10 фактів, які здаються маячнею, але є правдою
Існують міфи і факти. Але часом факти бувають настільки дивними, що в них складно повірити.
У цьому списку ви дізнаєтеся про деякі факти, які можуть здатися справжнім маренням, проте, насправді, вони цілком правдиві.
1. Одна лондонська будівля, відома як «Уокі-токі» (Walkie- Talkie), здатна змінювати погодні умови і плавити автомобілі.
Все це відбувається через вигин даного комерційного центру. Офіційно центр називається 20 Фенчёрч-стріт (Fenchurch Street), а прозвали її «уоки-токі» через свій дизайн.
Коли сонце годинами світить в відбиваючі вікна будівлі, перед ними починаються проблеми. З-за свого вигину будівля відбиває сонячні промені і фокусує їх на певних місцях міста, де в результаті стає в 6 разів яскравіше і значно гарячіше. Температура в цих місцях може досягати 120 градусів за Цельсієм. При такій температурі починають повільно плавитися автомобілі, припарковані під відбиваючими променями.
Крім цього, через вигин 34-поверхової будівлі, збільшуються потоки вітру в районі, через що багато магазинних вивісок злітають, а пішоходи падають з ніг.
2. Пілоти Формули-1 за одні перегони можуть втрачати до 3 кг ваги через великі перевантаження і екстремальну спеку в кабіні.
Через великі перевантаження, пілоту Формули-1 здається ніби на його шию повісили мішок вагою в 25 кг. У звичайної людини пульс становить близько 60 ударів в хвилину, але під час перегонів у водія боліда цей показник становить між 170 і 190 ударів в хвилину.
Більш того, пілоту доводиться проявляти неймовірну витривалість, сидячи всередині розпаленого боліда. Через це тіло гонщика втрачає багато ваги в кожних перегонах.
3. У самому сухому місці на Землі не було дощу майже 2 мільйони років.
Коли люди чують про саме сухе місце на Землі, то відразу думають про яку-небудь пустелю. Але насправді таким місцем є Антарктида. Тут не було дощу вже майже 2 мільйони років.
Сухі долини Мак-Мердо (безсніжні долини антарктичних оазисів) мають територію в 4 800 кв. км. Тут майже немає льоду, води і снігу, а також не випадають опади. Причиною відсутності опадів є Катабатичні вітри (їх швидкість 320 км/год) – найшвидші вітри на планеті, через які випаровується волога.
4. Щороку корови вбивають більше людей, ніж акули.
Дані показують, що щорічно корови вбивають набагато більше людей, ніж акули. Щорічно акули вбивають приблизно 5 чоловік, а ось корови набагато більше. Тільки в США щороку вони вбивають близько 20 людей.
Дивно, але більшість нападів корів є навмисними і роблять вони це цілою групою. Під час такого нападу, корови збираються в коло, а їх погляд звернений у зовнішню його сторону. Вони опускають голову і починають бити копитом. Як правило, вони нападають на людей, які гуляють з собакою. Їх заводить швидке переміщення собаки, через що вони починають на неї нападати.
Корови також нападають на мотоциклістів, невеликі вантажівки і просто проходячих повз людей.
5. На вашому смартфоні більше мікробів, ніж на сидінні унітазу.
Коли ви в останній раз використовували свій смартфон? Напевно пару секунд назад. Смартфони сьогодні є частиною повсякденного життя, і ми їх використовуємо скрізь і завжди, тому на них накопичується величезна кількість мікробів.
Безліч тестів, проведених вченими, показали, що навіть сидіння на унітазі містить менше мікробів і бактерій, ніж смартфон.
Більш того, ми використовуємо смартфон в туалеті і під час їжі. А далеко не всі люди миють руки після туалету. Вчені радять регулярно протирати смартфони антибактеріальними серветками.
6. Консервні ножі з’явилися лише через 48 років після появи консервів.
До 1800-х років консервів не існувало. У 1795 році Наполеон Бонапарт зазнавав труднощів із зберіганням продуктів, через що його воїни не отримували належного харчування. Він запропонував винагороду для того, хто придумає ефективний спосіб зберігання їжі під час тривалих подорожей.
Французький винахідник Ніколя Аппер став тим, хто придумав консерви і в 1810 отримав свою нагороду особисто від Наполеона. Він придумав стерилізувати їжу в скляному контейнері. Трохи пізніше, в тому ж році Пітер Дуранд придумав перші в світі консерви в банці, яка спочатку була з заліза, а потім з олова.
З’єднання технології консервування Аппера і бляшанки, винайденої Дурандом, допомогло довгий час зберігати їжу в свіжому вигляді. Але ось консервний ніж винайшли лише в 1858 році, а до того часу консервні банки розкривали за допомогою молотка і стамески. Винахідником консервного ножа став Езра Уорнер.
7. Акули були на Землі ще до дерев.
У це важко повірити, але акули древніші ніж дерева. Найперший відомий людям різновид дерев була археоптерис. Це була деревоподібна рослина з листями схожими на папороть. Зараз вона вважається вимерлою. За даними археологів, ця рослина росла на Землі близько 350 мільйонів років тому в лісі, де сьогодні знаходиться пустеля Сахара.
Але археологічні знахідки акулячих скам’янілостей, показали, що ці істоти жили на Землі більше 400 мільйонів років тому, що доводить, що акули старше дерев.
8. Хутро білих ведмедів прозоре, а їх шкіра чорна.
Якщо запитати будь-якої людини про колір полярних ведмедів, то відповідь буде один – «білий». Але правда в тому, що білі ведмеді зовсім не білі. У них прозора шерсть, а під нею чорна шкіра. Те, що здається білим, насправді, оптична ілюзія, яка з’являється завдяки вовні.
Хутро полярного ведмедя складається з двох шарів волосся. Один шар захисний і складається він з волосся довжиною від 5 до 15 см, а інший шар товстіший і складається з більш короткого волосся. Захисний шар прозорий – він відбиває сонячні промені, які на нього падають, через що і з’являється білий колір. Така здатність ведмедів допомагає їм зливатися з навколишнім сніговим середовищем. А ось чорна шкіра дозволяє білим ведмедям зберігати тепло.
9. Потяг придумали раніше велосипеда.
Карл Дрез був винахідником, який створив велосипед в лютому 1818. Але ось про колійний транспорт знають ще з часів стародавньої Греції.
До парових двигунів, у видобутку корисних копалин використовувалися вагончики на рейках. У 1820-х роках в Англліі вже була побудована ціла механізована залізнична система. Дивно, але людина винайшла залізничний транспорт ще до того, як навчилася балансувати на двох колесах.
10. Більша частина жиру, який ви втрачаєте, ви видихаєте.
До сих пір ви, напевно, думали, що чим більше ви потієте, тим більше жиру ви втрачаєте. Деякі лікарі вважають, що наш жир перетворюється в тепло або енергію, коли ми тренуємося.
Однак вчені з Університету Нового Південного Уельсу в Австралії, довели, що багато помиляються. Насправді, згідно з результатами дослідження, ми видихаємо наш жир. Було доведено, що близько 10 кг жиру перетворюється в 8,4 кг вуглекислого газу, який виходить з тіла у вигляді повітря, що видихається і 1,6 кг води (сеча, піт і сльози).
Згідно з результатами дослідження, щоб позбутися від 10 кг жиру, людині потрібно вдихати 29 кг кисню (і по ходу справи спалювати 94 000 калорій). Така реакція зробить 28 кг CO2 і 11 кг води.