Як без праски, а за допомогою традиційних і незвичних методів випрасувати одяг
Всі сучасні господині настільки звикли до присутності в їхньому житті побутових приладів, що при їх поломці або перебоях з електрикою абсолютно губляться. Наприклад, дуже мало хто знає, як погладити речі без праски, адже це не так нереально, як здається.
Щоб своїми руками погладити сорочку або улюблену спідницю зовсім не обов’язково покладатися на блага цивілізації, в крайньому випадку можна скористатися підручними засобами. Незважаючи на те, що більшість з них передбачає певні часові витрати, але кінцевий результат повністю себе виправдовує.
Традиційні і незвичайні способи прасування речей без застосування праски
В домашніх умовах довести вим’ятий одяг до презентабельного стану можна одним з простих і доступних способів:
Використання щипців для волосся. Сорочку таким чином не відновити, а ось для наведення стрілки на брюках, ліквідації глибоких борозен на спідниці або краватці він згодиться. Просто розжарюємо прилад до потрібної температури і по черзі затискаємо проблемні ділянки тканини.
Порада: Пластини щипців перед застосуванням потрібно обов’язково протерти і знежирити, інакше на тканині можуть з’явитися стійкі плями від розплавлених стайлінгових засобів.
Киплячий чайник. Якщо потрібно швидко погладити одяг невеликого розміру, то просто вішаємо його над носиком чайника, з якого виходить пар. Руками тримати виріб не рекомендується, можна отримати термічний опік.
Волога. Якщо зовнішній вигляд речі псує одинока складка, то потрібно змочити долоню холодною водою і розгладити утворення. Борозна досить швидко зникне, залишиться тільки дочекатися повного висихання речі.
Тиск. Непоганий варіант для відновлення прямої спідниці або штанів без стрілок, але тільки, якщо в запасі є ціла ніч. Пом’ятий одяг потрібно покласти на каркас ліжка, ретельно розгладити і накрити матрацом. За ніч стан виробу повинен змінитися в кращу сторону. Таким чином ліквідуються не тільки глибокі, але і дрібні поверхневі складки.
Вологий рушник. Щадна «швидка допомога», якщо пом’ялася улюблена в’язана річ. Беремо махровий рушник, зволожуємо його і добре віджимаємо. Розкладаємо матеріал на щільній горизонтальній поверхні, зверху викладаємо вовняний предмет одягу і розправляємо всі складки. Всього пара годин і всі нерівності ліквідуються. Залишиться тільки підсушити виріб на плічках в добре вентильованому приміщенні.
Речі, які облягають тіло, потрібно просто надіти, тепло тіла зробить свою справу, порівнявши всі недосконалості. Правда, предмет спочатку повинен бути досить вологим, тому доведеться перенести кілька не найбільш комфортних хвилин.
Як без праски погладити сорочку?
Перелічені методи не завжди зручно використовувати для обробки виробів складної форми. Щоб погладити сорочку, блузку або сукню, краще застосувати один з наступних методів:
Вплив паром. У ванну набираємо гарячу воду, від неї повинен йти пар. Предмет одягу вивішуємо на плічка, максимально розправляємо всі складки і фіксуємо над водою. Під дією тепла і вологості тканина досить швидко розправиться, але стане при цьому злегка сирою. Тоді її треба перемістити в провітрюване місце і залишити до повного висихання. На всю процедуру піде не менше 6 годин.
Використання хімічних реагентів. Беремо в рівних пропорціях наступні компоненти: 9% оцтовий розчин, кондиціонер для білизни і холодну воду. Змішуємо всі продукти і переливаємо у флакон з розпилювачем. Сорочку або сукню вішаємо на плічка, розправляємо складки і розпилюємо по поверхні склад. Матеріал повинен бути досить вологим, але не промокнути наскрізь. Залишається тільки дочекатися, поки виріб висохне. Використовувати при цьому джерела штучного тепла заборонено!
Принцип «гладкої сушки». Дає прекрасний кінцевий результат, незважаючи на простоту підходу. Ще вологий виріб вішаємо на плічка або фіксуємо в природному положенні (це стосується штанів), залишаємо в добре провітрюваному приміщенні до повного висихання. Сила тяжіння все зробить сама, на тканині не залишиться видимих нерівностей.
Режим «без складок» в пральній машині. Сучасні агрегати пропонують навіть таку функцію. Для отримання необхідного результату предмет одягу просто проганяється в режимі віджимання і сушіння на максимальних обертах. Це прекрасний варіант для екстреної ситуації, але занадто часто його використовувати заборонено. Від такого агресивного впливу волокна будуть стрімко зношуватися і річ всього після кількох прогонів придбає поношений вигляд.
Якщо з якихось причин відносини з праскою просто не склалися, не варто зациклюватися на конкретному обладнанні. Відпарювачі не менш ефективно усувають складки, а от проблем і клопоту від їх застосування набагато менше.