Як правильно зберігати банани, щоб вони не чорніли і зберегли корисні властивості
Кожен, хто в своєму житті приносив з магазину банани «із запасом», неминуче стикався з тим, що через деякий час вони починають псуватися і покриватися характерними чорними плямами. Зовнішній вигляд таких бананів перестає бути привабливим. Куди важливіше те, що плоди змінюють свої смакові якості. Що можна зробити для вирішення цієї проблеми? Насправді існує кілька способів, інформує Ukr.Media.
Чому з'являються чорні крапки
В першу чергу варто зрозуміти, що поява чорних крапок на шкірці банана - це зовсім ніяка не проблема, а наслідок природного, закономірного і абсолютно нормального процесу дозрівання. Крапки з'являються через розпад крохмалю і утворення сахарози. Процес окислення м'якоті банана є найбільш корисним для людини, так як містить найбільше поживних речовин і найлегше засвоюється. Само собою, дозрілі банани будуть зберігатися менше.
На тривалість зберігання бананів впливають такі фактори, як температура, освітленість та вологість. Варто відразу утриматися від покупки плодів на розпродажі. Вибирайте тільки ті банани, що мають жовту шкірку і тверду плоть на дотик. Чим вище температура, тим швидше йде процес дозрівання і тим швидше настане процес гниття. Оптимальною температурою повітря буде 12-14 градусів за Цельсієм. Вологість повітря повинна бути в межах 60-80 відсотків, крім того плоди банана не варто тримати під прямими сонячними променями. Банан - це швидкопсувний продукт.
Де зберігати банани?
Холодильник, комора, погріб
Найпростіший, очевидний і в дійсності оптимальний спосіб зберігання фруктів. Перед тим, як відправити банани в холодильну камеру, варто покласти в паперовий пакет для захисту від зайвої вологи. Ні в якому разі не кладіть банани в целофановий пакет. У паперовому пакеті банани можуть пролежати до 10 діб. Для того, щоб уповільнити процес дозрівання, кожен банан варто розділити від зв'язки, а кінчики і хвостики обернути фольгою.
У холодному приміщенні без доступу світла, підвішені на мотузку банани можуть зберігатися до 2 тижнів.
Заморожування
Банани можна заморозити. Благо вони майже не втрачають своїх смакових якостей і вітамінів. Також вони не втрачають привабливого зовнішнього вигляду. Заморожені банани зберігаються мінімум три місяці. Для цього чистимо плоди від шкірки і цілком укладається в целофанові пакети, замотуємо і поміщаємо в морозильну камеру. Також можна використовувати вакуумні мішечки або навіть пластикові лотки. Розморожуються простим витягом з морозилки з залишенням ємності в умовах кімнатної температури на 20-30 хвилин.
Зберігаємо банани без шкірки
Відгриміли свята, а почищені банани так ніхто і не доїв? Не поспішайте їх викидати! Є спосіб продовжити життя часточок та скибочок. Досить збризнути їх лимонним соком, лимонною кислотою або розведеним яблучним оцтом. Кислота сповільнить процес окислення і банани будуть чорніти не так швидко. Зберігати часточки потрібно на тарілці в холодильнику. Можна зверху накрити аркушем паперу. Редакція Novate.ru хоче додати, що залишки бананів можна просто заморозити в контейнері.
Дозрівання бананів
Деякі воліють купувати зелені банани спеціально, адже це вірний спосіб застрахувати себе від придбання зіпсованих продуктів. Ось тільки від незрілих бананів користі куди менше, не кажучи вже про те, що зелена м'якоть не дуже-то приємна на смак.
Якщо хочеться прискорити процес дозрівання бананів, то досить покласти їх на сонячне місце (але не під прямі промені!). Також можна скласти плоди в коробку, накрити рушником і залишити в теплій кімнаті на кілька днів.