14 продуктів, які не варто зберігати в холодильнику
Авокадо
Якщо ви покладете недозріле авокадо в холодильник, воно, звичайно, стане м’якшим, але справа не в дозріванні, а у волозі, що вбереться в плід через шкірку. Тому місце йому у фруктівниці на столі.
Картопля
Картопля теж не любить холод, за температури нижче 7 °С вона стає солодкуватою, що псує її смак. А після термічної обробки такої картоплі в ній буде набагато більше канцерогенного акриламіду, ніж у звичайній. Ідеальний спосіб зберігання цього овоча — покласти його в паперовий пакет і помістити туди, де буде прохолодно, але не морозно.
Шоколад
При низьких температурах шоколад покривається неприємним білим нальотом. Справа в тому, що через холод на поверхні шоколаду починають проступати кристали сахарози. Як наслідок, ласощі втрачає свій смак і товарний вигляд.
Тропічні фрукти
При низьких температурах фрукти загнивають і виділяють шкідливі речовини. Краще прибирайте їх у шафу, загорніть в кілька шарів паперу і зберігайте в сухому місці при кімнатній температурі.
Базилік
Як і зрізані квіти, базилік краще зберігати, опустивши його стеблинки у воду. У холодильнику ж листочки швидко зів’януть, втратять аромат і згодом почнуть вбирати сторонні запахи.
Стручкова квасоля
Квасоля з-за холоду втрачає не тільки красивий зовнішній вигляд, але і корисні якості. Для кращого збереження слід її заморозити.
Цибуля
Волога в холодильнику не буде сприяти свіжості цибулі, через неї овоч стає м’яким і непридатним до вживання, швидко псується. Крім того, надмірна вологість сприяє появі шкідливих бактерій і утворення цвілі.
Кава
Каву ні в якому разі не можна зберігати в холодильнику, якщо ваша мета, звичайно ж, не абсорбувати з її допомогою неприємний запах від інших продуктів. Від холоду та вологи зерна миттєво втратять свій аромат, а також вберуть всі сторонні запахи. Краще всього тримати кави в темному, сухому і прохолодному місці або ж, якщо вам необхідно зберегти її до кращих часів, покласти в морозилку.
Оливкова олія
Зберігати оливкову олію рекомендується при температурі від +12 до +16 °С. В холодильнику ж вона може почати розшаровуватися, в ній може з’явитися осад, а також можлива зміна консистенції продукту з рідкого до більш щільного.
Мед
Холод і волога холодильника сприяють кристалізації, і мед втрачає свою структуру, смак і корисні властивості швидше як зазвичай. При правильному способі зберігання термін придатності меду практично необмежений. Тримайте його в банці з щільно закритою кришкою в темному місці при кімнатній температурі.
Томати
У холодильнику помідори втрачають всі свої смакові якості, так як холодне повітря зупиняє процес дозрівання. Холодне і вологе повітря також негативно позначається на текстурі м’якоті томатів.
Хліб
Деякі господині зберігають хліб у холодильнику. Але з-за цього він швидше черствіє. Якщо хліба в будинку виявилося більше, ніж вашій родини під силу з’їсти, із залишків краще зробити сухарі.
Баклажани
Баклажани, які є родичами томатів, також бояться низьких температур. У холодильнику вони стають плямистими, швидко в’януть і втрачають смак, тому краще зберігати їх при кімнатній температурі.
Банани
У холодильнику будь-які сорти бананів швидко темніють і стають зовні непривабливими. Якщо ви бачите у відділі з фруктами банани майже чорного кольору, це говорить не про їх ступінь стиглості, а про те, що їх неправильно зберігали при транспортуванні.