Як поганий настрій впливає на продуктивність: несподівана відповідь психолога
Гарний настрій може заважати обліку часу і організованості, в той час, як почуття смутку може допомогти зосередитися, управляти своїм часом і краще визначати пріоритети в завданнях. Про це йдеться в новому дослідженні, проведеному професором психології Університету Ватерлоо Тарой Маколі і кандидатом наук Мартіном С. Габелія, передає "Новое время".
Однак це твердження вірне лише для екстравертів – в той час як інтроверти зупиняли свою діяльність, коли відчували себе похмуро.
Дослідники вивчили, як 95 осіб справляються з щоденними завданнями і стресом у залежності від їх настрою.
Дослідники зосередилися на емоційній реактивності – чутливості, інтенсивності та тривалості наших емоційних реакцій, пов'язаних з нашим настроєм. Ці фактори є визначальними, що впливають на наше так зване ефективне функціонування (або вміння виконувати завдання). Вони розбили групу в залежності від емоційної реактивності – люди з високою і низькою реактивністю.
Високореактівні індивідууми (наприклад, екстраверти) – люди, емоційні реакції у яких швидкі, інтенсивні і більш тривалі, в той час як люди з низькою реактивністю (інтроверти) – більш розслаблені.
В ході дослідження екстраверти краще виконували завдання, коли перебували в поганому настрої. У той же час люди з низькою реактивністю показали протилежний результат: при поганому настрої їх здатності скоротилися наполовину.
"Наші результати показують, що є люди, у яких поганий настрій дійсно може покращувати навички, які важливі для повсякденного життя", – сказала Маколі.