«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Найгірша робота для студентів

Той випадок, коли краще вже нічого, ніж абищо.

Зазвичай ти задумуєшся про підробіток, коли в кишенях гуляє вітер, а на карточці симетричні нулі, – у такому стані легко погодишся на будь-яку роботу. А поруч ще й друзі розповідають, як третьокурсник Вася з паралельного потоку відрами гребе долари у своєму кол-центрі й живе, як вареник у сметані.

Але сметана може скиснути, як і ти на роботах, від яких варто тікати: вони не вчать, затягують і не збагачують. У цій статті ми розкажемо, на яку роботу йти точно не слід.


Промоутер
OK Google, ти можеш вистояти п’ять годин під мокрим снігом, мило усміхаючись перехожим і пропонуючи їм листівочку: тебе в дитинстві викрала людина-мороз і привчила до екстремальних температур. Але чи варті 200 гривень тих страждань, якщо ти все одно занесеш їх до аптеки, рятуючись від нежитю?

Людський фактор ніхто не скасовував: лише ті святі перехожі, які колись самі працювали промоутерами, візьмуть папірець із твоїх рук і донесуть до найближчого смітника. У кращому разі від тебе втікатимуть, дехто може вступити в дискусію, особливо якщо ти поширюєш газетку якогось політика перед виборами: бодай одна бабуся почне шарпати й вимагати «викинути те лайно, бо ти не знаєш, за кого агітуєш, дурненьке».


Оператор кол-центру
Здебільшого це монотонна робота, яка не підійде спраглим до руху студентам. Постійне сидіння біля монітора спровокує тобі сколіоз і мінус дві діоптрії на окулярах, тому насидишся в університеті.

Згадай бабусь і дідусів, які просять їх навчити користуватися скайпом. А тепер подумай, скільки таких «досвідчених користувачів» щоденно вимагають дати їм відповідь, чому «тут не йде інтернет» і «де знайти золота, щоб посіяти помідорів на грядці й відправити діду запрошення до “Чудової ферми”».

Серед інших мінусів – певна кількість годин на тиждень, які ти зобов’язаний/-а відпрацювати за мінімальну зарплату. Інколи ці години можуть збігатися з іспитами в університеті, тож доведеться навчитися одночасно бути у двох місцях.


Будівельник
Ти не заробиш багато на будівництві без профільної освіти, а ще знайдеш на свою голову букет проблем зі спиною та грижею. Хороша перспектива у 18-20 років? Із таким успіхом можна й у вантажники записатися.

Згодом тобі набридне бути за попихача в дорослих дядьків і тягати важкі ящики замість університетських конспектів, але останні чотири поверхи самі себе не побудують.


Наркодилер
Це заборонено законом, і для здоров’я теж не ок. А ще в наркобізнесі крутяться великі суми. Якщо ти раптом вирішиш піти з такої грошовитої роботи, пан начальник навряд чи згодиться відпустити тебе під «чесне студентське» і « я нікому не скажу!»

Кар’єра в цьому бізнесі зазвичай крута, але надто короткострокова: вимушена відпустка може затягнутися на 5-7 років.


Підставні сайти знайомств
Ця робота також незаконна, хоча на перший погляд так не здається.

Сидиш собі на сайті під час пари і замість того, щоб говорити про три закони Геґеля, листуєшся із Джоном з Айови. За кожне повідомлення американця отримуєш грошенята й шикуєш. А Джон з Айови навіть не підозрює, що по той бік екрану-океану зізнання у вічному коханні йому шле не кароока Маруся, а студент Петро, якому конче потрібні гроші.

У кінці Джон летить до Києва, домовляється про зустріч, а потім із сумними очима кілька годин чекає на свою кохану біля головпоштамту на Хрещатику, поки вона ганяє з пацанами в футбол у спортзалі.


Клінінг-менеджер чужих осель
Прибиральник, простіше кажучи. Робота не кримінальна, але українському студентові не підійде: прибирати треба не дві-три, а до десяти квартир. За добу. Треба мати сталеві нерви, щоб вислуховувати нотації за погано вимите дзеркало в коридорі й витягати з-під ліжка сліди чужого особистого життя.

Додай до десяти кухонь, ванних і туалетів бозна-скільки кімнат і домашні завдання з університету. Точно встигнеш? Недобросовісні господарі можуть звинуватити тебе в крадіжці грошей/цінностей/техніки та інших речей, тож треба бути не тільки клінінг-профі, а ще й мати базову адвокатську підготовку.

Робота в час студентства потрібна хоча б для того, щоб визначити, яка діяльність точно тобі не до душі. Але навіть підробіток «до першої сесії» повинен мотивувати й надихати, бо потріпати собі нерви за мінімальну зарплату ти завжди встигнеш.

Краще обирай щось корисне й розвивальне: таких робіт удосталь! Тут є варіанти з волонтерськими програмами та стажуваннями, а тут – поради зі складання резюме. Ти обов’язково знайдеш для себе щось круте!


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі