«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Позаматкова вагітність: ознаки, симптоми і небезпека

Вагітність - для багатьох жінок стан радісний і довгоочікуваний. Проте іноді цей період приховує в собі загрозу не тільки здоров'ю, але й життю жінки. Чим небезпечна позаматкова вагітність, які має причини і як її вчасно розпізнати.

Позаматкова вагітність: механізм і види

Плодове яйце здатне нормально розвиватися тільки в порожнині матки, оскільки вона для цього призначена. Саме в матці міститься сприятливе середовище, щоб можна було прикріпитися і отримувати необхідне харчування, а її стінки достатньо еластичні, щоб збільшуватися в міру зростання ембріона. Але часто виникають випадки, коли запліднена яйцеклітина не доходить до самої матки, а прикріплюється і починає розвиватися за її межами. У цьому випадку лікарі діагностують позаматкову вагітність. Найчастіше буває трубна позаматкова вагітність, коли яйце залишається в фаллопієвій трубі. Яйцеклітина, вийшовши з яєчника, запліднюється і імплантується в порожнині труби, а не в матці. Рідше зустрічаються випадки, коли позаматкова вагітність виникає в інших органах: додатковому розі матки, черевній порожнині і навіть самому яєчнику.

Чим небезпечна позаматкова вагітність

Якби неправильна позаматкова вагітність закінчувалася сама по собі, то у жінки не виникало б жодних проблем. Іноді плодове яйце гине і самостійно залишає неправильне місце кріплення. Але такі випадки поодинокі. Якщо плід розвивається в фаллопієвій трубі, то в певний момент він досягає критичних розмірів, а потім просто розриває стінки труби. Цей стан дуже небезпечний для жінки.

Сильна внутрішня кровотеча може привести до шоку і навіть до летального результату для жінки. Про збереження життя плода в цьому випадку не йдеться. Тому важливо діагностувати позаматкову вагітність якомога раніше. Сучасна медицина дозволяє витягти плід із мінімальними втратами для здоров'я жінки. І надалі у неї ще залишиться шанс завагітніти і нормально виносити дитину. Зрозуміло, що це безпосередньо залежить від термінів вагітності, розташування плодового яйця, стану жінки тощо.

Якими можуть бути причини позаматкової вагітності

Різні інфекції та захворювання статевих органів і органів малого тазу, зокрема, ендометріоз і захворювання ендокринної системи, венеричні інфекції. Запальні процеси в маткових трубах призводять до їх дисфункції, і яйцеклітина не може безперешкодно рухатися з яєчника до матки. Оперативні втручання в органи малого тазу, аборти і запальні процеси, в результаті яких виникали рубці, сприяють порушенню пересування яйцеклітини в матку. Метод контрацепції у вигляді внутрішньоматкових спіралей, що перешкоджають яйцю нормально закріпитися в матці, сприяють розвитку шийної позаматкової вагітності. Штучне запліднення, в ході якого в матку підсаджують кілька запліднених яєць, може водночас привести до нормальної і позаматкової вагітності. Вроджені аномалії будови маткових труб перешкоджають проходженню заплідненої яйцеклітини. Гормональна терапія та інші причини.

 Симптоми позаматкової вагітності

На початковій стадії позаматкову вагітність практично неможливо відрізнити від нормальної, оскільки вони мають дуже схожі симптоми. Тести на вагітність в обох випадках показують позитивний результат, але не гарантують відсутність позаматкової вагітності. Точно виявити позаматкову вагітність може лише лікар за допомогою спеціальних тестів і УЗД. А тому при найменшій підозрі на вагітність слід відразу ж пройти обстеження, щоб виключити патологію.

Позаматкову вагітність реально діагностувати вже на 5-7-тижневому терміні, і відповідно вжити своєчасних заходів. Спільними симптомами вагітності, які повинні насторожити жінку, є затримка місячних, нездужання, нудота, втома, неприємні відчуття або болі в животі, а також кров'янисті виділення або ж кровотеча. Також можливе сильне зниження тиску, запаморочення, непритомність, що вже не є нормальними симптомами. На більш пізньому терміні позаматкової вагітності стає більш вираженим токсикоз, болі в здухвинній області, кишечнику, а потім і у всій нижній області живота. Важливо пам'ятати, що несвоєчасна діагностика позаматкової вагітності може коштувати життя для жінки. А розпочате із запізненням лікування може бути тривалим і малоефективним, а тому у жінки зростає ризик більше не мати дітей після позаматкової вагітності.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі