Простий та цікавий спосіб вивчення англійської лексики — флеш-картки
Вчите англійську не один рік? Знаєте усі правила на пам’ять, але все ще вільно не розмовляєте? Постійно заглядаєте у словник під час читання текстів чи перегляду фільмів? З такою проблемою стикається багато людей, а все тому, що їх підводить словниковий запас.
Однак цю проблему можна легко вирішити, використовуючи флеш-картки. Завдяки їм ви забудете про нудне зазубрювання слів, а навчання перетвориться в цікавий процес.
Методика вивчення слів за допомогою флеш-карток базується на інтервальному повторенні. Завдяки цьому слова не зникатимуть з пам’яті, і ви зможете без проблем згадати будь-яке із них, а постійно повторюючи матеріал, сформуєте свій активний запас.
Чому потрібно вчити слова за допомогою флеш-карток?
Щоб розмовляти англійською, не потрібно знати усіх слів; в повсякденному спілкуванні вам знадобиться всього кілька тисяч. Їх також буде достатньо для перегляду улюблених фільмів та серіалів, читання книг чи новин. Завдяки регулярному повторенню слів ви покращите свою пам’ять і запам’ятаєте 95% інформації.
Команда сайту Мізки.com рекомендує для вивчення слів набір карток English Student, до якого входить:
- 500 двосторонніх карток, на кожній з яких вказане від 1 до 3 слів;
- коробка для інтервального повторення;
- збірка ігор;
- дорожній футляр.
Всього є 6 рівнів складності — A1 (Elementary), A2 (Pre-Intermediate), B1 (Intermediate), B2 (Upper-Intermediate), C1 (Advance) та C2 (Proficient). Флеш-картки призначені лише для вивчення лексики, але можуть також містити приклади граматичних конструкцій.
Усі картки поділені на тематичні категорії, наприклад, зовнішній вигляд, їжа, товари і послуги, здоров’я, культура та мистецтво, економіка, держава та інші. Слова між рівнями не повторюються. На лицьовій стороні картки вказане слово, транскрипція та речення-приклад, на зворотній — переклад слова та переклад речення-прикладу.
Флеш-картки для вивчення англійської мови. А1 Elementary. "Освою з нуля"
Якщо ви лише починаєте вивчати англійську, тоді флеш-картки рівня А1 стануть вам в нагоді.
Замовити
Флеш-картки для вивчення англійської мови. А2 Pre-Intermediate. "Орієнтуюся в побуті"
Якщо раніше ви уже вивчали англійську, знаєте деякі слова, обирайте рівень А2 — Pre-Intermediate. Лексика, яка в ньому зібрана, допоможе вам краще орієнтуватись в побуті.
Замовити
Флеш-картки для вивчення англійської мови. B1 Intermediate. "Розмовляю впевнено"
Для всіх, хто уже може підтримувати бесіду англійською та розуміє загальний зміст інформації з контексту, але все ще вільно не спілкується, підійде набір флеш-карток з рівня В1.
Замовити
Флеш-картки для вивчення англійської мови. B2 Upper-Intermediate. "Затятий співрозмовник"
Навіть якщо ви вільно розмовляєте англійською, можете порозумітись з іноземцем і не розгубитесь в будь-якій ситуації, рости все одно є куди. Стати справжнім затятим співрозмовником вам допоможуть цікаві та корисні слова із набору рівня В2.
Замовити
Як вивчати слова за допомогою флеш-карток?
1. З основної комірки візьміть 20-30 карток. Вивчайте слова протягом дня, а ввечері — поставте їх до першої комірки. Наступного дня візьміть ще 20-30 нових карток, і повторіть алгоритм.
2. Коли перша комірка буде повністю заповнена, візьміть із неї картки та ще раз повторіть усі слова. Якщо слово запам’яталось — ставите картку в другу комірку, якщо ні — повертаєте її в основну.
3. Коли друга комірка буде повністю заповнена — знову перевіряєте чи все запам’ятали. Знаєте слово — ставите картку в третю комірку, не знаєте — в основну.
4. Вивчені слова з останньої комірки виходять з гри.
Коли ви запам’ятаєте всі слова, відкладаєте картки в бік, а через певний час (тиждень, місяць) знову повторюєте їх. Таким чином, із короткочасної пам’яті слова потрапляють в довготривалу, а тому — поповнюють групу активної лексики.
Окрім цього, в кожному наборі є невеличкий дорожній футляр для карток. Його можна брати з собою та вивчати слова в будь-якому місці — в транспорті, під час обідньої перерви і т.д.
Ігри
Ще один приємний сюрприз, який чекає на вас всередині основної коробки, — це збірка ігор. Для кожного рівня вони різні, але по-своєму цікаві.
Наприклад, гра “Quiz” або Хто знає більше?!, яка запропонована для рівня B1.
Мінімальна кількість гравців — двоє. Серед учасників обирається модератор, який повинен вибрати для гри картки з різних тем. Він показує першому гравцю картку зі словом, і той має його перекласти. Якщо переклад правильний — гравець забирає картку, і хід переходить до наступного учасника. Якщо не знає — хід знову ж таки переходить до іншого.
У цій грі перемагає той, хто назбирає найбільше карток зі словами. Її ціль — розширити словниковий запас та засвоїти набуті знання.
Тож якщо ви хочете, щоб процес вивчення нових слів нарешті став цікавим та ефективним, використовуйте флеш-картки.