«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

7 продуктів, що допоможуть вам краще працювати

Якщо ви перестали справлятися з роботою, не поспішайте звільнятися. Краще підіть і купіть чорниці.

Їжа впливає не лише на здоров’я, самопочуття і фігуру, але і на роботу мозку. Наприклад, жирна їжа погіршує короткочасну пам’ять. А якщо під час роботи думати про шматок піци, будете повільніше розмірковувати та гірше запам’ятовувати. Але є і хороші новини: існують продукти, які стимулюють роботу мозку.


1. Кава
Не секрет, що завдяки каві можна побороти сонливість і відчути себе бадьорішим. Це заслуга кофеїну: він блокує аденозин, що викликає втому і бажання подрімати. Так що чашка кави з ранку не просто ритуал, а корисна звичка.

Підбадьоритися під час робочого дня кофеїн теж допоможе: він збільшує концентрацію уваги і скорочує час реакції. Після чашки кави ви працюватимете ефективніше.

Порада: бадьорість після чашки кави – миттєва. Не пийте надто багато в спробах відчути себе ще краще. Кофеїн – це психостимулятор, що викликає звикання. Якщо ним зловживати, мозок адаптується і перестане сприймати розумні дози кави як стимулювальні. Тому намагайтеся не пити більше 1-2 чашок в день.


2. Горіхи
Коли ви працюєте, мозок напружується і споживає енергію. І чим складніше завдання, тим більше енергії йому потрібно. Горіхи багаті харчовими волокнами, вітамінами і білком, тому забезпечують мозок енергією, покращують його когнітивні здібності та пам’ять. А магній у складі горіхів захищає організм від стресів і перенапруження.

Для мозку найкорисніші волоські горіхи. Вони містять омега-3 жирні кислоти, необхідні для активності мозку.

Порада: всього в міру. У горіхах багато калорій і жирів, так що від них запросто можна погладшати. З тієї ж причини намагайтеся їсти горіхи без цукру і солі. Козинаки, шоколадки або солоний арахіс – це не найздоровіший перекус.


3. Лососеві види риб
Наш мозок на 60% складається з жиру і половина цього жиру – омега- 3 жирні кислоти. Мозок використовує їх для створення нових нейронів і нервових клітин, які потрібні для навчання і пам’яті.
Омега- 3 не виробляються організмом, тому єдиний спосіб їх отримати – з їжею або харчовими добавками. Найбільше жирних кислот в лососевих видах риб: сьомзі, лососеві, форелі. Якщо ви не їсте риби, то порадьтеся з лікарем з приводу вживання риб’ячого жиру.

У людей, які регулярно їдять рибу, в мозку більше сірої речовини в порівнянні з тими, хто їсть її рідко. Якраз сіра речовина контролює пам’ять і відповідає за ухвалення рішень.
 
Порада: Всесвітня організація охорони здоров’я радить їсти рибу не менше, ніж два раз на тиждень. Вона корисна для роботи мозку, серця і судин, зменшує ризик інфаркту і інсульту.


4. Гарбузове насіння
Для роботи мозку потрібні магній, залізо і цинк. Ці мікроелементи є в гарбузовому насінні і їх олії.

Магній потрібний для навчання і пам’яті, цинк – для роботи нейронів, залізо – для концентрації і сприйняття інформації. Недостатня кількість цих поживних речовин гальмує роботу мозку і з віком привести до деменції (хвороби Альцгеймера).

Порада: як і горіхи, гарбузове насіння дуже калорійне: в них 556 калорій на 100 гр. В день досить з’їдати 25-30 г – наприклад, додаючи їх до каші на сніданок або заправляючи гарбузовою олією овочевий салат.


5. Чорний шоколад
Чорний шоколад зі вмістом какао більшим, ніж на 70% покращує пам’ять і сприяє виробленню дофаміну, який позитивно впливає на настрій.

У США провели експеримент, в якому брали участь 968 чоловік. Частину з них їли шоколад регулярно, а інші – рідко. Учасникам експерименту дали для виконання однакові завдання. В результаті краще з ними впоралися ті, хто їв шоколад часто.

Порада: не їжте надто багато шоколаду, особливо молочного. Він підвищує рівень цукру в крові і через короткий час викликає почуття втоми і млявості.


6. Чорниця
Суперздібностей чорниця вам не додасть, але захистить клітини мозку від вікових змін. Все завдяки антоціану – антиоксиданту, який надає чорниці синього кольору.

Антоціани накопичуються в організмі і покращують зв’язки між клітинами мозку. Схожі властивості мають і інші ягоди: чорна смородина, лохина і журавлина.

Порада: корисні властивості є не лише у свіжій, але і в замороженій чорниці. А ось сушену краще не їсти: вона занадто солодка і не така корисна.


7. Куркума
Куркума – це спеція, яку роблять з однойменної рослини. Її зазвичай додають до рису для надання йому приємного жовтого відтінку або використовують у складі соусу карі. Вона добре впливає на розумові здібності та покращує настрій.

Антиоксидант куркумін в її складі захищає клітини мозку від старіння і сприяє виробленню дофаміну і серотоніну, які допомагають боротися з депресією.

Порада: хоч куркума і корисна, не варто їсти її ложками. Краще додайте спецію до запеченої картоплі, рису, риби та страв з курки.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі