«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Що таке біполярний розлад особистості?

Деякі люди не сприймають біполярний розлад особистості серйозно. Вони не розуміють, що це насправді дуже реальний і дуже складний стан. Але розпізнати й почати лікувати його важливо як для пацієнта, так і для його оточення, щоб мати можливість жити щасливим життям.

Важливо чітко усвідомлювали симптоми цієї хвороби, щоб його ідентифікувати у наших близьких або навіть самих себе

. Після діагностування біполярний розлад особистості можна контролювати. Перш за все, важливо зрозуміти, що біполярний розлад особистості – це психологічний розлад, а не вибір чи спосіб життя. Біполярний розлад також не є роздвоєнням особистості. Це абсолютно різні хвороби.

Біполярні люди не мають труднощів із самоідентифікацією, але їхні перепади настрою настільки різкі, що поведінка людини може переходити від однієї крайності в іншу, що складно пояснити.

Як діагностувати біполярний розлад особистості

Діагностування цього стану дуже складне, особливо через те, що пацієнт часто пручається допомозі. Це ускладнює нестабільну поведінку. У результаті його часто плутають із психозом або депресією. Щоб діагностувати біполярний розлад, фахівець має оцінювати пацієнта протягом тривалого періоду часу.

Попри те, що від цієї хвороби немає ліків, її можна лікувати шляхом зміни щоденної діяльності людини. Загальні рекомендації: регулярні вправи психологічна допомога йога або інша релаксація До того ж, потрібна підтримка людей, які розуміють і піклуються про пацієнта. Середовище відіграє основну роль у лікуванні.

Поведінка людини з біполярним розладом

1. Різкі перепади настрою

Біполярні розлади передбачають різкі зміни настрою. Людина з біполярним розладом за мить може перейти від стану неконтрольованої ейфорії до стану глибокого сум’яття. Такі зміни можуть спричинити дуже прості чинники, які можуть здаватися незначними для більш психічно стабільної людини.

Людина з біполярним розладом може також провести тривалий час у певному настрої, будь то стабільний, депресивний або маніакальний. Але ці перепади настрою не обов’язково пов’язані з конкретними ситуаціями або передбачуваними моделями. Іноді вони почуваються фантастично досить довго.

Вони почуваються настільки сповненими енергії, що не відчувають необхідності спати. Фактично, вони можуть кілька днів жити без сну, одночасно бути несфокусованими та дратівливими. Це фаза манії, яка складається з крайнощів у поведінці: високий сексуальний потяг, надлишок енергії й навіть агресія.

2. Смуток

Людина з біполярним розладом почувається дуже пригніченою. Це спричиняє занепокоєння, сум, песимізм і сильне відчуття розчарування. Вона також повністю втрачає інтерес до всього, у тому числі до того, що їй подобалося під час маніакальної фази. Людина з цим розладом дуже засмучується через нерозуміння причини своєї глибокої депресії. Це може призвести до суїцидальних думок.

3. Психотичні риси

Однією з причин цих змін є психоз, який часто супроводжує біполярний розлад. Психоз – це стан, який змінює сприйняття людини ситуацій, жестів та слів. Психотична людина може неправильно тлумачити те, що відбувається навколо. Якщо психоз тяжкий, у пацієнтів можуть навіть бути галюцинації.

4. Гіпоманія

Людина з біполярним розладом може мати ознаки гіпоманії. Гіпоманія – тривалий період часу з підвищеним настроєм. Людина також може бути дратівливою, що відрізняється від її нормального настрою. Триває щонайменше 4 або 5 днів. Гіпоманія може також викликати підвищену самооцінку або манію величі. Людина може почати говорити набагато більше, ніж звичайно.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі