14 серпня – Медовий Спас: прикмети на щастя й удачу
Медовий Спас – народне свято, улюблене людьми, які шанують традиції. Воно не тільки дарує гарний настрій, але і пов’язане з цікавими прикметами і обрядами.
У день святкування Медового Спаса в народі користуються популярністю обряди на залучення удачі і благополуччя. Протягом століть наші предки збирали і накопичували спеціальні прикмети, які дозволяють посилити енергетику і наповнити життя щастям.
Історія Спаса
Поява свята Медовий Спас припадає ще на 15 століття. Медовий Спас відзначається рівно через місяць після того, як закінчується Петрівський піст, ось уже 6 століть. Народ вірив, що в цей день можна отримати зцілення від будь-якої хвороби, замолити гріхи і знайти бажане.
В цей день у всіх церквах проводиться богослужіння, і християни можуть помолитися перед святими іконами і поставити свічки. Відповідно до Священного Писання, 14 серпня – день пам’яті семи святих мучеників Маковеїв.
Прикмети і звичаї на удачу і щастя
Християни вважають, що 14 серпня, в день Медового Спаса, можна вилікуватися від будь-якої хвороби через молитви і покаяння. Люди проводять обряд обмивання в різних водних джерелах на Медовий Спас.
Бджолярі в цей день збирають мед і приносять в храм деяку його частину, вірячи, що завдяки цьому вони стануть щасливішими.
Не тільки мед, а й урожай, зібраний зі своїх городів, приносять в церкви для пожepтвування. Чим більше християнин принесе в дар свій урожай, тим багатшим він буде в наступному році.
У південних містах збирають мак, а щоб нечиста сила не пробралася в будинок і удача панувала весь рік в сім’ї, його розсипають по підлозі в будинку.
Якщо в день святкування Медового Спаса ніч буде холодною, то осінь буде рання і холодна.
14 серпня кожен християнин намагається пригостити малозабезпечених медом і урожаєм, щоб не тільки знайти удачу і щастя, а й замолити гріхи.
Якщо в цей день іде дощ, то, чим сильніше він буде, тим більше чекайте удачі в нинішньому році.
Напекти частувань з медом – на щастя й удачу для всіх домочадців.