«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

10 способів, як позбутися від хропіння в домашніх умовах

Хропіння – поширена медична проблема, яка заважає не тільки самому сплячому, але і людям, які знаходяться поруч. Обумовлена ​​вона порушенням прохідності дихальних шляхів під час сну.

Позбутися від хропіння можна різними методами. Причому далеко не завжди для цього необхідно вдаватися до оперативного втручання або проходити курс медикаментозного лікування, чого бояться багато пацієнтів.

Справитися з хропінням можна навіть в домашніх умовах. Про найбільш поширених і дієві методи ми розповімо Вам далі.

1. Промивання носа
Ефективність методики полягає в очищенні носових ходів від слизу, який може перешкоджати нормальному проходженню повітря, а також в зволоженні слизових оболонок.

Вам знадобляться:

 Сіль – 1 ч. л.;
Кип’ячена тепла вода – 500 мл;
Невелика спринцівка.
Проведення процедури:

Змішуємо сіль з водою до повного розчинення.
Набираємо розчин в гумову грушу.
Нахиляємося над раковиною або ванною і по черзі вводимо засіб в носові ходи. При цьому частина рідини буде виливатися назад, а деяка її кількість потрапить в носоглотку – її необхідно сплюнути.
За відгуками пацієнтів, промивання носа перед сном є дуже ефективним методом усунення хропіння в домашніх умовах.

2. Олія обліпихи 
Це натуральний препарат, який володіє підсушуючими і протизапальними властивостями. Щоб позбутися від хропіння, необхідно закапувати олію обліпихи по 1 краплі в кожну ніздрю за 2 – 3 години до сну.

Такий метод можна використовувати як самостійний або в комбінації з попереднім. В останньому випадку закапувати олію обліпихи слід після промивання носових ходів. Курс застосування – 1 місяць.

3. Соки від хропіння
Відновити “тихий” сон допоможуть натуральні соки, які Ви можете легко приготувати в домашніх умовах.

Для приготування одного з дієвих варіантів соку будуть потрібні наступні інгредієнти:

2 яблука;
2 свіжі моркви;
¼ частина лимона;
Корінь імбиру – 2 см.
Приготування соку:

Яблука, морква і корінь імбиру очистіть від шкірки.
Пропустіть всі інгредієнти через м’ясорубку, а потім відіжміть сік (або відразу скористайтеся соковижималкою).
Проціджений сік приймайте щодня перед сном.
Тривалість вживання визначається індивідуально, але повинна становити не менше місяця.

Також позбутися хропіння допомагає капустяний сік:

Ретельно вимийте капустяні листи.
Видавіть з листя за допомогою соковижималки стакан овочевого соку.
Додайте в сік 1 ч.л. натурального меду.
Приймайте засіб перед сном протягом 30 днів, і Ви з великою ймовірністю забудете про свою проблему.
Варто відзначити, що капустяний сік перед сном можуть вживати не всі пацієнти, так як засіб здатний підвищувати газоутворення в кишечнику. Якщо подібна проблема Вас не турбує, можете спокійно використовувати цей метод позбавлення від хропіння.

4. Трави від хропіння
Чудово від хропіння допомагає настій з кори дуба і квіток календули. Для його приготування слід узяти по 1 ст.л. сухої сировини і залити 500 мл окропу. Залишити на 2 години для настоювання, а потім процідити.

Отриманий настій необхідно використовувати для полоскання горла. Процедуру слід виконувати після кожного прийому їжі протягом дня, а також безпосередньо перед сном.

Ефективність такого засобу обумовлена ​​підвищенням тонусу тканин носоглотки і зняттям запалення, що і призводить до усунення утрудненого дихання і його неприємного наслідку – хропіння.

5. Гімнастика від хропіння
Зниження тонусу м’язів рота і носоглотки може стати основною причиною виникнення хропіння. Для їх відновлення і зміцнення можна виконувати спеціальні вправи. Для досягнення результату достатньо повторювати їх вранці і ввечері протягом 10 хвилин.

Гімнастика, яка допоможе Вам позбутися від настирливого хропіння:

1. По черзі вимовляєте звуки “у”, а потім “і”. Вимова має бути різкою і супроводжуватися напругою м’язів шиї.

2. Розташуйте між зубами дерев’яну паличку і утримуйте її протягом декількох хвилин.

3. Максимально витягніть язик вперед, а потім вниз – збережіть положення на пару секунд, після чого знову повторіть вправу кілька разів.

6. Печена морква від хропіння
Існує також думка, що позбутися від хропіння допомагає печена морква. Для усунення проблеми достатньо з’їдати протягом дня 3 запечені овочі. Вживати їх слід перед основним прийомом їжі. Такий метод можна використовувати без обмежень у часі.

Наскільки він ефективний, точно невідомо. Але Ви можете випробувати його на собі і поділитися результатом. Навіть якщо вживання печеної моркви не врятує Вас від хропіння, то хоча б наситить організм вітамінами, які містяться в овочі.

7. Мікроклімат в спальні від хропіння
Іноді причиною хропіння виступає сухість повітря в приміщенні. Вирішити цю проблему можна двома способами:

· Регулярно провітрювати спальню , особливо перед сном;

· Зволожувати повітря за допомогою спеціального приладу – зволожувача.

Також слід прибрати зі спальні можливі алергени. Якщо Ви страждаєте непереносимістю шерсті домашніх тварин або квіткового пилку, слід подбати про усунення цих чинників.

Не забувайте регулярно протирати пил і міняти постільну білизну. Сукупність цих методів допоможе зробити нічний відпочинок комфортним і “тихим”.

8. Пластир від хропіння
Спровокувати нічне хропіння може звуження носових ходів або їх повна непрохідність на тлі простуди. Позбутися від нежиті і відновити носове дихання допоможуть спеціальні пластирі, які можна придбати в аптеці. Вони приклеюються на крила носа і сприяють збільшенню просвіту ходів. Як результат, дихання відновлюється, а хропіння проходить.

Однак такий метод підходить тільки для короткочасного застосування. Якщо носове дихання порушене внаслідок викривлення носової перегородки або наявності поліпів, вирішити таку проблему без допомоги фахівця не вдасться.

9. Спів від хропіння
Якщо Ви любите співати, прийшов час використовувати своє хобі з користю для здоров’я. Спів є різновидом дихальної гімнастики. Наспівуючи улюблені мелодії, Ви не тільки піднімете собі настрій, але і зможете позбутися від хропіння.

В ході співу відбувається зміцнення тканин носоглотки і підвищення їх тонусу. Ось тільки для досягнення терапевтичного ефекту співати доведеться не менше 1 години в день. Та й допоможе такий метод тільки в тому випадку, якщо хропіння обумовлене віковим зниженням тонусу гладкої мускулатури. Однак Ви можете випробувати його на собі – шкоди точно не буде.

10. Корекція способу життя
Поява хропіння уві сні нерідко пов’язане з шкідливими звичками. Якщо Ви хочете позбутися від неприємного симптому і відновити тихий сон, візьміть на озброєння такі правила:

· Не приймайте алкоголь у вечірній час – він призводить до розслаблення м’язів ротоглотки і подальшому розвитку хропіння;

· Відмовтеся від куріння;

· Пийте достатньо води протягом дня – це допоможе уникнути сухості слизових оболонок і скупчення слизу в дихальних шляхах.

Також рекомендується спати в зручній позі і уникати положення на спині.

Деякі умільці рекомендують розташувати на піжамі в області спини кишеню і класти туди щось тверде, щоб уві сні несвідомо не лягати на спину. Однак такий підхід малоефективний, адже він допоможе Вам лише тимчасово прибрати хропіння, але ніяк не впливає на його причину. Та й хребет навряд чи скаже Вам “спасибі” за подібну методику.

Традиційні методи лікування хропіння

Якщо народні методики виявилися неефективними, або Ви не бажаєте експериментувати і націлені на швидке позбавлення від хропіння традиційними способами, слід звернутися за допомогою до фахівця. При появі такої проблеми доцільно записатися на консультацію до отоларинголога.

Офіційна медицина пропонує лікування неприємного симптому трьома методами:

· Медикаментозним;

· Фізіотерапевтичним;

· Хірургічним.

Медикаментозний підхід показаний пацієнтам, що страждають запальними захворюваннями носоглотки.

Для усунення основного захворювання і його наслідки – хропіння – застосовуються:

· Протизапальні препарати;

· Антибіотики;

· Протиалергічні засоби.

Фізіотерапевтичні методи лікування, а також малоінвазивні втручання застосовуються в разі порушення тонусу м’язів ротоглотки.

Позитивний результат спостерігається при проведенні:

· Кріотерапії;

· Лазерного впливу.

Якщо порушення носового дихання в нічний час обумовлено анатомічними дефектами – викривленням носової перегородки, розростанням поліпів, аденоїдів, збільшенням мигдалин – показано хірургічне лікування. Після усунення першопричини носове дихання відновлюється, а хропіння повністю зникає.

Варто пам’ятати про те, що хропіння – це не нешкідливий стан, і воно вимагає обов’язкової уваги. При відсутності лікування хропіння може стати причиною нічної зупинки дихання (апное), а це несе реальну загрозу життю пацієнта і збільшує ризик розвитку інсульту та інфаркту. Якщо Ви страждаєте подібною проблемою, не варто пускати її на самоплив. Зверніться за консультацією до отоларинголога, щоб з’ясувати причини хропіння і позбутися від неприємного симптому.

Пише - Жіночий світ

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі