Дієві способи вбити в собі внутрішнього бомжа і почати заробляти
1. Нова парадигма заробітку грошей
Більше не працює. Парадигма «працюй багато» була актуальна до середини XX століття. Тоді людям доводилося багато і важко працювати, щоб непосильною працею забезпечити собі та своїй сім’ї гідне життя. Приблизно з середини XX століття цю парадигму змінила інша: «працюй з розумом». Потрібно було обов’язково здобути вищу освіту, після чого з’являлося більше шансів влаштуватися на хорошу роботу і заробляти.
Працює сьогодні. Кількість грошей не залежить від того, як багато і важко ви працюєте. Сьогодні великі суми грошей заробляються завдяки принципу «працюй з пристрастю». Потрібно знайти те, що вам дійсно подобається, визначити фактори успіху вашої справи і отримувати як моральне задоволення, так і хороший фінансовий дохід.
2. Причини для заробляння грошей
Мислення бідності. Люди з мисленням бідності заробляють, щоб вижити, прогодувати себе і свою сім’ю, оплачувати рахунки і кредити, щоб накопичити кошти на освіту своїх дітей, в надії, що хоча б їхнє життя буде кращим. Бідні купують речі, які їм необхідні, а не ті, що дійсно подобаються.
Мислення багатства. Люди з мисленням багатія заробляють для того, щоб самореалізуватися, займатися тим, що їм до душі. Вони можуть дозволити собі бути щедрими, допомагаючи іншим, а не відривати від себе крихти. Багаті люди витрачають гроші на те, що вони люблять, а не на те, що їм необхідно.
Змінюємо настанову. Змініть причину, за якою ви повинні працювати. Нехай вас не тривожить постійне бажання вирватися з безгрошів’я, а мотивує думка про те, що чим більше у вас буде грошей, тим більше ви зможете вкладати в свій розвиток, в улюблену справу і приносити користь іншим людям.
3. Фокус уваги
Мислення бідності. Люди зосереджені на тому, чого у них немає (немає грошей, немає квартири, немає хорошої роботи і т. д.). Або ж на тому, що у них було колись. Вони бояться втратити те мале, що є: роботу, житло, ілюзорну стабільність, нездатні розглянути нові можливості. Скаржаться на долю, невезіння, звинувачують уряд.
Мислення багатства. Люди зосереджені на тому, що у них є, всіляко примножують наявні у них ресурси. Люди з багатим мисленням постійно займаються саморозвитком, навчаються нового і знаходять джерела можливостей, ідеї. Вони цінують те, що мають на цей момент.
Змінюємо настанову. Потрібно перестати зациклюватися на тому, чого у вас немає і через силу притягувати цей «дефіцит» в своє життя. Замість цього потрібно чітко визначити для себе, на якому фінансовому, соціальному рівні ви перебуваєте зараз, як ви досягли цього, потім визначити, що ви хочете отримати, на який щабель піднятися і яку роботу над собою зробити, щоб цього домогтися. Кожен день зосереджуйтесь на одній дії, нехай найпростішій, але котра веде до нового рівня життя,і на 100% її виконуйте.
4. Уміння приймати і віддавати
Дисбаланс. Якщо ви звикли завжди тільки отримувати, без зворотної віддачі, ви знаходитеся в дисбалансі, ви даєте оточуючим чіткі сигнали, що вам нема чого дати натомість. Вас починають розцінювати як людину, яка не приносить користі. Так само ви перебуваєте в дисбалансі, якщо для вас звичайна справа віддавати все без залишку, допомагати всім навколо на шкоду власним інтересам, при цьому ви нічого не хочете, тільки для себе. У підсумку ви самі відвертаєтеся від можливостей і незабаром остаточно перестаєте їх помічати.
Баланс. Коли ви отримуєте користь від інших і не забуваєте віддавати натомість, коли немає перекосу в одну або іншу сторону, все в житті знаходиться в балансі та гармонії. Дисбаланс сильно відбивається на почутті власної гідності й усвідомленні своєї значущості.
Як збалансувати. Кожен день з позитивом приймайте все, що до вас приходить: подарунки, можливості, компліменти, навіть труднощі і проблеми. Це і дозволить знайти внутрішній баланс.
5. Граничні переконання
Обітниці бідності. Багатьом людям з дитинства закладаються в голову негативні настанови щодо відношення до грошей: «Гроші – це зло»; «Не жили заможно, годі й починати»; “Гроші псують людей”; “Не в грошах щастя”.
Ознаки наявності грошових обітниць. Ви постійно працюєте, але грошей все одно вистачає тільки на мінімальні потреби. Або ж грошей досить, але вони даються важко, а робота не подобається і виснажує. Коли у вас виявляється грошей більше, ніж у близьких людей, ви відчуваєте незручність і навіть почуття провини за це. Для вас звична справа, що гроші втікають крізь пальці, як тільки вони у вас з’являються. Якщо фінансове становище раптом поліпшиться, то одразу трапляються неприємності і непередбачені витрати.
Змінюємо настанову. Негативне ставлення до грошей не призведе до заможності. Перевірте себе. Чи думаєте ви, що гроші – це погано? Всі негативні установки замініть на одну, але позитивну: ви гідні багатства. «Я гідна / гідний» – найсильніша думка, яку потрібно повторювати собі кожен день, щоб перестати боятися грошей.
6. Самооцінка, підвищення внутрішньої цінності
Наш дохід є дзеркальним відображенням того, наскільки ми цінуємо і любимо себе. Чим вищою є наша цінність у власних очах, тим більше нас цінують люди, які оточують. І навпаки. Низька самооцінка. Порівняння себе з іншими і прагнення бути хорошим для всіх знижують самооцінку. Боязнь відмовити, образити інших, залежність від чужої думки («А що скажуть люди?»), трата часу на інших на шкоду своїм інтересам – все це тотальна неповага до себе, знецінення власної значущості та шлях до бідності. Висока самооцінка. Успішні люди цінують себе, свій час і енергію. Якщо вони і порівнюють себе з іншими, то це їх мотивує на ще більші успіхи. Вони не бояться говорити «ні» і роблять це часто.
Підвищуємо самооцінку. Ви – унікальні. Порівнюйте себе тільки з самим собою, ведіть щоденник і відстежуйте найменші зміни. Через деякий час ви будете здивовані змінами. Вкладайте в себе приємні емоції, працю, час і гроші. Не соромтеся робити собі приємне і робіть це якомога частіше.
7. Розширення зони комфорту
Мислення бідності. У людей з мисленням бідності побутує настанова, що грошей має перш за все вистачати на мінімальні потреби: їжу, оплату комунальних рахунків. Решта витрат можливі в тому випадку, якщо вийде заощадити з того, що залишиться.
Мислення багатства. Люди з мисленням багатства цінують себе і розуміють, що, крім щоденних потреб, існують їх бажання і потреби. Формуючи свій бюджет, вони обов’язково вносять їх до списку, а потім шукають можливості отримати на це гроші. І можливості з’являються, потрібно просто уважно дивитися по боках.
Змінюємо настанову. Розширюйте свою зону комфорту, дозволяючи собі кожен раз щось більше, ніж зазвичай, хоч би у дрібницях. Чудова практика з акційними пропозиціями в супермаркеті. Перестаньте купувати продукти зі знижкою тільки тому, що вони дешевші. Не купуйте їжу наперед, забиваючи полички продуктами першої необхідності. Беріть тільки те, що дійсно хочеться в цей момент. Привчіть себе до думки, що гроші приходять на потреби: коли вам знадобиться щось купити, ви це зможете.
8. Взаємовідносини з боргами
Неправильна настанова. Борги, кредити, іпотека морально виснажують і витягають не тільки гроші, але і велику кількість внутрішньої енергії. Ви вважаєте, що забираєте ці гроші у себе і безслідно кидаєте в боргову яму.
Змінюємо настанову. Головне завдання – позбавитися відчуття навислого тягаря. Замість цього потрібно привчити себе відчувати легкість кожного разу, коли віддаєте борг, оплачуєте кредит. Якщо у вас іпотека на квартиру, це означає, що ви її вже отримали. Починайте ранок з приємною думкою, що ви прокинулися у власному житлі. Утримуйте цей стан.
9. Ставлення до великих сум
Мислення бідності. Велика сума в руках або в перспективі викликає радість, ажіотаж, хвилю переживань, боязнь втратити їх, бажання тут же витратити або навпаки заховати.
Мислення багатства. Люди з мисленням багатства легко і спокійно беруть будь-які суми грошей без яскравих емоцій. Змінюємо настанову. Уявіть, що у вас в руці один долар. Що ви відчуваєте? Чи викликає це у вас шквал емоцій? А що ви відчуєте, якщо втратите цей долар, чи вас це сильно засмутить? Швидше за все, стан у вас залишиться однаковим. Вловіть його і концентруйтеся на ньому кожен раз при думці про гроші, що плинуть до рук.
10. По-новому поводьтеся з грошима
Заплатіть спочатку собі. Кожен раз, отримуючи гроші, перш за все витратьте на себе, а не оплатіть рахунки. Купіть собі щось, нехай навіть дрібницю, але яка потішить вас і послужить якорем, що ви не дарма працювали весь місяць. Забудьте про борги. Ніколи не давайте в борг суму більше тієї, про яку ви можете спокійно забути. Коли вам не віддають борг, ви злитеся, нервуєтесь, живете очікуванням, коли ж до вас повернуться ваші гроші. Ви витрачаєте енергію. Те ж саме стосується ситуацій, коли гроші винні ви: змініть своє ставлення до боргу.
Розширюйте зону комфорту. Дозволяйте собі кожен раз щось більше, ніж зазвичай. Наприклад, замість звичайного туалетного паперу купіть хороший, багатошаровий (смішно, але це працює). Правильно збирайте гроші. Якщо ви хочете накопичити певну суму, то краще відкрийте рахунок в банку, депозит, там гроші будуть працювати. Заощадження, які просто лежать в панчосі не принесуть користі та ризикують витратитися ні на що. Томас Корлі, американський дослідник, який п’ять років вивчав особливості мислення і повсякденні звички багатих і бідних людей, прийшов до висновку, що так звані звички багатства є більшою мірою саме думки, а не дії.
Результати досліджень, які Корлі виклав у своїй книзі, довели, що багаті люди (з річним доходом не менше $ 160 тисяч і активами на суму не менше $ 3,2 мільйонів) в більшості своїй оптимісти в житті, вони вдячні за все, що мають. Щастя теж входить в список їх звичок.