«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Зеленка, перекис або йод: що вибрати?

Йод, зеленка, перекис - три стовпи першої допомоги радянської медицини. І хоча сьогодні існують інші, дієвіші і не такі агресивні засоби, ми за звичкою продовжуємо купувати саме їх

Незважаючи на всі запевнення фахівців доказової медицини про те, що зеленка, йод і перекис водню - пережитки минулого, в наших аптечках все ще повно цих «засобів першої допомоги» для обробки ран, порізів. Якщо у тебе під рукою тільки ця трійця, коли і в яких випадках використовувати кожен із засобів?

Яка основна різниця між зеленкою і йодом? Зеленка глибше проникає і рану і краще її підсушує за рахунок більшого вмісту спирту і якостей того самого діамантового зеленого, завдяки якому вона отримала свою назву. Але при цьому зеленка не викличе опіків, тому її часто використовують для обробки ран у дітей або легкого підсушування висипу, при тій же вітрянці (хоча ти, напевно, вже знаєш, що є багато не таких яскравих альтернатив).

Але через те, що зеленка занадто стійка і оброблене місце довго зберігає колір, виглядає це не естетично. Тому від невеликих, але порівняно глибоких ран, наприклад, панариції, є сенс використовувати йод. Він теж є спиртовим розчином і відмінно прибирає запалення. Раніше вважалося, що йодисті сіточки підсилюють кровообіг і допомагають пройти ударів, синців, шишок. Вчені з'ясували, що це ефект плацебо. Але якщо у тебе «сверблять» руки скоріше вилікувати такі неприємності, то (за відсутності алергії на йод) нанеси йодисту сітку як допоміжний засіб.

А ось перекис водню - зовсім не знезаражувальний засіб, як багато хто вважає. Його основне завдання - ретельно промити рану від бруду, сміття. Тут саме і знадобиться його «шипіння», яке виштовхне весь бруд із найглибшої рани і зупинить кровотечу. Тому використовуй перекис до обробки рани йодом або зеленкою.

Джерело
 

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі