«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Життя уві сні: 5 неймовірних фактів про сновидіння

Сон - одна з найважливіших частин нашого життя. Ще перебуваючи в животі матері, ми подорожували по царства Морфея. У сновидіннях ми плавали або літали, але, мабуть, не надавали цьому особливого значення, тому й не запам'ятали. Ми розповімо вам про сни таке, чого ви не знали ніколи. Готуйтеся дивуватися!

1. Людина, яка живе без сновидінь

Коли голову Юваля на війні пошкодила рикошетна травма, лікарі по всьому світу були вкрай спантеличені. До 1982 року для всіх було ясно – людина не може жити без сну і сновидінь. Під час досліджень всі щури і кішки, яких позбавили сновидінь, гинули протягом декількох тижнів. Ці експерименти не залишили у лікарів ніяких сумнівів – фаза сновидінь є надзвичайно важливою для продовження життя.

З Юваль сталося щось неймовірне - з моменту події і до сьогоднішнього дня він зовсім не бачить жодних сновидінь. Його перевіряли кращі професори світу, які твердили, що рикошет потрапив в ту частину мозку, яка відповідає за формування нічних картинок. Лікарі думали, що через це Юваль, як мінімум, буде страждати через тяжкі проблемами з пам'яттю. Виявилося ж, що він став успішним адвокатом, художником і живе повноцінним, щасливим життям.

2. Сни в материнській утробі

Вже в зародковому стані людина здатна дивитися сни. Особливо поширені сновидіння у немовлят. Вони сплять 70% доби і 50% цього часу переглядають різноманітні картинки. Перші роки життя присвячені прискореному розвитку, навчанню, вивченню навколишнього світу і самого себе, тому сон відіграє дуже важливу роль у формуванні розумової діяльності.

3. Життя у сні

Парадоксальна частина нашого сну, під час якої ми бачимо сновидіння, змушує мозок працювати так само інтенсивно, як і при неспанні. Уві сні фізичні процеси в організмі сповільнюються, тіло розслабляється, а частота мозкових хвиль знижується. А саме в той момент, коли ми дивимося сновидіння, сіра речовина в мозку функціонує на 100%! Пульс і дихання прискорюються, але м'язи залишаються паралізованими.

4. Падіння і плавання

Напевно вам не раз доводилося уві сні плавати або літати. Як кажуть дослідники, подібне явище відбувається з представниками усіх культур, рас і статей. Цей тип сновидінь є одним з найбільш поширених. З точки зору фізіології, такі польоти не представляють особливо важливого значення. Сни, у яких ви плаваєте або літаєте, мають відношення до психологічної реакції на зміни в тілі, що виникають при зануренні в різні стадії сну. У цей момент ваші м'язи розслабляються і релаксують.

5. Найбільш поширені сни:

провал на іспитах в школі або університеті;

поява в громадському місці оголеним;

політ літака або його падіння;

плавання;

параліч або утруднення рухів;

втеча від когось;

викрадення людьми, тваринами або фантастичними істотами;

сексуальні переживання;

природні лиха;

випадання зубів;

насильство над сплячим або іншими людьми;

ситуація, в якій сплячий виявляється покинутим або приниженим;

запізнення на автобус, поїзд чи літак;

пошук прихованих кімнат у приміщенні; п

ошук або втрата грошей;

зустріч з людьми з минулого або сьогодення;

вагітність і пологи;

зустріч з незнайомими людьми в незнайомих ситуаціях.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі