«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Вибір професії: куди вступити після 11 класу.

Вже дуже скоро розпочнеться етап подання документів для вступу, а ти ще не визначився, куди піти вчитися?

Навчальний рік практично досяг свого завершення. Випускникам залишилося зробити останній ривок і нарешті отримати результати своєї праці. Останній іспит відбудеться вже 13 червня і відразу після нього випускники отримають статус абітурієнтів.

Більшість школярів почали обирати ВНЗ ще на початку навчального року, але остаточно визначилися з вибором одиниці. Нелегко прийняти таке доленосне рішення. Але якщо знати, на що звернути увагу, то задача стає простішою.

Які джерела слід використовувати, обираючи ВНЗ?

osvita.ua цей сайт допоможе вам зменшити масштаби пошуку. Тут ви вказуєте свій регіон, (або регіон, в якому плануєте проходити навчання), спеціальність і предмети ЗНО, що зазначені в сертифікаті. Після цього вам буде надано список вищих навчальних закладів, в яких проходить набір на вашу спеціальність за заявленими предметами ЗНО.

Поради студентів. Знайдіть студентів, які навчаються в університеті, що вас цікавить. Це легко зробити завдяки соціальним мережам. Студенти, як правило, люди товариські, не бійтеся просто написати і задати декілька питань. Саме вони чесніше за всіх розкажуть, як про плюси, так і про мінуси свого ВНЗ. Але не варто робити висновки лише за відгуком одного студента, поспілкуйтеся з декількома і складіть для себе загальну картину

Відгуки в інтернеті. І звичайно ж не на офіційних сайтах. Адже всі ми знаємо, як легко отримати пару копійок на картку за позитивний коментар до смартфону, книги або мікрохвильовки. Ось і з ВУЗами може статися та ж історія. Тому не полінуйтеся пошукати інформацію на різних форумах або ж напишіть пост в соціальних мережах з проханням залишити відгук про університети, що вас цікавлять.

Дні відкритих дверей. Практично кожен університет влаштовує такі дні напередодні вступної кампанії. Таким чином ви можете вбити відразу декількох зайців: дізнатися точне розташування університету, розрахувати час, який будете витрачати на дорогу щоранку, познайомитися з адміністрацією та викладачами, побачити корпус, оцінити стан навчальних аудиторій, а також довідатися всі нюанси і особливості університету з перших уст. На цьому сайті ви знайдете розклад днів відкритих дверей у ВНЗ України –  s-osvita

Ми поспілкувалися з випускниками київських шкіл і сформували невеликий рейтинг столичних університетів. Очевидним є те, що пріоритети учнів гімназій і загальноосвітніх шкіл відрізняються один від одного.

Топ-3 ВНЗ в пріоритеті у випускників ліцеїв/гімназій:

1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Цей університет займає основні позиції вже не перший рік. Але варто враховувати, що вступити сюди на бюджет досить складно, а вчитися тут на контракті – розкіш, яку зможе собі дозволити не кожен.

2. Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського. Стіни цього університету знайомі, мабуть, кожному київському фотографу, адже місце і справді дуже гарне. Сюди прагнуть вступити ті, хто знайшов себе в точних науках. Відбір тут так само не з легких.

3. Національний університет біоресурсів і природокористування є одним з провідних аграрних ВНЗ України. У цьому році він користується великим попитом у випускників. Самі абітурієнти пояснюють це тим, що з усіх університетів з високим рейтингом, сюди найпростіше вступити.

Топ-3 ВНЗ за версією випускників загальноосвітніх шкіл:

1. Київський національний торгово-економічний університет порадує абітурієнтів аудиторіями зі свіжим ремонтом і прекрасним парком на території. Тут знайдуть собі спеціальність до душі як математики, так і гуманіріі.

2. Київський університет імені Бориса Грінченка є муніципальним ВНЗ. Тут з 2017 року, під час вступу діє квота 3. Це означає, що серед першокурсників-бюджетників очікується не менше 50% киян.

3. Київський національний університет культури і мистецтв, не дивлячись на свою скандальну репутацію, залишається привабливим для абітурієнтів, які хочуть пов’язати своє життя з медіасферою. Крім того, радимо ознайомитись з консолідованим рейтингом ВНЗ України , а також столиці.

Яна Чепела

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі