«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Освітні онлайн-курси: коди, чити, особливості проходження

Розповідаємо, як зробити навчання в інтернеті корисним.

Онлайн-курси (МООС) є провідною практикою дистанційної освіти, що передбачає інтерактивний процес: відкритий доступ до фото-, відео-, текстових матеріалів через інтернет і створення спільноти учнів та викладачів. Успішне проходження МООС ґрунтується на особистій мотивації студентів, що можуть організувати своє навчання відповідно до цілей та завдань. Сама абревіатура МООС складається з понять, що лягли в основу філософії онлайн-курсів: такі проекти мають бути масовими та відкритими (massive open online course – прим. ред.).

МООС є послідовником ініціативи MIT OpenCourseWare – проекту Массачусетського технологічного інституту, який на початку 2000-х років почав викладати свої курси в інтернет. Згодом приклад інституту почали наслідувати інші виші та організації.

Термін МООС (мassive open online course) уперше був використаний під час курсу «Конективізм та сполучне знання» Дейва Корм’є з Університету Острова Принца Едварда (Канада).


Особисте знайомство
Я відкрила для себе MOOC півтора року тому. Це була платформа Coursera, курс від Музею сучасного мистецтва (МоМА) «Seeing Through Photographs», трохи згодом – «Modern Art & Ideas». Ці два проекти мені сподобались, тому що відеолекції були інформативними та лаконічними, замість академічних лекцій від викладачів проводилися інтерв’ю з митцями, а для додаткового читання пропонували цікаві мультимедійні ресурси.

На початку мені було складно опрацьовувати великі масиви інформації англійською. Мені це вдалося тільки тому, що тема фотографії та сучасного мистецтва неабияк мене цікавить. Також складно було дотримуватися дедлайнів, але це виявилося справою мотивації: я розподілила час і почала встигати.

Із плюсів онлайн-навчання можна виділити те, що ти починаєш відчувати час, планувати його і встигаєш значно більше. З’являється ще одна галузь знань, яку ти опрацьовуєш самостійно і лише з власного бажання, – це підіймає самооцінку. І головне: щоб почати навчатися, треба лиш мати доступ до інтернету, ніяких іспитів не потрібно.

З мінусів виділю те, що викладача не завжди вистачає на всіх. Крім того, зазвичай саме учні, а не викладачі, перевіряють фінальні проекти одне одного, знову ж таки зважаючи на масовість проекту.

Нещодавно я успішно закінчила проходити курс «Як писати про економіку без помилок» – спільний проект KSE та EdEra. Досвід онлайн-навчання дозволив мені знайти власні методи, що допомагають краще засвоїти потрібну інформацію й зробити цей процес ще кориснішим:


Увімкни дедлайни
Автори більшості онлайн-курсів встановлюють терміни роботи над кожним модулем. Інколи обмеження можна вимкнути, проте я раджу їх дотримуватися. Дедлайни дисциплінують і допомагають пройти курс до кінця, а не кинути його на півдорозі.

Наприклад, мені в останній день виділеного часу на пошту приходили повідомлення: «Your assignment is due on…» Я відчувала провину та збентеження, після чого відразу сідала за курс. Можливо тому, що слово «due» мені дуже нагадувало «die».


Допоможи з перекладом
Після курсів з фотографії та сучасного мистецтва я почала перекладати субтитри до першого з них українською мовою в програмі Transifex. З огляду на те, що сертифікати Coursera платні, переклад певної кількості відео може допомогти отримати сертифікат безкоштовно. А ще це гарна можливість покращити свою англійську.

Тут можна знайти курси, які я допомагала перекладати. Сподіваюся, це буде корисним для тебе!


Навчайся сумлінно
Виконуй всі рекомендації щодо відео й статей, які надають розробники курсу. Це та інформація, яку б ти самостійно не знайшов, бо навіть не знав би, де і що саме шукати.

Почни безжальну війну проти лінощів та відмовок: твій успіх залежить лише від тебе самого.

Не варто братися за декілька курсів одночасно. Вірогідність того, що ти не закінчиш жоден з них, збільшується в рази. Обери один курс та опрацюй кожну літеру в ньому.


Прислухайся до себе
Аналізуй свої відчуття, намагайся співвідносити свої очікування з тим, що отримуєш на курсі. Якщо ти не отримуєш того, чого шукав, змінюй напрям на більш цікавий. Головне – діставати задоволення від процесу навчання та набуття нових знань.

Тепер залишилося лише знайти свій напрям і починати навчання. Я проходила курси на платформах Coursera, edX, FutureLearn. З українських можу порекомендувати «Відкритий університет Майдану» (ВУМ) та ЕdEra. Заходь та обирай свій курс, цікавих тобі відкриттів!


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі