«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Вступ до вишу по-новому: все, що потрібно знати абітурієнтам уже зараз

Міністерство освіти і науки розробило нові умови прийому у виші на 2019 рік. У цьому документі передбачено скоротити терміни вступної кампанії, проводити творчі конкурси на ЗНО і у першу чергу зараховувати тих, хто в майбутньому хоче працювати в селах. Відомство представило проект для громадського обговорення. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Як прийматимуть у вузи в 2019 році?

У наступному році для вступу до внз будуть приймати сертифікати ЗНО 2018 і 2019 років з усіх предметів. Подати можна буде і сертифікати ЗНО 2017 року, крім оцінок з іноземних мов — англійської, французької, німецької та іспанської.


Планують внести зміни у терміни вступної кампанії і зробити її коротшою. Так, реєстрація електронних кабінетів на бакалавра розпочнеться за дев'ять днів до початку подачі заяв — 1 липня, а сам прийом заяв і документів на бюджет триватиме з 10 до 22 липня. Це на три дні менше порівняно з 2018 роком. У той же час можливість реєстрації електронних кабінетів буде відкрита до 30 серпня, щоб можна було подати заяви вступників на заочну форму навчання на контракт.

Щоб уникнути корупції при проведенні творчих конкурсів, МОН пропонує проводити їх у основній сесії ЗНО — з 16 березня до 15 травня. Це усуне залежність результатів творчих конкурсів від оцінок ЗНО. В той же час буде передбачена додаткова сесія творчих конкурсів з 1 до 22 липня, але тільки на контрактні місця.


З наступного року запрацює механізм першочергового зарахування тих абітурієнтів у медичні і педагогічні вузи, які захочуть працювати в селах. Мова йде про вступників, які укладуть угоду про відпрацювання не менше 3 років у селі або селищі міського типу. Це дозволить поліпшити рівень кадрового забезпечення в освітній та медичній сферах в сільській місцевості.

Планують також розширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності — «Право», «Публічне управління і адміністрування», «Міжнародні відносини» і «Фармація, промислова фармація».


Новацію цього року — фіксований перелік конкурсних предметів для вступу після 11 класів на бакалавра — пропонується залишити і на вступ 2019-го. Вступні пільги розширять для учасників бойових дій, причому не тільки на учасників АТО/ООВ, але і на всіх вступників цієї категорії.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі