«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Бути сильною чи зломатись? Вибір кожної жінки!

Про рівність статей. Це реальність чи міф?

Те, що спостерігаю я – це реальність. Я бачу своїх подруг і знайомих на відповідальних постах, жінки представляють Україну на міжнародній арені, приймають відповідальність за своїх дітей і, власне, від чоловіків можуть ніяк не залежати. Тому багато жінок, і я в тому числі, самі роблять свій вибір. І професійний, і особистий. Боротьба жінок за свої права – це була боротьба за право вибору, а не за право класти асфальт, платити за себе і самій ростити дітей. Хоча це можуть бути і наслідки її вибору. Але насправді, саме життя іноді ставить жінку перед вибором: будь сильною або зламайся. У моєму житті іноді бувало саме так. Жінка може бути такою ж морально сильною, як чоловік або навіть сильніше. І вона не повинна прикидатися слабкою, якщо цього не хоче.

Про дискримінацію і гендерну нерівність

У моєму житті я з цим не стикалася жодного разу. Можливо, специфіка діяльності – я ж завжди в центрі уваги і в центрі подій. Мій приклад, напевно, не є показовим. Мені здається, чоловіки стали слабшими, багато ховаються за свою слабкість. Я багато бачила таких пар і зустрічала таких чоловіків. У той же час, я знаю сім'ї, де патріархат і основні рішення приймає чоловік і це дуже міцні сім'ї. Тому не знаю, що таке гендерна нерівність, тобто не бачу в цьому проблеми. Може, просто не стикалася з нею. Але ось що мене точно дратує, так це різні сексуальні натяки з використанням жінок в рекламі – відкриті роти, гра слів, сексуальні пози, які не мають до предмету реклами ніякого відношення.

Про фемінізм

Я вважаю, що жінка повинна бути сильною. Хоча б для того, щоб бути підтримкою своєму чоловікові. Жінка має право вийти з ситуації, яка їй неприємна і сказати "ні". Жінка не повинна бути дурепою, просто тому, що не повинна. Але я не феміністка. І з задоволенням розділила б відповідальність з чоловіком, який сильніше. І якщо мені важко, то чоловіча допомога дуже цінна і важлива. Ну і "поплакати на плечі", як же без цього. Про стереотипи про роль жінки У моєму житті були інші стереотипи. Співачка – значить, співачка, тобто без мізків, така собі дурочка. Це було образливо. Особливо це мене зачіпало, коли я писала дисертацію. Мене запитували з гумором, чи прийду я на захист з гітарою. А все інше в мене виходило. Не вийшло займатися бізнесом, але це тому, що це не моє, інший характер. Не досягала якихось політичних висот, але і бажання ніколи не було.

Про активну соціальну і політичну позицію жінок

Це залежить від кожної конкретної жінки і її характеру. Одна не мислить себе без соціальної активності і природжений борець за справедливість. А інша краще підкориться сильнішому і рада домострою в сім'ї. Але жінки більш дипломатичні і, як мені здається, більш схильні до розумних компромісів в ім'я гуманних цілей. Колись читала про відмінності психології хлопчиків і дівчаток. Так ось, якщо хлопчик буде бігти і розганятися, а перед ним виявиться перешкода – в більшості випадків він вріжеться в неї. Дівчинка – зупинитися. Ось це вміння вчасно зупинитися, пригальмувати, взяти паузу дуже важливе для прийняття рішень. І ця якість є у жінок.

Про материнство

У мене є дочка і я не уявляю як би мені було без неї. І вона – дуже важлива складова мого життя і мого щастя, хоча вона ніколи не була "легкою" дитиною. Я бачу багатьох жінок, які професійно реалізувалися без материнства. Знаю щасливих мам, для яких їхні діти – єдине і найголовніше. Мені здається, що без дочки моє життя не було б повним.

 Про дітей і вихованні без стереотипів

Будь-яке виховання – це особистий приклад і у великій мірі нав'язування стереотипів. Адже ми говоримо дитині як "треба" і як "не треба". Іноді справедливо її обмежуючи. Дорослий повинен бути авторитетом. Але, мені здається, дуже важливо зрозуміти свою дитину, не обманювати її, не втратити її довіру і зробити все, щоб вона зрозуміла вас. Діти бувають дуже жорстокі і не завжди причина в вихованні. Мені б хотілося, щоб батьки більше уваги приділяли своїм дітям. Щоб питання про обов'язок платити аліменти не піднімалися за непотрібністю. Про яку рівноправність може йти мова, якщо жінка і свої обов'язки виконує і чоловічі. І сама "ставить дитину на ноги". Як це взагалі можливо, щоб чоловік уникав відповідальності за свою дитину? Ці питання мене хвилюють більше.

Про право розпоряджатися власним тілом, самостійне рішення про гендерну приналежність

Ця дискусія не має сенсу і шкідлива, якщо в ній не беруть участі люди, які виявляють таке бажання, маючи на те свої вагомі причини. Як можу я, жінка, яка народилася в жіночому тілі і усвідомлює себе жінкою на всі 100%, судити про почуття іншої людини, у якого склалося не так? Тим більше приймати рішення за нього? Звичайно, це питання всього суспільства, але більше питання не хтось повинен як виглядати і як себе вести, а цивілізований дискус з метою знизити градус нетерпимості до інших. Про жінок, які надихають Звичайно є, але це жінки з різних сфер. Схиляюся перед жінками-лікарями, наприклад. Як хірургами, так і операційними сестрами. Зустрічала і вчителів, і вихователів від Бога. У мене є подруги політики і їх позиція і діяльність викличе величезну повагу. Ну і не так давно в моєму телепроекті "КультЕкспресс" з'явилася дівчина-оператор. Верх гендерної рівності в моєму розумінні, раніше з камерами бачила тільки чоловіків.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі