«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

13 проблем в шлюбі, з якими мудрі пари легко дають собі раду. І у вас теж вийде

У житті кожної сім’ї трапляються кризи – великі і маленькі. Деякі пари розлучаються після 2-3 років спільного життя, а інші перебувають у шлюбі довгі роки. І річ тут зовсім не у везінні, просто щасливому подружжю відома проста істина: з усіма проблемами в сімейному житті можна впоратися.


1. Зайва вага


Більшість пар, які одружилися, значно додають у вазі. Вчені з Університету Глазго провели масштабне дослідження і прийшли до висновку, що молодята в перший рік сімейного життя набирають в середньому 1,5-2 кг. В загальному люди, які перебувають у шлюбі, важать на 6 кг більше, ніж неодружені. Часто набір ваги пов’язаний зі станом психологічного комфорту: партнери впевнені одне в одному і тому вони дозволяють собі трохи розслабитися.

Що робити? Худнути разом простіше, ніж здається, адже поруч завжди буде людина, яка розділяє ваше прагнення до здорового способу життя. Однак дієтологи попереджають: чоловіки худнуть швидше, і це може привести до деякого розчарування з боку жінки. Прекрасний спосіб надати фігурі потрібної форми – катання на велосипеді, скелелазіння і навіть банальні прогулянки перед сном.

2. Народження дітей призвело до фінансової кризи


Народження дітей дійсно призводить до фінансових проблем в молодій сім’ї. Опитування, проведені NerdWallet виявили, що батьки майже завжди виявляються непідготовленими до народження спадкоємців, причому це не залежить від рівня добробуту: і сім’ї середнього класу, і пари з більш скромним достатком відчувають нестачу грошей.

Що робити? Почніть відкладати гроші задовго до планування первістка і скоротіть непотрібні витрати: так, візочок, ліжечко і деякі види одягу дешевше купити вже уживаними, а без ходунців, дитячого кенгуру і музичного мобіля можна і обійтися.


3. Конфлікти зі свекрухою чи тещею


Стосунки «свекруха – невістка» і «теща – зять» не раз обговорювалися в анекдотах, комічних сценках і сіткомах. Психологи відзначають, що такі стосунки можуть бути вельми драматичними і часто навіть шкодять здоров’ю обох сторін.

Особливо сильне загострення пристрастей в стосунках свекрухи і невістки. Дослідження, проведене аж в 1954 році, продемонструвало, що 2/3 свекрух незадоволені дружиною сина, а невістки, навпаки, вороже налаштовані по відношенню до матері чоловіка. А японські вчені встановили, що жінки, які проживають зі свекрухою, частіше стикаються з ішемічною хворобою серця.

Що робити? Найкращий спосіб уникнути конфліктів зі свекрухою – жити окремо. Можливо, на перших порах самостійне життя буде складним, але воно того варте. Однак, якщо можливості жити окремо у вас немає, доведеться задіяти всі свої дипломатичні навички і спокійно пояснити чоловікові, як вас засмучують сварки з його матір’ю.

4. Ви витрачаєте гроші по-різному


За статистикою, один з перших рядків у списку причин розлучень займають конфлікти через гроші. Після весілля особисті кошти раптом стають загальними, і для більшості такі справи стають справжнім стресом, особливо, якщо один з партнерів заробляє набагато більше. На жаль, через уявну великодушність пари схильні уникати розмов про фінанси.

Що робити? Фінансові експерти рекомендують обговорювати грошові запитання без сорому. Необхідно розставити пріоритети: ваша сім’я буде заощаджувати гроші чи віддасть перевагу вкласти їх? У наступному році ви плануєте подорожувати чи робити ремонт? Відповіді на ці та інші запитання допоможуть вам визначити фінансову стратегію сім’ї на роки вперед.

5. Вас дратують звички партнера


Після декількох місяців шлюбу деякі звички й особливості другої половинки дійсно починають дратувати. Психологи впевнені: це відбувається з більшістю пар і зовсім не означає, що любов закінчилася. Дивно, але ті звички, які приваблювали вас в партнері, через деякий час починають страшенно дратувати. Любов до спорту, захоплення читанням, популярність у друзів – все це і багато іншого потрапляє до списку найбільш дратівливих звичок.

Що робити? Змиріться. Серйозно. Необхідно частіше нагадувати собі, що милі примхи партнера роблять його унікальним: в кінці кінців, ви ж полюбили саме цю людину. А якщо ви постійно роздратовані через дрібниці, приділяйте більше часу роботі та друзям, щоб встигнути скучити за своєю другою половинкою.

6. Забуває про важливі дати


Забудькуватість партнера може створити чимало гірких хвилин: часом вона сприймається як особиста образа. Як кохана людина може забути про дату одруження, дні народження улюбленої бабусі або про точний час першого поцілунку? Виявляється, навіть майже ідеальні люди часом забувають про важливі речі: можливо, вони багато працюють або взагалі розсіяні за своєю природою. Буває так, що для чоловіка всі ці дати не так вже й важливі і частково це нормально, адже головне в сімейному житті – це не позначки в календарі, а ваші стосунки.

Що робити? Нагадуйте про важливі дати і події у вашому сімейному житті. Так ви уникнете розчарування, а партнер не буде соромитися своєї неуважності.

7. Вам стало нудно


Перший рік шлюбу не завжди виявляється продовженням чарівного медового місяця. Всупереч очікуванням, потоки квітів, романтичних вечорів і відвертих розмов рано чи пізно вичерпуються, і залишається нудна рутина. Почасти таке розчарування пояснюється завищеними очікуваннями партнерів, а часто – браком життєвого досвіду. Але більшість пар все ж вирішують такі зміни у стосунках.

Що робити? Пріоритети одружених людей відрізняються від пріоритетів просто закоханих: тепер у вас є спільне господарство, іпотека і можливо, діти, а час для романтичних побачень та інших яскравих подій необхідно обговорювати заздалегідь. Психологи стверджують, що в цьому немає нічого незвичайного: сімейне життя пов’язане з дотриманням визначеного графіка і розподілом обов’язків. Плануйте побачення, романтичні зустрічі, відвідини кіно і театру, і тоді з вашого сімейного життя не зникне та сама іскра.

8. Ви разом 24/7, і це дістає


Існує думка, що чоловік і жінка повинні проводити весь вільний час разом, оскільки це зміцнює стосунки і сприяє зародженню спільних інтересів. Однак у деяких пар після декількох років такого життя накопичується роздратування.

Що робити? У кожного з подружжя повинні бути свої захоплення, які можуть бути нецікаві іншому (звичайно, за умови, що вони не деструктивні). Немає нічого страшного в тому, що вихідні ви проведете нарізно: це сприяє зміцненню стосунків.

9. Погані друзі


Після весілля подружжя отримують не лише нових родичів, а й нових друзів. Найчастіше друзі чоловіка або подруги дружини – небажані гості вдома. Молодятам здається, що приятелі займають занадто багато місця в житті сім’ї і впливають на партнера далеко не кращим чином.

Що робити? Дозвольте другій половинці мати кращого друга, який «не ви». Цю думку може бути складно прийняти, але йому дійсно цікаво спілкуватися з іншими людьми. Професор з Університету Меріленда доктор Джеффрі Грейф впевнений: друзі важливі для стосунків всередині родини, причому не тільки загальні, а й ті «старі-добрі», які знають вашого партнера багато років.

Не критикуйте особистість неприємного вам друга – критикуйте вчинки (якщо такі є). Постарайтеся подружитися з приятелями або хоча б змінити своє ставлення до них: пам’ятайте, перше враження часто буває помилковим. І нарешті, дозвольте партнеру мати друзів «на стороні», адже ви все одно не зможете контролювати всі аспекти його життя.

10. У вас різні режими сну


У 70-ті роки ХХ століття вчені як необхідно розібралися в циркадних ритмах і встановили, що є так звані жайворонки, які прокидаються спозаранку бадьорими і готовими до трудових подвигів, а є сови, які проявляють найбільшу активність вечорами. Як бути, якщо представник групи жайворонків і член групи сов зустрінуться і вирішать створити сім’ю? Адже такий союз може створювати деякі незручності та навіть бути шкідливим для здоров’я.

Що робити? Насправді різні біологічні ритми ніяк не заважають щасливому шлюбу, але тільки у тих людей, які можуть знайти компроміс. Наприклад, поки чоловік спить, можна виконати безліч завдань, які принесуть користь сім’ї.

11. Домашні справи тепер є лише вашою відповідальністю


Незважаючи на те, що ми живемо в XXI столітті, серед сімейних пар досі живуть сильні стереотипи про поділ праці за статевою ознакою: жінка повинна підтримувати домашній затишок (навіть, якщо працює від заходу до світанку), а чоловік зобов’язаний забезпечувати свою сім’ю. Такий стан речей може призвести до образ і розбіжностей.

Що робити? Обговорюйте запитання про розподіл домашньої праці ще до вступу в шлюб. І звичайно, максимально користуйтеся благами науково-технічного прогресу: посудомийна машина, мультиварка або хлібопічка можуть вирішити масу побутових проблем. А якщо підключити автоматичну оплату комунальних послуг, то і суперечки про те, кому оплачувати рахунки, не виникнуть. На радість сучасних подружь, колишні переконання втрачають свій вплив: жінки можуть керувати корпораціями, а чоловіки із задоволенням сидять в декреті зі спільними дітьми.

12. Ви стали сперечатися через дрібниці


Психологи стверджують, що в кожному шлюбі трапляються кризи – моменти, коли невдоволення партнерів досягає піку. Однак і в кризах є своя принадність: це можливість оновити стосунки і перевести їх на новий рівень. Ваш доброзичливий і неконфліктний партнер перетворився на фурію і сперечається через дрібниці, а дім перетворився на поле битви? Мусимо розчарувати вас: найімовірніше, ваша поведінка теж далека від ідеальної.

Що робити? Не намагатися змінити партнера: схожі спроби призводять лише до сплеску обурення. Замість цього необхідно навчитися прислухатися до його позиції. На жаль, близькі люди можуть поранити по-справжньому болісно, адже ви знаєте всі вразливі місця одне одного. Саме тому терпіння і повага до почуттів партнера – це ті речі, які виведуть ваш шлюб з кризи.

13. Він задивляється на інших


Отже, ваш партнер став проявляти недвозначний інтерес до когось, крім вас. Чи є це приводом для хорошого скандалу або такі вчинки повинні проходити непоміченими? Однозначної відповіді на це запитання немає: одні стверджують, що занепокоєння з приводу випадкових поглядів услід – це проблема того, хто переживає, інші впевнені, що це ознака близької кризи в стосунках. У чоловіків інша точка зору: представники сильної статі не бачать в своїх оцінювальних поглядах нічого поганого і стверджують, що вони не мають нічого спільного з бажанням зрадити дружину.

Що робити? Не мовчіть – повідомте партнеру про своє невдоволення. Можливо, він дійсно не думав ні про що погане, і вся справа у вашій невпевненості у собі.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі