«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Українські студенти про навчання в Словаччині

Комфортне студентське життя, зацікавлені викладачі й боротьба за молоді таланти.

Перед кожним новим кроком варто обміркувати наявний досвід: історії бувалих додають упевненості й готують до несподіваних обставин. Саме для цього троє українських студентів, які зараз навчаються в Словаччині, розповідають про тонкощі університетського життя наших західних сусідів. Здається, ми дійсно маємо привід по-доброму позаздрити.


Роман Мартиненко
Закінчує навчання в Економічному університеті в Братиславі, раніше – студент КНТЕУ. Брав участь у програмі впродовж 2016-2017 років

Роман навчається на магістерській програмі з міжнародних фінансів, поїздка до Словаччини стала для нього першою мандрівкою за кордон. Йому дуже подобається ця маленька країна в центрі Європи із чудовими краєвидами й загальною кількістю населення лише вдвічі більшою, ніж у Києві.

Зі слів Романа, місцеві – спокійні та приязні, з ними легко потоваришувати. Ще більший комфорт дає володіння мовою: вона легка для розуміння й швидкого вивчення.

Найбільше хлопцеві сподобалася столиця Словаччини, адже саме тут він провів два роки в університеті. У Братиславі активний ритм життя: торгові центри, великі міжнародні компанії, вечірки, розваги й робота.

Місцеві роботодавці відправляють підлеглих на стажування, лекції та академічні курси. На думку Романа, так вони полюють на таланти, створюючи їм комфортні умови для розвитку: «У Словаччині ти відчуваєш себе потрібним. Сектор фінансових послуг зростає, випускників мого вишу розбирають, як гарячі пиріжки». Крім того, студентам часто пропонують стажування з неповною зайнятістю ще протягом навчання в університеті: чудовий спосіб для комфортної трансформації від студента-випускника до молодого спеціаліста.

«Я раджу не боятися змін і постійно прагнути досягати чогось нового. Словаччина була першою країною, яку я відвідав, я зустрів тут купу незнайомого й незрозумілого, але з цим легко впоратися: знайди нових друзів, вивчай мову і якомога більше подорожуй!» – радить Роман.


Юлія Покотило
Навчається в Економічному університеті в Братиславі, раніше – студентка НУБІП. Бере участь у програмі з 2017 року

Про Penta Scholarship Юлія дізналася з офіційного сайту факультету, на який планувала вступити. Наразі дівчина є магістранткою програми «Міжнародні фінанси», що передбачає можливість отримати стипендію від фонду Penta Investments. «Насамперед я підготувала й відправила всі документи, потрібні для вступу в університет. Якщо виш зараховує абітурієнта на обрану програму, вся інформація автоматично реєструється і в програмі Penta Scholarship. За деякий час мені повідомили, що я успішно пройшла відбір, і запросили на зустріч», – згадує Юлія відбірковий етап.

Враження від навчання в дівчини позитивні: викладають переважно іноземні спеціалісти з практичним досвідом у своїх сферах. Та головне, на думку Юлії, – доступні стажування в міжнародних компаніях.

Стипендія від Penta Scholarship мотивує рухатись далі й не хвилюватися через своє фінансове становище. Завдяки допомозі фонду дівчині вдається покрити більшу частину своїх витрат у Братиславі, а сама участь у програмі – корисне доповнення для резюме.

Потенційним учасникам студентка радить не боятися використовувати власні можливості: «Навчання за кордоном – незабутній досвід, який відкриває світ. Найголовніше – зробити перший крок і не боятися цього».


Ірина Забаікіна
Навчається в Університеті Коменського в Братиславі. Раніше – студентка КПІ. Отримує стипендію з 2017 року

Відбір на участь у програмі Penta Scholarship Ірина вважає зовсім не складним етапом: на першій зустрічі з представниками фонду дівчина перевіряла власну відповідність вимогам до кандидатів, на другій уже підписала договір.

Ірина навчається на факультеті математики, фізики та інформатики. Найбільше її вражає зацікавленість навчальним процесом з боку викладачів: «Дуже помітно, що більшість професорів просто “горять” предметом. Це сильно відчувають і студенти».

Абітурієнтам та аплікантам програми студентка радить вивчати словацьку, яку не вважає складною для україномовних і російськомовних вступників. Володіння словацькою автоматично викликає прихильність до студента в 99% населення, переконує дівчина. Ці знання будуть корисними в будь-якій сфері життя: від звичайного походу по крамницях до відвідин державних установ для вирішення окремих питань.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі