«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Вчені розповіли, чому люди набирають вагу взимку. А ми розповімо, як із цим впоратися

Взимку на вулиці так похмуро і сумно, що руки самі тягнуться до смачненького. Це означає, що ваш організм перебудовується на енергозберігаючий режим і починає запасати жир. Вчені говорять, що за зиму люди набирають по 2-3 кг, і це абсолютно нормально. Але ви можете зупинити цей процес, якщо будете знати механізми, які призводять до набору зайвої ваги.

Ми знаємо, хто винен у тому, що взимку вам постійно хочеться їсти.

1. Дієта
У тому, що ви набираєте вагу взимку, винні швидкі дієти. Влітку ви обмежуєте себе в їжі, щоб круто виглядати в купальнику, а взимку втрачена вага повертається з надбавкою. Все тому, що ніхто не може довго дотримуватися суворої дієти. Бажання смачно поїсти у холодну пору року перемагає здоровий глузд. До того ж просторий зимовий одяг приховує зайві кілограми – ось ще один привід з’їсти щось шкідливе.

Але виглядати ідеально у відвертій сукні можна в будь-який час року. Для цього потрібно дотримуватися простих правил: рахуйте калорії не тільки перед відпусткою і займайтеся спортом. Прогулянки на свіжому повітрі теж вважаються фізичним навантаженням і підійдуть для схуднення.
2. Еволюція
Еволюція теж попрацювала над тим, щоб люди не худнули взимку. Нашим предкам доводилося товстішати, щоб пережити морози, а ми продовжуємо робити це за інерцією. Як тільки настають холоди, організм підвищує рівень інсуліну і відкладає жир про запас. Мозок переводить нервову систему в режим гібернації. Готово – ви б і в сплячку могли впасти, якби не робота.

Природу можна обдурити: відмовтеся від продуктів із білого борошна і вживайте менше цукру. Шкідливу їжу замініть на білок. Риба, м’ясо і горіхи відіб’ють бажання перекушувати фастфудом.
3. Сезонний афективний розлад
Пізньої осені і взимку до людей приходить відчуття безвиході, а рівень енергії падає до нуля. Це сезонний афективний розлад. Лікарі кажуть, що кожна 10-а людина на планеті стикається із подібною проблемою. І справа тут не тільки у настрої: сезонна депресія змушує переїдати. Пацієнти з афективним розладом налягають на солодощі та продукти, багаті крохмалем (картопля або печиво), і сильно набирають у вазі.

З даним розладом можна боротися самотужки. Додайте світла: вдома розсувайте штори ширше, а в офісі сідайте ближче до вікна. Гуляйте на свіжому повітрі навіть у прохолодні і похмурі дні. Важливо: не приймайте ліки від депресії не радячись із лікарем.
4. Брак тактильних відчуттів
У зимову холоднечу наш організм відчуває тактильний голод. Тіло ховається під товстим шаром одягу і не отримує приємних відчуттів від дотиків. Все, що нам залишається, – свербіж, відчуття стягнутості від пересушеного повітря і колючий светр. А ви знали, що без контакту «шкіра до шкіри» людина може впасти в депресію? Так і до обжерливості недалеко.

Щоб не сумувати і не товстішати, заповнюйте дефіцит дотиків. Ліпіть пироги, в’яжіть теплі рукавиці, погладьте кота, нарешті. Обіймайте рідних і близьких: від цього підвищується рівень гормонів радості. І їсти хочеться менше.
5. Сіль
Зима – час домашніх консервів, але їсти пересолену їжу і зберігати струнку фігуру неможливо. Сіль затримує воду в організмі, а ще викликає звірячий апетит. У фастфуді, чіпсах та ковбасі міститься до 20% від денної норми NaCl. А вона становить всього 5 г. Це необхідна кількість, яка забезпечує здоров’я організму, а все інше призведе до зайвих кілограмів.

Подумайте про це, коли захочете з’їсти гамбургер: в ньому міститься майже половина денної норми солі.
6. Вітамін D
Зайва вага приходить не тільки до любителів багато і смачно їсти. Дефіцит вітаміну D змушує товстішати без видимих причин. Особливо дістається жінкам: чим менше в їхньому раціоні цього вітаміну, тим більша ймовірність ожиріння. Взимку абсолютна більшість жителів північних районів страждає дефіцитом вітаміну D. А все тому, що він виробляється під впливом сонячного світла.

Якщо у вас сильно лущиться шкіра, ви потієте ночами і стали погано бачити, зверніться до лікаря: можливо, вашому організму не вистачає сонця і вітаміну D.
7. Телевізор
Жителі розвинених країн дивляться телевізор по 242 хвилини на день. А взимку цей час збільшується, адже на вулиці холодно і нічого робити. Якщо ви жуєте перед екраном, то отримуєте ще 167 зайвих калорій.

Вчені знайшли найбільш небезпечні для фігури телепрограми – це кулінарні шоу. Люди, які дивляться передачі про їжу, вживають більше солодкого. А ось якщо дивитися програми про природу, то солодкого не захочеться.
Бонус
І в найлютіші морози можна зберегти фігуру і навіть трохи схуднути. Ось незвичайні способи, про які нещодавно розповіли вчені.

Зменшіть температуру в приміщенні. Спека в офісі в поєднанні з сидячою роботою призводить до ожиріння. Вчені кажуть, що пара годин при температурі +17 ° C змусить організм витрачати більше енергії. І худнути, звичайно.
Хрумтіть їжею. Нещодавно дієтологи відкрили цікаву штуку і назвали її ефектом хрускоту. Суть в тому, що звуки їжі допомагають нам контролювати кількість їжі. Зрозуміло, плямкати і шарудіти пакетиком з чіпсами – погана ідея. А ось хрускіт яблука або моркви не дасть переїсти.

джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі