«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Топ-5 сайтів для саморозвитку

Головною умовою, завдяки якій людина може реалізувати себе у суспільстві, є саморозвиток. Для того, щоб стати успішним, не завжди вистачає знань, які дають у школах та університетах, важливо розвиватися й самому. Треба навчитись володіти системою морально-духовних цінностей, віднайти у власних бажаннях напрямки для подальшого навчання.

Саморозвиток – процес індивідуальний. Він розгортається у кожній свідомості. Спочатку ми створюємо свою особистість і починаємо її формувати, ми імітуємо поведінку дорослих. Ми визначаємо для себе цінності і прагнемо самовдосконалення. Наразі, щоб досягати більшого, потрібно отримати знання, освоїти професію, визначитися зі своїми пріоритетами.

А коли ви хочете самостійно розвиватись далі, то 21 століття підкидає чудову можливість – навчання в Інтернеті. Я визначила топ-5 популярних сайтів для підвищення інтелектуального рівня і здобуття нових знань.


1) Coursera 
Це величезна платформа для навчання. Тут ви маєте можливість знайти курси найкращих університетів світу та обрати те, що вам до смаку. Кожен з таких курсів – абсолютно безкоштовний, але є одне «але»: якщо ви хочете отримати спеціальний сертифікат з персональною верифікацією, то потрібно заплатити від 30 до 40 доларів (з 2013 року). Звісно, є студенти, які не мають можливості оплатити курси. Але компанія знайшла вихід для людей з економічними труднощами. Вони можуть отримати сертифікат безкоштовно після того, як доведуть, що їх економічне становище дійсно є скрутним, а сертифікат – дуже важливий для подальшої кар’єри.

Тривалість курсів різна. Найкоротші – три тижні, але усі найпопулярніші навчання мають не менше 6 тижнів. Майже 30% курсів тривають 10 тижнів. Протягом цього часу студент навчається, переглядає відеолекції, які щотижня йому надсилають, читає рекомендовані статті, виконує домашнє завдання (тести, есе, проекти). Щодо перевірки, то тести оцінюються автоматично, інші завдання студенти оцінюють один одному і коментують. До дедлайну потрібно надіслати свою роботу на сайт, потім ви отримуєте анонімно домашні завдання (виконані іншими студентами). Сайт надає вам критерії оцінювання. На час проходження курсу перевірка чужих робіт стає вашим обов’язком. Якщо ви цього не зробите, вас чекає штраф – позбавлення балів. Наприкінці ви дізнаєтесь  власну оцінку (середнє арифметичне від оцінок інших студентів).

Починаючи з 2013 року Фонд Віктора Пінчука став одним із партнерів Coursera. Зараз відбувається субтитрування окремих навчальних курсів українською мовою.


2) HTML Academy 
Це онлайн-курси, які здатні перетворити кожного охочого із початківця в професіонала веб-розробок. Все навчання зводиться до проходження величезної кількості практичних завдань та розв’язання задач. І в той же час для кожної теми є й теоретичний блок.

Під час навчання доведеться проходити й так званні випробування. Це особлива «фішка», що робить цей сайт незвичайним і не схожим на інші. Випробування полягає в тому, що студент повинен зробити все так, як на картинці, що висвітлюється на екрані. З часом курс стає складнішим, що далі ви заходите, то важче виконувати завдання, насправді це забирає багато часу. Але є величезний плюс – після закінчення курсу з вивченням всього, що пропонується, зможете створювати справжні елементи інтерфейсу.


3) Lingualeo 
Платформа для вивчення найпопулярнішої мови у світі – англійської. На сайті вже зареєстровано більш ніж 12 мільйонів осіб. Lingualeo називає власний підхід до навчання «ланцюжком секретів іноземних мов». Ці секрети: розуміння цілі, отримання задоволення від навчання, робота з «живою» мовою, спілкування з носіями і доведення знання до автоматизму.

Як тільки ви зайдете на сайт чи завантажите додаток у свій смартфон, ви почнете з проходження тесту, завдання якого – визначити рівень вашого володіння мовою. Потім програма складає персонально для вас план навчання. Є декілька категорій, які вам буде потрібно проходити і вивчати, – сприймання слів на слух, збільшення словникового запасу, граматика. Все, що відбувається, можна переглянути в особистому кабінеті. Програма пропонує аудіокниги й пісні, відеозаписи й тексти у відкритому доступі, деякі з них завантажені іншими учасниками.

Існують і закриті курси, окремі програми підготовки до міжнародних іспитів. Також можна створювати власні курси. В процесі вивчення мови ви можете обирати незнайомі слова для повторення. Є різні тренування вимови, ігри, свій словник і власний блокнот, в якому є всі нотатки про ваше навчання.

Основною проблемою Lingualeo є те, що насправді програмою користуються мало людей. Є можливість займатися безкоштовно або платно. Останній варіант, звісно, дає набагато більше можливостей. Але наразі лише близько 4% відвідувачів мають платні акаунти. І загалом, за оцінкою експертів, щодня додатком користуються лише 1% користувачів (100 000 людей). І це пов’язано з тим, що люди завантажують додаток, починають навчатись, але згодом втрачають інтерес або забувають. Сама компанія стверджує, що в 2015 році сервіс лише два рази окупив себе.


4) 4brain 
Тренінги для того, щоб розвивати ораторську майстерність, креативне мислення та пам’ять. Єдиний мінус – ресурс платний. Тут ви можете обрати курс, записатись на нього й пройти після оплати. На сайті можна вивчати навіть акторську майстерність чи розвивати логічне мислення. Кожен курс складається з певної кількості уроків. Наприклад, курс «Психологія людини» складається із шести уроків, книг, експериментів та іспиту. Оскільки ресурс платний, то підходить не всім. Ціна на курси – від 400 гривень. Незважаючи на те, що навчання винятково платне, ресурс користується неабиякою популярністю.


5) Project Gutenberg 
Ця універсальна електронна бібліотека різних творів світової літератури була заснована ще 1971 року Майклом Хартом. Проект займається оцифровуванням і збереженням у текстовому форматі різних творів світової літератури, в основному це ті тексти, які знаходяться у вільному доступі. Мова більшості книг – англійська. Далі найчастіше зустрічаються французька, німецька, нідерландська й фінська мови. Хоча є книги навіть на санскриті. Наразі всі тексти використовуються іншим проектом – LibriVox, який займається створенням аудіокниг.

Уже в 2005 році колекція проекту нараховувала 17 000 текстів. А в 2009 році їх кількість перевищувала 34 000. Зараз, на початку 2017-го, – більш ніж 53 000 документів. Ще в 2003 був створений перший компакт-диск, на якому було записано 600 кращих матеріалів із колекції. Потім вийшов DVD, який включав у себе близько 10 000 текстів. На той час це була майже вся колекція. Наприкінці 2010-го – 30 000 книг на диску.

Великим плюсом ресурсу є вільний доступ та можливість знайти навіть дуже давні книги.

* * *

Такі сайти дозволяють здобувати нові знання, займатись саморозвитком, сидячи вдома з чашкою чаю, закутавшись у теплий коцик. Якщо нема можливості ходити на курси в своєму місті, а хочеться пізнавати щось абсолютно нове, – це саме та чудова можливість.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі