«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Яблучний Спас 2018: історія і традиції свята

Яблучний Спас або Преображення Господнє - одне з 12 найбільших християнських свят. Відзначається він щорічно 19 серпня і в 2018 році припадає на вихідний день, неділю.

В цей день, за біблійними переказами, Ісус явив апостолам свою божественну силу. Він повів апостолів на гору Фавор і там преобразився: його обличчя засяяло, а одяг став білим, "як світло". Також апостоли побачили пророків Іллю і Моїсея, які розмовляли з Христом.

Це свято нагадує людям про необхідність змінюватися духовно. В день Яблучного Спаса прийнято освячувати яблука та інші фрукти і овочі нового врожаю, готуватися до зустрічі осені.

Люди вірили, що якщо загадати бажання в Яблучний Спас, а потім з'їсти посвячене яблучко, то бажання обов'язково збудеться.

Також вважалося, що якщо в Яблучний Спас присвятити яблука і помолитися в церкві за душі померлих нехрещених дітей, то в раю цим дітям Господь дасть покуштувати яблучка.

На Яблучний Спас обов'язково потрібно пригощати бідних людей, хворих і знедолених, проявляючи, таким чином, щедрість душі. Причому, частування може складатися не тільки із зібраних яблук, але і з інших плодів цьогорічного врожаю.

Яблучний Спас - це ще й нагадування про те, що яким би другий раз не було важким життя, яке б видиме торжество зла не відбувалося в навколишньому середовищі і в історії, всесвіт - це творіння Бога, а людина - вінець цього творіння. 

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі