Улюблена поза для сну у кожного своя, і психологічні тести навіть нерідко інтерпретують риси характеру в залежності від того, як людина любить спати. Однак корисні і не дуже корисні пози для сну все ж існують. Найкраще людина висипається, якщо спить на спині або на боці.

Поза на животі вважається найшкідливішою, оскільки хребет і м’язи в цьому положенні не розслабляються, грудна клітка стискається, утруднюється дихання.

Ця поза найбільш шкідлuва для тих, хто страждає захворюваннями сepця, легенів або ж атеросклерозом.

Однак відмовитися від улюбленого положення – це теж стрес, тому варто привчати себе засипати по-іншому поступово.

7. Ваш домашній улюбленець спить з вами

Спокійно сплячі всю ніч тварини – рідкість. Особливо якщо справа стосується кішок, які мають дуже приблизне поняття про особистий простір. Тому, швидше за все, ваш сон в одному ліжку з вихованцем буде переривчастим і тривожним.

8. Перекушуєте солодким перед сном

Ми вже з’ясували, що перекус незадовго до сну – непогане рішення, проте тільки якщо мова йде не про солодощі.

Цукор – їжа для мозку, і надмірна мозкова активність вночі небажана: швидше за все, це викличе у вас нічні кошмари. Якщо ж мова йде про шоколад, то пам’ятайте, що він може спровокувати безсоння, оскільки містить кофеїн (при цьому сорт шоколаду не має значення).

9. Не знаєте про «таємне життя» ніг

Відчувати себе розбитим з ранку можна через синдром неспокійних ніг, який не так легко виявити. Мимовільні посмикування ніг під час сну змушують мозок постійно прокидатися, сон стає переривчастим і неспокійним.

Така проблема частіше зустрічається у літніх людей, а й молоде покоління також не застраховане. Запідозрити її можна в тому випадку, якщо ви довго не можете заснути через неприємні відчуття в ногах, іноді прокидаєтеся через судоми, а вранці виявляєте, що простирадло занадто зім’яте.

У важких випадках показано медикаментозне лікування, але для початку потрібно спробувати відмовитися від кави і інших продуктів, які містять кофеїн, а також перевірити рівень гемоглобіну в крові і при необхідності привести його в норму.

10. Піддаєтеся впливу шуму

Сон при постійному фоновому шумі НЕ є повноцінним, і негативні наслідки однозначно є, навіть якщо ви не прокидаєтеся протягом ночі. Наш мозок фіксує шум, і це в підсумку проявляється втомою, занепокоєнням і прискореним серцебиттям протягом дня.

Залежно від гучності шум впливає наступним чином:

30 дБ (шепіт, цокання годинника) – не порушує сон;

35-40 дБ (звичайна розмова) – впливає на якість сну і може викликати головний біль;

45-50 дБ (жвава розмова, сміх, хропіння) – може викликати нервові розлади;

понад 50 дБ – підвищує рuзuк розвитку інсyльту.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі