10 цінних порад від 92-річної Дони Марії Джило
Кожен день о 8-й ранку вона вже одягнена, причесана і з ніжним макіяжем, незважаючи на її слабкий зір.
А сьогодні вона переїхала в будинок престарілих: її чоловік, з яким вона прожила 70 років, недавно помер, і у неї не залишалося іншого вибору.
Після того, як вона терпляче чекала протягом двох годин, щоб побачити кімнати її нового дому, вона все ще красиво посміхалася, коли з обслуговуючого персоналу прийшли сказати, що все вже готово.
По дорозі до ліфта, представник описував її маленькі кімнати, навіть назвав кольору фіранок, які прикрашали вікна.
Вона перервала його з ентузіазмом маленької дівчинки, яка тільки що отримала цуценя в подарунок:
– О, мені подобаються ці штори…
– Дона Марія Джило, Ви навіть не бачили ще вашої кімнати… Зачекайте…
– Це не має ніякого значення, – мовила вона, – це щастя, що ви все вирішили. Чи подобатиметься мені моя кімната чи ні, не залежить від того, які меблі будуть там стояти… Усе буде залежати від того, якими будуть мої очікування. Саме тому я вирішила, що обожнюватиму моє нове житло! І таке рішення я приймаю кожен день, коли я прокидаюся.
Ви знаєте, ми можемо провести весь день в ліжку, прислухаючись до болю, який відчуваємо в певних частинах тіла, які вже не працюють як належно.… Або ж можемо встати з ліжка, подякувавши іншим частинам тіла, які як і раніше відмінно нам служать.
– І як же це зробити?
– Не так уже й складно мати людям самовладання, цього може навчитися кожен. Особисто мені знадобилося деяке «навчання» впродовж одного року, і я добре знаю, що можу тепер вибирати і направляти свої думки сама, а, отже, і свої почуття.
Вона спокійно продовжувала далі:
– Кожен день – як подарунок, тому як тільки я відкриваю очі, я приходжу в новий день, а зі мною – і щасливі спогади, які були в моєму житті. Старість, як банківський рахунок: ви можете зняти тільки те, що ви зберегли. Так що моя вам порада внести багато радості і щастя на рахунок вашої пам’яті. Доречі, спасибі і за цей депозит, який ви вклали в мій банк пам’яті! Як бачите, я все ще продовжую збільшувати рахунок, і я вважаю, що незалежно від того, наскільки складне життя, наймудріше буде його не ускладнювати.
А потім я вирішив запитати: Як залишатися молодим довше?
1. Не замислюватися над числами, які насправді є несуттєвими. Вони включають в себе вік, вагу і зріст. Нехай про це турбуються лікарі.
2. Підтримувати стосунки тільки з оптимістами. Незадоволені життям будуть тягнуть вас донизу… (І задумайтеся, якщо ви один з цих буркотунів!)
3. Продовжуйте вчитися.
Вивчайте комп’ютер, ремесла, садівництво, – що завгодно. Не дозволяйте мозку лінуватися. Мозок-ледарь -це майстерня німецького. І цьому німецькому ім’я Альцгеймер!
4. Цінуйте кожну дрібницю і якомога більше.
5. Частіше смійтеся, голосно і довго. Смійтеся, поки не перехопить дихання. І якщо у вас є друг, який змушує вас сміятися, проводьте більше з ним / з нею часу!
6. Бувають сльози.
Тримайся, страждай, і рухайся далі.
Єдина людина, яка буде з нами усе наше життя – це ми самі. Живи, поки ти живий.
7. Оточіть себе всім, що ви любите.
Нехай це буде сім’я, тварини, рослини, хобі, – що завгодно. Ваш будинок – ваш притулок. Не кидайте його …
8. Подбайте про своє здоров’я.
Якщо воно гарне, – так тримати!
Якщо воно нестійке, – треба його поліпшити.
Якщо ви не можете поліпшити його, – зверніться за допомогою.
9. Не повертайтеся туди, де відчуваєте провину. Поїдьте в магазин, або навіть в іншу країну, але НЕ туди, де відчуваєте провину.
10. Скажіть коханим, що ви їх любите і що використовуєте будь-яку можливість, щоб бути поруч з ними.
І якщо ви можете, відправте ці мудрі слова тим, хто вам дійсно дорогий, навіть якщо вони знаходяться далеко від вас. Нехай вони просто посміхнуться, коли побачать це повідомлення. А в один прекрасний день ви дізнаєтеся, що справжня дружба, продовжує зростати, навіть на великій відстані. Важливо не те, що ви маєте, а той, хто поруч.