5 способів зробити грунт м'яким і родючім
Навіть якщо ваша ділянка знаходиться у вкрай несприятливій локації, ви все одно можете щороку отримувати відмінний урожай. Причому не один!
Правда, звучить, як мрія? Рихлити Землю і копати не треба, ніякого гною або компосту. Але кожна сотка дає по парі тонн картоплі, капусти, по 5 врожаїв моркви, а ягідні культури стають суперплодючими, інформує Ukr.Media.
Як отримувати таку врожайність, і при цьому не муати грунт? Дві простих ради.
1. Вибирайте максимально підходящі для ділянки сорти
2. Впроваджуйте систему природного городу.
Вузькі грядки
Позначте габарити стаціонарних грядок, шириною близько 80 см, між якими залиште прохід близько 1 м. У червні притопчіть вирослу на цьому місці траву, зверху покладіть товстий шар рослинної органіки, а поверх нього насипте шар землі на 3-5 см заввишки. До кінця літа «грядка» згниє, не буде випускати бур'яни - роздолля черв'якам!
У серпні висійте гірчицю і редьку - холодостійкі сидерати, а навесні горох, квасолю і боби для додаткового удобрення землі і старту плодозміни.
Ні бур'яну
Особлива принадність цих грядок в тому, що для догляду досить плоскоріза. Бур'яни не виживають або дуже непомітні на місці, де постійно зростає щось з числа щільних культур, густих сидератів або якщо лежить мульча!
Здоров'я культур
Якщо вам потрібно вберегти культури від ранкової роси, встановлюйте екрани з плівки над грядками. Теплові промені дійдуть до грядки, роси не буде, а рослини залишаться здорові.
Не витрачайте сили на заготівлю мульчі
Якщо зрізати густу зелень холодостійких сидератів до морозів, то вийде пристойний шар мульчі. Навесні він стає приблизно в 3 рази тонше, тому що зопрів та ущільнився. Проробіть в шарі борозенки і висаджуйте, сійте рослини. Нова зелена маса вкриє весь грунт.
Мульча - чистота рослин
Вирощувати у таких грядках можна хоч кавуни, хоч картоплю. Алгоритм простий - на готовій грядці розкладаються бульби, покриваються шаром пухкої органіки, ще один шар органіки розміщується вже поверх паростків, які вже з'явилися
Нові бульби залишаються чистими і неушкодженими. Всякі хрущі, любителі поласувати плодами вашого городу, у мульчі не водяться.
У мульчуванні є свої правила. Грунт вкривають восени раніше, щоб він довше не промерзав. Навесні грубу мульчу прибирають, щоб земля прогрівалася і відтавала.