Правила сучасної культури, які давно час забрати з нашого життя
У світі живуть такі норми і традиції, які здаються злегка нелогічними, нав’язливими або навіть зовсім застарілими. І якщо ви колись замислювалися про те, що деякі дії і запитання ваших знайомих надто дратівливі або якісь неправильні, навіть незважаючи на те, що вони начебто відповідають сучасній культурі, то ви замислювалися не дарма.
Тутка вибрав найкращі аргументи із суперечок за цією гарячою темою серед користувачів Reddit і The Question. Як підсумок репрезентуємо вам 12 правил-пережитків, які хотілося б вже давно видалити з нашого життя.
«Їж з хлібом». Не можна забувати про традицію «закушувати» хлібом, адже в радянські часи це був один з небагатьох недефіцитних і недорогих продуктів, який насичував шлунок в умовах недостачі всіх інших видів продукції.
Хто старший – той має рацію. І неважливо, якщо цей старший неймовірно консервативний, мислить стереотипами, часто здійснює вчинки сумнівної цінності й взагалі досить рідкісні його життєві рішення були адекватними, він все одно має рацію, тому що «старший і знає все краще».
Тут хотілося б просто згадати ідеологічно правильну цитату однієї невідомої людини з Інтернету: «Дідько, якщо тобі 90+, але ти [м….], то єдиний, кого варто поважати за твій вік – це твого лікаря!»
Після того, як ви прокинулися, потрібно негайно встати. А якщо ви, вже розплющивши очі, досі лежите в ліжку, читаєте свою пошту, можливо, відразу на неї відповідаєте, вирішивши тим самим уже кілька справ за день, читаєте новини, дізнаєтеся останню інформацію та купуєте акції, то найімовірніше, ви ледар або залежний від гаджетів і ваш випадок дуже складний.
Кожна людина повинна щиро і віддано співпереживати зі всіма світовими трагедіями. Якщо людина не співчуває, то вона (тут на вибір) черства, соціопат, мізантроп, егоїст. Не треба виправдовуватися, що є ліміт зі співчуття або ваша емпатія діє лише щодо закритого кола близьких. У людей сталося страшне горе – і на знак солідарності ви повинні пропустити його через себе. І, може, навіть опублікувати свічку на чорному фоні в Фейсбук.
Обов’язково треба любити всіх дітей. Навіть якщо вони безсовісні та падають в жахливі істерики в громадському місці, змушуючи вас купити найдорожчу іграшку, шантажуючи ще більшим криком. Навіть якщо у вас немає грошей. Навіть якщо при цьому діти чужі.
Якщо людина чхнула, треба якомога швидше побажати їй здоров’я, бо наслідки для її організму і вашого авторитету можуть бути непередбачуваними.
Чомусь ми не говоримо «Будь здоровий!» людині, яка кашляє або стікає кров’ю. А знаєте, звідки взагалі пішла ця традиція? Від самих часів Папи Римського Георгія I: в 590 році, під час найстрашнішої епідемії чуми в Європі, він наказав безперервно молитися про божественне втручання. А оскільки чхання вважалося одним з перших проявів хвороби, кожного, хто чхнув, потрібно було негайно благословити.
Сьогодні чхання – це, звичайно, в більшості випадків не показник чуми. Але «Будь здоровий!» треба казати, адже це ще й означає: «Я помітив, що ти чхнув! Всі чули? Тут людина чхнула! Гей, люди, чули, так? Все, я всіх повідомив, можеш мені подякувати, людино, яка щойно чхнула».
Не можна мовчати в компанії інших людей. Простір, де знаходяться дві або більше особи людського роду, нехай навіть не зовсім добре знайомі (наприклад, таксист і пасажир), обов’язково має бути заповнений хоча б переривчастим і натягнутим, але все ж мовним потоком.
Романтизувати зіркових наркоманів. Якщо знаменитість помирає від передозування героїном, то вона – геній, який відчайдушно намагався пізнати сенс цього світу, але нещасний розбився об скелі людських слабкостей. А якщо від того ж передозування вмирає ваш сусід дядько Юра, якого всі зазвичай звуть «той алкоголік з п’ятого», то не можна говорити, що він трагічно загинув від спроби пізнати тлінність буття. Він просто… [недобра і дурна людина].
Завжди потрібно показувати зацікавленість в подробицях чужого особистого життя. Якщо ж ви бачите людину вперше, наприклад, в поїзді в купе – це не виправдання. Навіть в такому випадку потрібно неодмінно уявити себе телеведучим якогось шоу на кшталт «Наодинці з усіма» і взяти у свого сусіда докладне інтерв’ю, у іншому випадку він може образитися і подумати, що видався вам абсолютно нецікавою особистістю. Можете накидати базові запитання-підказки: «Хлопець/дівчина є? Одружені? А чому так, чому не одружитеся? А діти коли? А що затягуєте? Про онуків вже думали?» – далі в діалозі орієнтуйтеся за гендерними стереотипами.
Запам’ятати стандарт краси сьогоднішньої дівчини . Чоловікам неохідно занести всі ці параметри до списку відбору спорідненої душі, а дівчатам постаратися забути про індивідуальність і максимально наблизитися до зображення.
Якщо читати книги, то будеш розумним й успішним. Читання абсолютно будь-яких книг – це ключ до неминучої самореалізації. Отже, майте на увазі, фраза співрозмовника «Я люблю читати» означає, що перед вами інтелектуал найвищого ґатунку, якого читання вдосконалило вздовж і впоперек у всіх галузях.
У будь-якій ситуації необхідно «нести могорич», святкувати і «обмивати» будь-яку річ. Тому що «ТАК ТРЕБА». А «нав’язані» кимось традиції варто поважати, незважаючи на всілякі адекватні аргументи проти.